Zavrieť

Porady

Zápach z parkiet

Zdravím všetkých. Chcem poprosit o rady a tipy... som už zúfalý. Kupil som starsí tehlový byt (cca 50 ročný) už sme dorekonštruovali to čo sa nam zdlo doležite a potrebne. Býva sa v byte už asi rok, a stale nam bývanie znepríjemnuje zápach ktorý sa šíri z parkiet v jednej izbe. Parkety sme nechali počas rekonštrukcie prebrúsiť a nalakovať a sú krásne, ale ten zápach... neviem s tým nič vymyslieť. V druhej izbe tiež povodne parkety, ale nesmrdia.
V tejto zapáchajúcej izbe je to hrozné hlavne ak sa oprie slnko cez okná, vtedy je to na nevydržanie - taký akoby močovkový. Nevieme čo s tým.
Mam pocit že príčina može byť znečistenie po predošlých majiteloch, ktorí mali vela zvierat - obávam sa že moč mohol nasiaknut hlboko a zapácha.
Druhá možnost je že ked je teplo tak zapácha smola zo spodu.
Fakt už neviem čo s tým..človek pride z práce a cíti sa ako v maštali.
Pár kuskov som vybral aby som videl čo je pod tým - je to lepené smolu, a pod nou je niečo také neurčité, zdá sa ze betón - aspon v tom rohu kde som ich vyberal.
Prosim skuste mi dat tip ako to riešiť. Bude mi ich strasne luto ale asi budem musiet dat novú podlahu. Bojim sa ale toho podkladu . co s tou smolou? co ak je to zapach z nej? Zdvihat dlazku velmi nechcem - mam porobené nove zarubne a dvere.. ale ak to inak nepojde...
PROSIM PORADTE.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sarasara je offline (nepripojený) sarasara

    optimista sarasara
    Keď si už vybral parketu tak vieš, či smrdí. skús vylúpnuť aj kúsok betónu a nechaj oboje niekde trochu vyvetrať. Obávam sa, že ak je drevo nasiakle výkalmi zvierat, nepomôže nič iné, ako ho dať preč.

    ski555 je offline (nepripojený) ski555

    ski555
    naposledy som dával dlažbu do miestnosti,ktorá bola z časti nasiaknutá močom,čo som zistil až pri realizácii aj pri nanášaní lepidla to stále razilo z podlahy ,aby som nezabudol,miestnosť bola predtým pol roka prázdna a vetraná,takže tie parkety určite von,ak je to od zvierat,vytrhať nejakú dobu vetrať prázdnu miestnosť

    Thommy je offline (nepripojený) Thommy

    Thommy
    Dakujem za Vase odpoved...cakam dalsie rady...
    Zapach bol od zaciatku, a aj v chodbe a kuchyni, ale tu sme komplet rekonstruovali...tam je to v pohode.
    V tej konkretnej izbe to pachne napriek bruseniu a lakovaniu parkiet. Je mi jasne ze ich musim dat prec, len mam obavu ze ked vytrham parkety, nezbavim sa tej smoly...dam tam plavajucu podlahu - netusim co mam dat pod tu podlahu, ale hlavne sa obavam ze ten zapach mozno ide aj z nejakej hlbsej vrstvy.
    No tak sem s dalsimi radami

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Bohužiaľ .To či je to z hlbšej vrastzvy sa dá zisťiť jedine tak že vytrháte parkety.Je celkom možné a by som povedal že vysoko pravdepodobné že ak sa tam nejaký pes urobil hajzlík tak budú prechcané potery spolu s priľahlými stenami.Zo stien stačí otĺcť konkrétnu omietky a nanovo omietnuť vápennou maltou.Vápno obsiahnuté v omietke sa určite postará o všetky živočíšne pachy.S tým poterom to bude asi horšie .Zrejme pomôže len vysekanie a nový betónový poter.Môžete skúsiť aj nejakú chémiu pohlcovače pachov ale moc tomu neverím.Dobrá chémia je od spol .HG http://www.hagesan.host.sk/OPA.pdf
    Dostať vo vybraných predajniach farby-laky, Baumaxe...

    bupi je offline (nepripojený) bupi

    bupi
    Riesit radikalne. Vytrhat parkety, vysekat podlahu, obit omietku. Dvere vlozis naspat, ak bude treba. Smola v obytnej miestnosti - karcinogen - nic moc pre zdravie.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Ja by som to vyhadzal von, tie parkety. Ak to je napachnute močom, tak jedine vyhodiť, ako už radia iny. Smolu netreba vyhadzovať, ale uzavrieť. Najlepsie nivelizacnou stierkou. Predtym treba smolovy povrch penetrovať, aby nivelizacka chytila na smolu.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Neviem ,ako sa dá smola penetrovať?Ešte som o takom niečom nepočul,aj keď nevylučujem ,že môže byť.
    Ja viem len ako sa to robí bežne.Smola smolový povrch sa roztaví plameňom , do roztavenej smoly sa nasype piesok,najlepšie lomový frakcie 4-8,tak aby zostal cca dve tretiny piesku neobalené smolou.Následne po zatuhnutí smoly sa môžu nanášať ďalšie vrstvy.
    Vzhľadom ne to ,že parkety som viackrát z činžiakov vytrhával viem ,že smola väčšinou zostane prilepená na vytrhaných parketách a nie na betóne,čo by mohlo pri prípadnej rekonštrukcii trochu pomôcť.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    No to neviem, či existuje na to prípravok. Ale máš pravdu, ten piesoček do roztavanej smoly bude najlepsie riesenie.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    [QUOTE=duves;1173910]Ja by som ...................................pekná práca o ručné práce je čoraz väčší záujem,nech sa vám darí...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.