Zavrieť

Porady

fatrafol, alebo plech

Ahojte.

Planujeme na dome strechu so sklonomm cca 6°. Teraz je otazka, co na nu? V podstate su 2 moznosti: bud trapezovy plech (pasy bez priecnych spojov), alebo foliu (fatrafol). Cena je zhruba rovnaka, ale chcel by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s takouto strechou a co by bolo lepsie - trvacnejsie, pripadne vyhody/nevyhody.
Dakjem za odpovede.
Usporiadat
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
toto je fólia cca po 20-ich rokoch na verejnej budove v blízkosti USS. Pôvodne vyzerala strašne, ale hnedý povlak pomerne ľahko zmyla tlaková voda. Fólia je ešte stále pružná, má drobné poškodenia asi mechanické a zle zvarené niektoré spoje, hľadali sme príčinu zatekania, problém bol nakoniec v zhrdzavenom zabetónovanom odkvape. Opravil som to tenšou / 1,2 mm/ opravnou fóliou, ktorú som navaril teplovzdušnou pištoľou s prítlačnym valčekom. Na drobné opravy a poistenie spojov sa používa aj leptavá zálievka na mPvac. Národná banka u nás má tiež na streche s atikou fóliu. A mimochodom fakt sa to vyrába už 50 rokov aj u nás.
P3190073.jpg  
P3190074.jpg  
1/1
1 0
Taky15 Taky15

Taky15 je offline (nepripojený) Taky15

Dobry den,

trosku mimo temy ale chcem sa opytat co poviete na tuto variantu.
http://www.stopvode.sk/tekuta-guma

Tento rok budem tiez riesit aku kritinu dat, v projekte mam tiez Fatrafol no viac sa mi pozdava ta tekuta guma. Podlklad mam beton, ziadna zelena strecha u mna nehrozi kvoli statike.
http://prodom.sk/?p=projekty&project...74d62fd2888a55

Dakujem za kazdu radu a odpoved.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
mám knihu Poruchy striech kde súdny znalec v Nemecku uvádza rôzne prípady porúch na všetkých typoch striech. Je tam uvedený stav, diagnóza, určený podiel viny a prevedená oprava vrátane nákladov a varovania ako to treba spraviť aby sa tomu vyhlo. Hojne sú tam uvádzané platné normy a doporučenia remeselných cechov, ktoré chránia klienta aj svojho remeselníka.Ako vodotesné krytiny sú uvádzané fólie, nástreky a nátery a falcovaný plech. Nátery a nástreky sú ale veľmi háklivé na podklad ako aj na počasie pri a po aplikácii, napr. striekaná purpena tam vyzerá hrozne už po pár rokoch. Najviac problémov v knihe predstavujú kusové krytiny /šindle a škridly/, trapézové plechy a falcované plechy riešia kozmetické vady s povrchovou úpravou a vytlačením klincov s debnenia do krytiny, fólia má problém s nedostatočným kotvením a málopočetnými spojmi v kútoch a rohoch.
0 0
TomasHo TomasHo

TomasHo je offline (nepripojený) TomasHo

Tuto vec momentalne riesim tiez a podobne ako air_p budem mat na casti domu pultovu strechu so sklonom 6 stupnov. Druha cast bude mat plochu strechu s vegetaciou (15cm substratu, ziadne skalky, ale poriadna bezudrzbova alpska luka).

Od p. Matejku z fatrafolu som dostal nasledujuce odporucania:

1. na pultovu strechu Fatrafol 810 (4,47e/m2 bez DPH cennikova cena), pod to podkladova geotextilia 400-500g/m2, mechanicke kotvenie do OSB dosiek (pozor na lepene folie, susedovi strhlo novu foliovu strechu kvoli nedostatocnemu kotveniu na okrajoch, kde je najvacsie sanie vetra).
Moja skladba strechy je: pod OSB prevetravacia vrstva 60mm (musi byt kvoli nizkemu sklonu, pod tym poistna hydroizolacia (z kotviacich prvkov bude kvapkat kondenz), tepelna izolacia nad krokvami, medzi krokvami, pod krokvami, plosna parozabrana, instalacny priestor 10cm na osvetlenie a trubky vetrania, sadrokarton.
Problem so strkom na streche je, ze staticky to predstavuje pomerne velku zataz - ciners by to vedel potvrdit/vyvratit. Plus, na 6 stupnovej streche je rizikom splavovanie.

2. na vegetacnu strechu tiez fatrafol 810, zalievka do spar, aspon 300g/m2 geotextilia pod foliu, na to nopovka s filtracnou vrstvou (napriklad fatrafol 818), na to substrat. Zateplenie pod hlavnou foliou moze byt aj EPS 150S, pod tym parozabrana.

Uvazoval som aj nad plechmi, ale obavam sa, ze na streche bude rachot.

edit: tekuta guma ma tiez zaujima, ale naposledy, ked som to overoval, hovorila proti nej cena. Kto to vyskusal? Kolko to realne stoji na m2? Pre mna by bola vyhoda v svojpomocnej aplikacii.
Nevyhodu vidim v tom, ze povrch je cierny a vrchny plast strechy sa bude zbytocne prehrievatt
Naposledy upravil TomasHo : 18.02.12 at 15:50 Dôvod: doplnenie
0 0
sukerozo sukerozo

sukerozo je offline (nepripojený) sukerozo

podobnú dilemu som riešil pred časom a na koniec som sa rozhodol pre fatrafol kde na montáž som dostal 10 rokov záruku a systém sám o sebe ma životnosť min.50 rokov. Nasiel som si firmu, dosli a za 2 a pol dna to mali aj oblizane a cena o nieco nizsia ako vyssie spominane sposoby izolácie striech. ja bych doporucil fatru.
0 0
harctom harctom

harctom je offline (nepripojený) harctom

sukerozo: kolko ta vysla cena na m2 ? ktora firma Ti robila?
0 0
sukerozo sukerozo

sukerozo je offline (nepripojený) sukerozo

speedexslovakia
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať