Zavrieť

Porady

priame spojenie PC s notebookom

Ahojte,
prosim vas , da sa spojit PC s notebookom, napr. cez USB? Mozno sa pytam blbost a mozno samozrejmu vec, netusim....potrebujem si preinstalovat pocitac a pred tym si chcem zalohovat data a nemam externy HDD, usb kluc ma malicku kapacitu a napalovt sa mi nechce, leniva som . Disk v PC mam jeden - rozdeleny na C a D, D sluzi ako zaloha, ale pre istotu, kedze som windows este neinstalovla, by som zalohu radsej urobila mimo PC...takze by som chcela preniest udaje z PC rovno na notebook....bluetooth adapter, ci co to je, tiez nemam vopred vam dakujem, Monika
Usporiadat
MonikaHaf MonikaHaf

MonikaHaf je offline (nepripojený) MonikaHaf

takze jeden kabel z LAN 1 do notebooku a druhy kabel taky isty z LAN 2 do PC a pojde to ?
0 0
MonikaHaf MonikaHaf

MonikaHaf je offline (nepripojený) MonikaHaf

magnum Pozri príspevok
na switch zabudni - nepotrebujes ho, mas tam volne LAN1 takze uz len sietovy kabel a vopchat ho do LAN1 a do toho netbooku...
aha, si ma predbehol ....no a este ako na to "kukam" z toho sietoveho kabla, ktory mam v PC vychadza dalsi kabel k adapteru, ktory ja v elektrickej sieti.....bude taky isty potrebny aj pre ten druhy sietovy kabel?
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

...z kábla vychadza ďalší kabel?...to čo za blbosť?
0 0
magnum magnum

magnum je offline (nepripojený) magnum

nie nie to je napajanie pre tu skrinku a je to riesene dost barbarsky ak to vychadza zo strany pc... s tym si hlavu nelam

inak k tym diskom fakt to musis zvazit sama kolko priestoru potrebujes ale ten cenovy rozdiel tych dvoch co si dala link nie je az taky velky ze by sa neoplatil ten vacsi...
0 0
marco2233 marco2233

marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

MonikaHaf Pozri príspevok
no, takze (som rada ze ste presli na "moju rec" ) ten kabel co ide zo skrinky do pocitaca je zasunuty v takom porte ze LAN 2 a vedla neho je volny taky isty LAN 1 .....lenze nemam taky kabel druhy.... ....a to by stacil iba ten switch, nie?
ak je to tak staci ti len obycajyn switch kabel

http://www.datacom-ke.sk/kable-a-red...tch_c3621.html

zapojis ho do LAN1 a druhy koniec do NTB

PS: nemozes tu hodit fotku tej "skrinky" + ako to mas zapojene... lebo kabel z kabla... boli by sme mudrejsi.....
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

disk o kapacite 1TB stojí okolo 100€, to by mi veru stačilo:-)
0 0
MonikaHaf MonikaHaf

MonikaHaf je offline (nepripojený) MonikaHaf

bobino38 Pozri príspevok
...z kábla vychadza ďalší kabel?...to čo za blbosť?
no tak mi to napojili chlapici z internetovej firmy...takze uz druhy nebude potrebny, hej? budem musiet vyvrtat druhu dierku do okenneho ramu na ten druhy kablik.... skrinka je totizto vonku....aj ked neviem preco.... (zisiel by sa SWITCH vnutorny, aj ked to by uz bolo komplikovanjsie ) ...a k tym 3,5´´ HDD davaju ten druhy kabel automaticky, ci to treba dokupit? resp. spytam sa, ktory je lepsi 3,5´´ alebo 2,5´´? Ktory by ste si kupili vy? Dakuejm va, naozaj, velmi ma tieto veci zaujimaju, chcela by som sa tomu trosku viac rozumiet ako byt len uzivatel, dufam, ze vas nezdrzujem od prace....
0 0
MonikaHaf MonikaHaf

MonikaHaf je offline (nepripojený) MonikaHaf

marco2233 Pozri príspevok
ak je to tak staci ti len obycajyn switch kabel

http://www.datacom-ke.sk/kable-a-red...tch_c3621.html

zapojis ho do LAN1 a druhy koniec do NTB

PS: nemozes tu hodit fotku tej "skrinky" + ako to mas zapojene... lebo kabel z kabla... boli by sme mudrejsi.....
aha, takze nebude treba dierku do okenneho ramu boze, si pripadam ako z doby kamennej....(Vilma Flinstonová )
0 0
marco2233 marco2233

marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

MonikaHaf .. Monika pls to chce foto... lebo z toho co si napisala som upne mumo... dierka do okenneho ramu.. nemozes predsa dast to foto?? lebo no neviem... o akych skatulkach sa tu uz bavime
0 0
magnum magnum

magnum je offline (nepripojený) magnum

k 3,5 disku davaju samozrejme aj napajaci kabel
pri 3,5ke nebyvaju problemy s kompatibilitou kedze ten ma napajanie tym druhym kablom oproti tomu obcas pri 2,5ke byvaju problemy ale je to prenosnejsie a sikovnejsie na pouzivanie napr. ja moj 2,5kovy disk mozem pouzit len s notebookom bo PC doma mi ho nedokaze rozumne napajat (ani pomocou pridavneho usb portu)

ci vrtat dierku alebo kupit switch, do tohto pichnut kabel co ti ide aktualne do pocitaca a z noveho switchu (ten ma minimalne 5 dierok LAN) dalsie dva kable do pocitaca a notebooku sa musis rozhodnut sama. vsetky spominane alternativy riesia tvoju situaciu a ani jedna ani druha ani ziadna nie je vyhodnejsia ako ostatne...
0 0
MonikaHaf MonikaHaf

MonikaHaf je offline (nepripojený) MonikaHaf

magnum Pozri príspevok
k 3,5 disku davaju samozrejme aj napajaci kabel
pri 3,5ke nebyvaju problemy s kompatibilitou kedze ten ma napajanie tym druhym kablom oproti tomu obcas pri 2,5ke byvaju problemy ale je to prenosnejsie a sikovnejsie na pouzivanie napr. ja moj 2,5kovy disk mozem pouzit len s notebookom bo PC doma mi ho nedokaze rozumne napajat (ani pomocou pridavneho usb portu)

ci vrtat dierku alebo kupit switch, do tohto pichnut kabel co ti ide aktualne do pocitaca a z noveho switchu (ten ma minimalne 5 dierok LAN) dalsie dva kable do pocitaca a notebooku sa musis rozhodnut sama. vsetky spominane alternativy riesia tvoju situaciu a ani jedna ani druha ani ziadna nie je vyhodnejsia ako ostatne...
dakujem krasne
0 0
marco2233 marco2233

marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

MonikaHaf Pozri príspevok
takze: vonku na balkone mam tu "internetovu skrinku" - z nej ide jeden kablik do prijimaca signalu, ktory je o poschodie vyssie (mame rodinny dom s pokrovim) a druhy kablik ktory ide z LAN 2 cez okenny ram do pocitaca - no a z tohto 2. kablika vychadza cierny (vid foto a prach si nevsimajte ) ktory je od adaptera zasunuteho v el. sieti.....(ten mi kazu niekedy vytiahnut a znovu napojit, ked nejde net - moze to byt jedna z pricin, preco nejde). Je to asi ine kafe, ale net ide, takze pohoda
no ked toto vidim... nechcem tym "technikov" ani stretnut... toto co urobili.. ty kokso... oni vyuxili volne zily a poslal po nich napajanie ci co to je tam??? a zalepene priesvitnou paskou...

PS mozes urobit este foto tej skrinkly na balkone??
0 0
MonikaHaf MonikaHaf

MonikaHaf je offline (nepripojený) MonikaHaf

marco2233 Pozri príspevok
no ked toto vidim... nechcem tym "technikov" ani stretnut... toto co urobili.. ty kokso... oni vyuxili volne zily a poslal po nich napajanie ci co to je tam??? a zalepene priesvitnou paskou...

PS mozes urobit este foto tej skrinkly na balkone??
foto hned poslem......ale aby som ich trosku zastala tych technikov - my sme mali povodne komp v inej izbe a prestahovali sme ho do ruhej a kabel bolo vyhodnejsie tahat nanovo cez okno na izbe, ako z izby do izby vnutrom domu, ak mi rozumiete.....no a moj muz, to vyriesil tak (kedze koncovka ktora ide do portu na PC uz cez dierku na okne nepresla, len kabel), ze kabel a koncovku odpojil, zapamatal si, ako to bolo napojene, spravil novu dierku v novom rame, kabel pretahol dnu (boze, to je slovnik) a napojil koncovku presne tak, ako bola....ibaze nemal izolacnu pasku, tak to zalepil priesvitnou.....no strach....ale vsetko je tak isto ako povodne, okrem tej pasky....idem odfotit skrinku...
0 0
MonikaHaf MonikaHaf

MonikaHaf je offline (nepripojený) MonikaHaf

[QUOTE=magnum;1178067]k 3,5 disku davaju samozrejme aj napajaci kabel
pri 3,5ke nebyvaju problemy s kompatibilitou kedze ten ma napajanie tym druhym kablom oproti tomu obcas pri 2,5ke byvaju problemy ale je to prenosnejsie a sikovnejsie na pouzivanie napr. ja moj 2,5kovy disk mozem pouzit len s notebookom bo PC doma mi ho nedokaze rozumne napajat (ani pomocou pridavneho usb portu)

este by ma zaujimalo, pri tychto HDD sa spomina "ATA, SATA" ....o co ide, porebujem to vediet pri kupe?
0 0
marco2233 marco2233

marco2233 je offline (nepripojený) marco2233

no tak ti treba ten kabel na pripojenie dalsieho pc poprfipade kupit wifi router pripojit ho priamo na balkone a vyuzit wifi kartu ak ju mas v NTB .. a netreba tahat kabel
0 0
melbak melbak

melbak je offline (nepripojený) melbak

magnum Pozri príspevok
no ak sa ti daju oba pocitace NARAZ pripojit na internet tak tie pocitace uz vlastne mas prepojene...

takze otazka: mas oba pocitace pripojene k internetu sucasne cez ten isty router(modem/switch proste internetova skrinka)?
pridam otazku, pc a notbuk su cez router pripojene na internet, kazdy je v inej miestnosti, ale tlaciaren je len jedna pripojena k notbuku, bolo by mozne nejakym sposobom sa dostat aj z pc do tej istej tlaciarne
dakujem
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

melbak Pozri príspevok
pridam otazku, pc a notbuk su cez router pripojene na internet, kazdy je v inej miestnosti, ale tlaciaren je len jedna pripojena k notbuku, bolo by mozne nejakym sposobom sa dostat aj z pc do tej istej tlaciarne
dakujem
Tlačiareň má wi-fi? Chceš ju mať pripojenú súčasne k PC aj NB?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

melbak Pozri príspevok
pridam otazku, pc a notbuk su cez router pripojene na internet, kazdy je v inej miestnosti, ale tlaciaren je len jedna pripojena k notbuku, bolo by mozne nejakym sposobom sa dostat aj z pc do tej istej tlaciarne
dakujem
AK je tá tlačiareň pripojená k NB (napr. cez USB) tak treba zosieťovať PC a NB a na NB dať zdieľať tlačiareň. Potom budeš môcť tlačiť aj z PC.

Len pozor, ak máš nejaký firewall, musíš si na NB dať povoliť IP adresu PC, lebo inak firewall na NB nepovolí prístup pre PC. Mne to chvíľu trvalo, kým som došiel na to, prečo síce vidím druhé PC v sieti, ale nemám na neho prístup (ja tak mám tlačiareň pre 2 PC).
0 0
melbak melbak

melbak je offline (nepripojený) melbak

Chobot Pozri príspevok
AK je tá tlačiareň pripojená k NB (napr. cez USB) tak treba zosieťovať PC a NB a na NB dať zdieľať tlačiareň. Potom budeš môcť tlačiť aj z PC.

Len pozor, ak máš nejaký firewall, musíš si na NB dať povoliť IP adresu PC, lebo inak firewall na NB nepovolí prístup pre PC. Mne to chvíľu trvalo, kým som došiel na to, prečo síce vidím druhé PC v sieti, ale nemám na neho prístup (ja tak mám tlačiareň pre 2 PC).
dakujem za pomoc
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať