Zavrieť

Porady

platba nájmu za byt

Pri podpise nájomnej zmluvy som uhradila nájom za dva mesiace vopred, zaujíma ma, či teraz ďalší nájom platím až po uplynutí 2 mesiacov alebo už nasledujúci mesiac?
V zmluve sa uvádza: Nájomca sa zaväzuje platiť nájom 2 mesiace vopred, vždy k 20. dňu v mesiaci. Nájomné za prvé 2 mesiace je splatné dňom podpisu tejto zmluvy.

Ďakujem Ivana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    To bolo iba regulované nájomné. Dnes ide o dohodu.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Platíš každý mesiac, máš to vždy predplatené.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    kanana Pozri príspevok
    Pri podpise nájomnej zmluvy som uhradila nájom za dva mesiace vopred, zaujíma ma, či teraz ďalší nájom platím až po uplynutí 2 mesiacov alebo už nasledujúci mesiac?
    V zmluve sa uvádza: Nájomca sa zaväzuje platiť nájom 2 mesiace vopred, vždy k 20. dňu v mesiaci. Nájomné za prvé 2 mesiace je splatné dňom podpisu tejto zmluvy.

    Ďakujem Ivana
    Ja z toho textu dedukujem,že dalšie splátky platíš až po 2 mesicoch-nieje to štylizované ako zábezpeka,iba že musíš zaplatiť vždy 2 splátky dopredu-niečo iné by bolo keby to bolo definované ako zábezpeka 2 mesačných platieb ,ale to z textu nevyplýva...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Mária27 Pozri príspevok
    Platíš každý mesiac, máš to vždy predplatené.
    nesúhlasím, mne to vychádza,že o 2 mesiace zaplatí zasa 2 mesačné splátky( v texte je,že platí vždy 2 mesiace dopredu)

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    nesúhlasím, mne to vychádza,že o 2 mesiace zaplatí zasa 2 mesačné splátky( v texte je,že platí vždy 2 mesiace dopredu)
    Nesúhlasím,
    ak zaplatí každý mesiac splátku, tak vždy má dva mesiace predplatené teda vždy je bytné zaplatené na 2 mesiace do predu.

    Týmto sa chráni majiteľ, aby mal čas na vysťahovanie nájomníka pokiaľ by meškal so splátkou.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    nesúhlasím, mne to vychádza,že o 2 mesiace zaplatí zasa 2 mesačné splátky( v texte je,že platí vždy 2 mesiace dopredu)
    Mária, beriem spať, máš pravdu,lebo keby nezaplatila budúci mesiac,tak už by to nebolo 2 mesiace dopredu...takže soráč...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Xanti Pozri príspevok
    Nesúhlasím,
    ak zaplatí každý mesiac splátku, tak vždy má dva mesiace predplatené teda vždy je bytné zaplatené na 2 mesiace do predu.

    Týmto sa chráni majiteľ, aby mal čas na vysťahovanie nájomníka pokiaľ by meškal so splátkou.
    Samozrejme, že aj ty máš pravdu zlatko, bereš za to jedno šampanské...

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Samozrejme, že aj ty máš pravdu zlatko, bereš za to jedno šampanské...
    Ja si ho vyzdvihnem ked prídem do BA .. teba hádam nájdem

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Xanti Pozri príspevok
    Ja si ho vyzdvihnem ked prídem do BA .. teba hádam nájdem
    No však ja tak o dva týždne budem v Ke,tak by som sa u teba zastavil na hodinku na kávu,hmhm-

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    No však ja tak o dva týždne budem v Ke,tak by som sa u teba zastavil na hodinku na kávu,hmhm-
    A neni to pre teba zachádzka? Ja nie som z KE.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Xanti Pozri príspevok
    A neni to pre teba zachádzka? Ja nie som z KE.
    Júúúj, ja pojdem od rožňavy cez Ke až do michaloviec,takže?

    kanana je offline (nepripojený) kanana

    kanana
    vďaka, aj ja som si to tak vysvetlila, xanti to vystihol najlepšie, je tam 2 mesačná výpovedná lehota, takže počas nej sa už potom nájomné neplatí

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    kanana Pozri príspevok
    vďaka, aj ja som si to tak vysvetlila, xanti to vystihol najlepšie, je tam 2 mesačná výpovedná lehota, takže počas nej sa už potom nájomné neplatí
    Ďakujem,
    že som to vystihlA najlepšie.
    Hádam skoro nájom rušiť nebudeš, a budeš tam spokojnÁ .
    Chcem sa opýtať existuje nejaký formulár kde je napísané že nájomné sa platí podla m2 ??

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    V zmluve je to dosť nejasne (?) definované. Podľa mňa tam mala byť dvojmesačná zábezpeka vložená do depozitu, ktorá by slúžila na uhradenie prípadného neplatenia počas výpovednej lehoty (podľa obč. zák. 3 mesačná), vzniknutého nedoplatku za služby, alebo náhrady za nejakú škodu v byte.
    To je ale môj názor, každý môžeme mať iný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.