Zavrieť

Porady

Ekonomický model A.s. s využitím existujúcej S.r.o výrobného charakteru

Ahojte poraďáci, dúfam, že sa nenahneváte, že som sem vložil príspevok, ktorý tu s ničím nesúvisí. Ja mám ale problém, dali mi v škole úlohu, kde mám vypracovať projekt ,, ekonomický model A.s s využítím existujúcej S.r.o výrobného charakteru.
Viete mi niekto poradiť, čo tam hodiť? Aspoň nejakú osnovu, alebo neviem.....napadá vás niečo? Ďakujem za každý tip. Majte sa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Trip je offline (nepripojený) Trip

    Trip
    no budes to musiet trosku priblizit o co ide - aky predmet, coho presnejsie sa ta tema tyka, atd... pretoze ten nazov mi absolutne nic nehovori...a.s. a s.r.o. su len 2 rozne a zaroven velmi podobne pravne formy pre podnikanie - obe mozu pravne 'zastresit' nejaku vyrobnu cinnost a to bez akehokolvek rozdielu v samotnej cinnosti.

    warrior je offline (nepripojený) warrior

    warrior
    Tak dajme tomu, že to bude predmet podnikania výroba súčiastok, čiže s.r.o by vyrábala súčiastky a ako by sa to potom premietlo, keby som chcel z s.r.o spraviť a.s

    Trip je offline (nepripojený) Trip

    Trip
    absolutne nijako - ako som ti napisal v mojom prvom prispevku, zmenila by sa iba pravna forma podnikania - na samotnu vyrobu suciastok by to nemalo absolutne ziadny vplyv. Cize inak povedane, ak by si mal 2 firmy, jednu sro a jednu as, a obe by vyrabali ronake suciastky, pouzivali by rovnaky material, kupovali by ho za rovnake ceny, mali by rovnaky pocet zamestnancov, ktorim by platili rovnake peniaze - proste obe firmy by fungovali uplne rovanko, len jedna by sa volala XY, s.r.o. a druha AB, a.s.
    Skus sa spytat ucitela o co v tom zadani ide.

    warrior je offline (nepripojený) warrior

    warrior
    1.Ekonomický model a.s. s využitím existujúcej s.r.o. výrobného charakteru (brať do úvahy 5 akcionárov) . takto znie úloha, predpokladám, že bude chcieť nejaké rozdelenie akcionárov - kto koľko vložil, potom rozdelenie ziskov a tieto dristy.....charakteristiku s.r.o mám, a.s mám, tak teraz neviem ako ďalej....vravel mi, že to ma byť ako fungujúca s.r.o ktorej jeden z akcionárov a.s dá do nájmu nejaké výrobné pristory a z toho sa potom stane a.s alebo niečo také....ach.....tak dík, maj sa

    LUBOvnan je offline (nepripojený) LUBOvnan

    LUBOvnan
    warior mozem sa ta spytat podarilo sa ti nieco najst na tu pracu o ekonomickom modely?...ja mam tu istu temu a netusim co tam mam pisat ak mozes pomoz dik

    LUBOvnan je offline (nepripojený) LUBOvnan

    LUBOvnan
    chodim do presova na fakultu vyrobnych technologií...a co si tam pisal porad daco bo ja zatim mam len zalozenie a vznik akciovky a vznik S.R.O. treba to tam vobec?

    LUBOvnan je offline (nepripojený) LUBOvnan

    LUBOvnan
    viem ze to je asi blba zbytocna otazka ale tu pracu by si mi asi neposlal co?lebo mam to do utorka odovzdat a uplne netusim co tam mam dat...abo jak to mam spravit

    LUBOvnan je offline (nepripojený) LUBOvnan

    LUBOvnan
    cauko pocuj tak ako pomozes mi poradis daco abo mi neposles tu pracu?...nemozem posielat este sukromne spravy ta ti tu musim pisat...

    warrior je offline (nepripojený) warrior

    warrior
    ahoj, rád by som ti ju poslal, ale ja chodím tiež na tú školu, prvý ročník a nechcem robiť problémy sebe aj tebe, ak by sa zistilo že práce sú z jedného zdroja.

    LUBOvnan je offline (nepripojený) LUBOvnan

    LUBOvnan
    och skoda toho som sa bal ze budeme z rovnakej skoly ...no neva ta porad aspon obsah alebo osnovu ako to ma vyzerat prosimta co tam mam dat s cim zacat a tak ...

    warrior je offline (nepripojený) warrior

    warrior
    nedaj sa zmýliť, nemá to byť o tom, že len zmeniš právnu formu podnikania. zober si nejakú existujúcu s.r.o( to bude akože tvoj podnik) popíš čo robí, ako sa im darí, napíš nejaké jej know how, kde pôsobí a podobne( počet zamestnancvo, zákazky za rok a tak) ak nevieš - vymyslí si to. Tak potom jednoducho pričleň s.r.o ku a.s. s tým,že so svojím kapitálom, know how prejdeš ku a.s. - stanete sa silnejšími, viac zákazok a podobne. A.s môže napr. vyrábať, ty môžeš montovať spojíte sa dokopy a vytvoríte väčší celok napríklad. tak som to robil ja, čiže ty si pozmeň nejaké veci

    LUBOvnan je offline (nepripojený) LUBOvnan

    LUBOvnan
    joooj fajne neboj jasne ze nedam to iste... diky fest si mi pomohol a jak si riesil akcionarov bo ja som mal ze mam brat do uvahgy 5 akcionarov ...

    LUBOvnan je offline (nepripojený) LUBOvnan

    LUBOvnan
    pocuj to musim si vytvorit vlastny nazov firmy? ci mozem pouzivat aj nejaku co ozaj existuje?

    warrior je offline (nepripojený) warrior

    warrior
    môžeš použiť aj nejaku čo existuje, ja som dal svoju, lebo aj v skutočnosti podnikám popri škole, takže tak.....
    akcionárov vyrieš tak, že si ponúkol obchodnú spoluprácu a akcie firmy nejakému kamošovi z inej firmy a on vloží do toho nejaké peniaze a tak bude mať podiel na zisku...daj tak 2,3 firmy - 2,3 kamošov a maš to.....tí traja a ty plus nejaký tvoj spoločník, a už ste 5 akcionári
    Zdravím páni

    Dúfam, že ešte chodíte na tento blog
    Stala sa mi vec, že som tiež z tej školy a náhodou mám tiež presne tú istú tému.
    Je možné, že by ste mi ju jede z vás poslali???
    Nakoľko vy už máte ten predmet pár rokov za sebou, myslím, že by sa nič nestalo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.