Zavrieť

Porady

kvalifikovanosť

Dúfam že som sa trafila do témy a že mi nikto nebude nadávať, ako posledný krát.
Študujem matematiku, končím ju vo februári. Na škole učím matematiku a informatiku. Zaujíma ma, či som kvalifikovaná, matematiky mám 11 hodín týždenne informatiky 5, ostatné predmety do úväzku.
Riaditeľ mi tvrdí, že som nekvalifikovaná, má pravdu, keď už študujem a je predpoklad že to skončím?
Kde by som to mohla nájsť. On tvrdí, že to platí len pre špeciálnu pedagogiku, že začne študovať a už je kvalifikovaný, lebo je predpoklad....
Pre mňa to neplatí. Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Riaditeľ má pravdu, pokiaľ nemáš ukončené VŠ vzdelanie nie si kvalifikovaná. Prekvapuje ma, že vôbec učíš, požadovaná vzdelanie na vyučovanie v školách je ukončené VŠ II. stupňa. Nie je umožnená žiadna výnimka.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    Skitn, aké vzdelanie máš teraz ukončené ? To čo hľadáš je vyhláška č. 41/1996 Z.z. § 2 a to buď ods. 4 / ktorý v krátkosti - hovorí o tom, že ak máš vysokú školu nepedagogickú, čiže máš odbornú spôsobilosť ale nie pedagogickú máš do dvoch rokoch od vzniku prvého prac.pomeru začať doplňujúce pedagogické štúdium a do štyroch ho skončiť.
    Ods. 5/ hovorí o tom, že ak učíš v špeciálnej triede a nemáš špeciálnu pedagogiku /ale máš aj odbornú a pedagogickú spôsobilosť / máš do štyroch rokov od vzniku prvého prac.pomeru v špec. škole /alebo odkedy si začala učiť v špeciálnej triede/ začať rozšírujúce štúdium /máš si urobiť špeciálnu pedagogiku / a v siedmom roku od vzniku ju skončiť.

    § 10 ods. 1 vyhlášky č. 41/1996 - V období uvedenom v § 2 ods. 4 a 5 sa odbor a stupeň vzdelania pedagogického zamestnanca hodnotí tak, ako keby v plnej miere spĺňal požiadavky uvedené v prílohe tejto vyhlášky.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    judita1971 Pozri príspevok
    Skitn, aké vzdelanie máš teraz ukončené ? To čo hľadáš je vyhláška č. 41/1996 Z.z. § 2 a to buď ods. 4 / ktorý v krátkosti - hovorí o tom, že ak máš vysokú školu nepedagogickú, čiže máš odbornú spôsobilosť ale nie pedagogickú máš do dvoch rokoch od vzniku prvého prac.pomeru začať doplňujúce pedagogické štúdium a do štyroch ho skončiť.
    Ods. 5/ hovorí o tom, že ak učíš v špeciálnej triede a nemáš špeciálnu pedagogiku /ale máš aj odbornú a pedagogickú spôsobilosť / máš do štyroch rokov od vzniku prvého prac.pomeru v špec. škole /alebo odkedy si začala učiť v špeciálnej triede/ začať rozšírujúce štúdium /máš si urobiť špeciálnu pedagogiku / a v siedmom roku od vzniku ju skončiť.

    § 10 ods. 1 vyhlášky č. 41/1996 - V období uvedenom v § 2 ods. 4 a 5 sa odbor a stupeň vzdelania pedagogického zamestnanca hodnotí tak, ako keby v plnej miere spĺňal požiadavky uvedené v prílohe tejto vyhlášky.
    Už len doplním že v každom prípade musí mať ukončené VŠ II. stupeň, ak má len stredoškolské učiť by nemala vôbec.

    skitn je offline (nepripojený) skitn

    skitn
    ja som zabudla uviesť že mám VŠ nepedagogickú + pedagogické minimum, aby som mohla učiť.

    skitn je offline (nepripojený) skitn

    skitn
    Ja som to skomolila, ešte raz.
    Mám VŠ Banícku, + pedagogické minimum, učila som biologiu, zemepis, matiku,...
    Teraz si robím matiku, a končím ju vo februári. Riaditeľ mi povedal, že ak má má brať ako kvalifikovanú, mam mu doniesť kde som to našla.

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    skitn Pozri príspevok
    Ja som to skomolila, ešte raz.
    Mám VŠ Banícku, + pedagogické minimum, učila som biologiu, zemepis, matiku,...
    Teraz si robím matiku, a končím ju vo februári. Riaditeľ mi povedal, že ak má má brať ako kvalifikovanú, mam mu doniesť kde som to našla.
    Veď to mi bolo čudné, že môžeš učiť a neuvádzaš, že máš skončenú VŠ. Bohužiaľ ťa, ale sklamen, nikde to nenájdeš. Kvalifikovaná budeš, až skončíš ďaľšiu VŠ, veď preto si ju asi aj robíš, aby si bola kvalifikovaná.

    judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

    judita1971
    skitn Pozri príspevok
    Ja som to skomolila, ešte raz.
    Mám VŠ Banícku, + pedagogické minimum, učila som biologiu, zemepis, matiku,...
    Teraz si robím matiku, a končím ju vo februári. Riaditeľ mi povedal, že ak má má brať ako kvalifikovanú, mam mu doniesť kde som to našla.
    skitn, pri takýchto školách sa prihliada aj na vysvedčenie o štátnej skúške. Záleží z čoho si robila štátnu skúšku.
    Píšem z domu, takže nemám tu metodický pokyn k 41/1996 Z.z. aby som mrkla čo môžeš s touto školou učiť. Ale pýtam sa v akej triede si teraz zaradená ? v 9 ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.