Zavrieť

Porady

ako mam vyplnit a odoslat vyplneny formular v adobe reader?

potrebujem vyplnit formular, ktory som dostala v elektornickej forme v adobe reader. zacala som si vyplnat potrebne udaje, rovnako zaskrtavat policka..formular mam odoslat spat vyplneny. ide vsak o to, ze neviem ako ho mam ulozit aj so vsetkymi zmenami,ktore som tam doplnila. skusala som klasicky - file - save a copy (ina moznost okrem copy nebola) no dokument mi vobec neulozilo. ako to mam urobit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    justafa Pozri príspevok
    potrebujem vyplnit formular, ktory som dostala v elektornickej forme v adobe reader. zacala som si vyplnat potrebne udaje, rovnako zaskrtavat policka..formular mam odoslat spat vyplneny. ide vsak o to, ze neviem ako ho mam ulozit aj so vsetkymi zmenami,ktore som tam doplnila. skusala som klasicky - file - save a copy (ina moznost okrem copy nebola) no dokument mi vobec neulozilo. ako to mam urobit?
    Nechápem, čo sa ti vôbec podarilo vyplniť v Adobe Readeri, keď ako už názov hovorí, je to aplikácia na čítanie dokumentov, nie na vyplňovanie.

    Pošli mi ten dokument na email chrobak7(zavinač)post.sk, pozriem, čo to je za formulár a ako je možné ho spracovať.

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Ten dokument samozrejme neuložíš, ako poznamenal Chobot, je to reader-čítač. I keď sa pdf-ká dajú urobiť tak, aby sa práve v readeri dali vyplniť. Na toto je jednoduchý trik: Cute pdf writer. Po nainštalovaní tohto programíku sa ti pridá, ako virtuálna tlačiareň a ty si uložíš tento dokument, vyplnený na disk svojho PC. A potom odošleš mailom.
    Postup: Vyplním dokument, dám tlačiť, vyberiem v ponuke tlačiarní cutePDF writer, ponúkne mi umiestnenie, kam uloží súbor, ok a súbor je tam.
    Funguje to napríklad aj vo worde, že mi uloží wordovský text do pdf.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    domenico.office Pozri príspevok
    Ten dokument samozrejme neuložíš, ako poznamenal Chobot, je to reader-čítač. I keď sa pdf-ká dajú urobiť tak, aby sa práve v readeri dali vyplniť. Na toto je jednoduchý trik: Cute pdf writer. Po nainštalovaní tohto programíku sa ti pridá, ako virtuálna tlačiareň a ty si uložíš tento dokument, vyplnený na disk svojho PC. A potom odošleš mailom.
    Postup: Vyplním dokument, dám tlačiť, vyberiem v ponuke tlačiarní cutePDF writer, ponúkne mi umiestnenie, kam uloží súbor, ok a súbor je tam.
    Funguje to napríklad aj vo worde, že mi uloží wordovský text do pdf.
    Ten Cute pdf writer sa dá stiahnuť zadarmo?

    justafa je offline (nepripojený) justafa

    justafa
    skvele dakujem,skusim o s tym programom..sama som uz potrebovala z wordu urobit pdf tak som si instalovala tu virtualnu tlaciaren..dufam ze to zvladnem aj ted s tym druhym programom.dakujem vyskusam

    justafa je offline (nepripojený) justafa

    justafa
    no skusila som to ulozila ale ked som dokument nasledne otvorila tak som na nom nasla iba ciste strany...

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Ja síce mám Adobe pro, takýmto spôsobom neukladám pdf dokumenty, ale vyskúšal som to a vyplnený dokument v Adobe Reader 9, v slovenskej verzii, mi uložilo bez najmenších problémov. Je vyplnený, celý komplet, dokonca som odskúšal i tlač na tlačiarni a nikde nevidím žiadny problém.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Mne sa zase vôbec nepodarilo nainštalovať ten CuteWriter nainštalovať. Vyzvalo ma, že si mám nainštalovať aj converter - ten som si stiahla tiež, ale nejako sa mi ho nedarí nainštalovať.

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Robíš to dobre, len sú tam zakázané niektoré činnosti, pokúsim sa ich odstrániť.

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Toto pdf-ko si stiahni do PC, vyplň a ulož si ho do súboru, pomocou cutePDF writer. Funguje to.

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Je to obmedzenie dokumentu, čo je dovolené užívateľovi s ním urobiť. Nemáš za čo, rado sa stalo.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    justafa Pozri príspevok
    teda...kto je taky sikovny? co tam bolo zakazane?..uz to islo bez problemov..
    dakujem
    Včera som nebol na kompe, dostal som sa k tomu až dnes. Vidím, že už ti poradili...

    Ale skúšal som s tým dokumentom trochu experimentovať... Ak onapísal domenico, ten dokument bol chránený proti ukladaniu. Ale v Adobe Reader ti to aj tak nemohlo ísť uložiť, lebo to je len Reader. AK som to vyplnil a uložil cez Adobe Acrobat, tak tam to v pohode uložilo aj vyplnené. Ale Acrobat je oproti Readeru platená verzia, tak jednoduchšie je to, čo urobil domenico.

    Akurát že potom už strácaš jednu vlastnosť toho dokumentu a to opravu vyplnených okienok. Uložením už zostane len dokument v takom tvare, ako si ho vyplnil, teda uloží len obrázok dokumentu, nie jeho aktívne polia.

    Ja som to uložil v aplikácii PDF Creator a potom to vyzerá tak ako je to v pílohe (nedajú sa vyplňovať polia).

    Keby si to uložiť v Adobe Acrobat, tak možnosť dodatočného vyplňovania zostane zachovaná.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Valčake Pozri príspevok
    Zdravím. Ak mám stiahnutý Acrobat com je to platené? Dík
    Aký Acrobat? Myslíš Acrobat Reader? - ten sa sťahuje zadarmo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.