Zavrieť

Porady

Stornovanie faktury!

Ahoj, potrebujem súrne poradiť, tak ak by sa tu niekto taky zlaty nasiel budem rada.
Sme firma uctujuca v JU, strvrtrocny platca DPH. V marci tohto roka sme vystavili fakturu, odoslali no bohuzial posta zlyhala a faktura nebola firme nikdy dorucena. Kedze sa donekonecna hladal dovod, kde sa mohla stat chyba, doslo sa na to ze faktura nebola dorucena danej firme. A teraz mi vznika problem. Odberatelska firma je mesacny platca DPH, fakturu chce uhradit, ale kedze uz za dane obdobie odviedla DPH, ziada aby sme fakturu nejako stornovali a vystavili ju znovu ale do obdobia terajsieho - cize júl.

Akym sposobom mam stornovat fakturu?Musim potom podat dodatocne danove priznanie za 1.Q. 2004?Neda sa tomu nejako vyhnut?Prosim poradte, budem vdacna!

S pozdravom Martina
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    1. pre odberatelsku firmu je to DPH na vstupe, kedze to bola fa z marcovym datumom - tak podla mna sa riadi este starym zakonom, a mohli by si ju odpocitat aj teraz, kedze ju az teraz obdrzali a zauctovali, myslim, ze by s tym nemali mat problem

    2. ak by predsa len chceli fakturu s julovym datumom, tak by som to vyriesila tak, ze k povodnej, by som vystavila dobropis, a teraz v juli by som vystavila novu fakturu - vy ste DPH odviedli spravne v marci, a teraz z toho bude pre vas nula (samozrejme neviem, za co je ta faktura, asi by na nej mal byt vhodny text, aby ste nefakturovali marcovu danovu povinnost v juli)

    co si myslite vy ostatni?

    Viera je offline (nepripojený) Viera

    Viera
    Nie je dôvod, aby ste faktúru stornovali. U vás nastalo zdaniteľné plnenie v marci, tak faktúra mala ísť do daňového priznania za 1.Q.
    Váš odberateľ si ju dá do priznania vtedy, keď ju bude mať a zaúčtuje ju, čiže hoci aj v júli.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Vy ju nechajte v marci, a odberateľ ju dá do 07/04 - kedy ju obdržal, ja dávam na fa pečiatku, kedy prišla do firmy aj zapisujem do knihy došlej pošty. Tým mám dôkaz, kedy som fa naozaj obdržala.

    Helena je offline (nepripojený) Helena

    Helena
    Nie je dôvod na stornovanie faktúry.

    Druhá strana posudzuje DPH podľa starého zákona, takže si uplatnia DPH na vstupe i napriek tomu, že faktúru obdržia až teraz.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.