Zavrieť

Porady

Jednorazove odskodnenie pracovneho urazu

Ahojte. Chcel by som sa Vas opytat, ci mozem ziadat zamestnavatela o jednorazove odskodnenie, ked sa mi pocas prace stal uraz. Vsetko mam priznane, ze je to uraz. Pracujem v statnej sprave. Ale za nejaky mesiac idem na invalidny vysluhovy dochodok, ktory mi bude zamestnavatel platit. Mozem si teda poziadat o jednorazove odskodnenie urazu s tym, ze mi bude i nadalej platit invalidny vysluhovy dochodok?
A v akej sume sa to moze ziadat, pripadne ziadat cez sud? Mam poskodeny bedrovy klb a 45% invaliditu, zatial... Dik za odpovede a rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    333kokso333 je offline (nepripojený) 333kokso333

    333kokso333
    kaco11 Pozri príspevok
    pokiaľ pracuješ v štátnej správe malo by to byť v zákone? nie?
    Vsak aj je. Ale su tam podmienky za akych by sa musel stat uarz aby odskodnili vo vyske 10-50 nasobku mesacnej hrubej mzdy. Mne sa to za tychto rizykovych podmienok nestalo. Ale aj tak v kazdom pripade som invalid s trvalymi nasledkami pre ten uraz co sa mi stal a dochodok mi vyplyva zo zakona, takze asi by som si mohol poziadat o to jednorazove odskodnenie. Skocim s tym za pravnikmi, oni mi budu vediet povedat k tomu viac...

    Jednorazove odskodnenie pracovneho urazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.