Zavrieť

Porady

Priležitostné podnikanie popri práci

Dobrý deň. Vedel by mi niekto poradiť, či je to reálne, resp. ako nato - som zamestnaný a chcel by som príležitostne prevádzkovať distribúciu (veľkoobchod). A to popri zamestnaní -nechcel by som ísť priamo ako živnostník, ale ako by to šlo byť zamestnancom a pritom legálne si privyrábať. Bude mi môj zamestnávateľ aj naďalej platiť odvody? Ako to bude s daňami? (ročne by som nemal prekrútiť vyššiu hodnotu tovaru ako 10.000€). Známy mi povedal, že to tak asi nepôjde, ale ja som počul, že aj študenti denného štúdia podnikajú. Vopred Vám ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Velkoobchod mozes prevadzkovat na zaklade zivnostenskeho listu. Mozes ostat zaroven aj zamestnany, ale ak tvoj zamestnavatel podnika v rovnakom predmete cinnosti, potrebujes od neho suhlas.

    Co sa tyka odvodov a dani - je tu o tom cela Porada, skus si trochu nastudovat.
    Poradim par klucovych slov pri vyhladavani: napr. zivnost popri zamestnani, podnikanie popri zamestatnani atd.

    Priležitostné podnikanie popri práci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.