Zavrieť

Porady

Program na vyhľadávanie výrazov vo viacerých súboroch naraz

Neviete niekto o programe, ktorý by dokázal vyhľadávať výrazy naraz v niekoľkých súboroch? Mala som niekedy v PC taký program ("search" alebo tak nejako sa volal), už ho nemám...a neviem, či by mi fungoval aj vo Viste.
Mám v nejakom adresári povedzme 10 súborov a v každom potrebujem nájsť určitý výraz. A tento program by mal sám prehľadať všetky súbory a zobraziť, kde všade sa hľadaný výraz vyskytuje (aby som nemusela otvárať všetky súbory a v každom hľadať osobitne).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Ešte dodávam, že ten program by mohol vyhľadávať v rôznych formátoch (doc, xls, rtf, txt, ttx, pdf...) a mal by byť free.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Blankake Pozri príspevok
    Ešte dodávam, že ten program by mohol vyhľadávať v rôznych formátoch (doc, xls, rtf, txt, ttx, pdf...) a mal by byť free.
    Ešte že nechceš aj rar, zip, arj a podobne. A diakritika môže byť zobrazovaná rôzne v jednotlivých súboroch.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Skús Total comander. Nastavíš sa do daného adresára stlač ALT+F7 a daj hľadať text.

    Vie hľadať aj v archívoch.
    Naposledy upravil marjankaj : 18.10.09 at 12:12 Dôvod: doplnenie.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    marjankaj Pozri príspevok
    Ešte že nechceš aj rar, zip, arj a podobne. A diakritika môže byť zobrazovaná rôzne v jednotlivých súboroch.
    Srandista.
    Potrebujem to k práci.
    Mala som tento program:
    http://www.funduc.com/search_replace.htm
    ale je shareware alebo sa potom musí kúpiť. Bola to dobrá vecička.
    Hľadám teda niečo podobné, free verziu.

    Barbarakol je offline (nepripojený) Barbarakol

    Barbarakol
    Total comander bez problémov nájdeš napr. na webe slunecnice.cz, alebo na tahaj.sk Na prehľadávanie je naozaj najlepší. Bez tohoto software je práca na PC zložitá. Vrelo odporúčam

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ako bolo spomenute total commander (bez neho si neviem predstavit zivot (nechapem ostatnych, jak mozu robit v oknach ))

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    V tom Total commanderi som skúsila - ale nejako mi to nevyhľadalo spoľahlivo. Ukázalo mi aj taký súbor, kde daný výraz nie je...

    aha tak nie, zobrazilo mi to všetky súbory, kde daný výraz je hoci aj v tagu. Takže hľadá spoľahlivo.

    Ďakujem za tip, pomohlo (aj keď ten spomínaný program mal funkciu nielen hromadného hľadania ale aj nahradenia).
    Naposledy upravil Blankake : 18.10.09 at 12:25

    Barbarakol je offline (nepripojený) Barbarakol

    Barbarakol
    V Total Comandere je mnoho funkcii. Je potrebné sa pohrať. Avšak POZOR. Mazanie je veľmi, veľmi jednoduché a maže takmer bez výzvy. Teda opýta sa, či vymazať? Potom šup a je to preč. Výborná funkcia je aj FTP. Ideálny prenos súborov na FTP server kdekoľvek na svete. Napríklad posielanie veľkých súborov do tlačiarne a pod. Ako už spomenul Fero11, bez TC je práca na PC drina. V oknách sa proste nedá hľadať a riešiť a meniť atribúty atď.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Jednoduché zhrnutie: Total Commander by MAL BYŤ alfou a omegou pri práci so súbormi. Bez TC je len presúvanie, kopírovanie a iné práce, súvisiace so súbormi len hranie na nervy. Poznámka Barbarakol je na mieste - TC má toľko funkcíí až-až a navyše - komunikuje s tebou v tvojom rodnom jazyku.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Dnes som sa dozvedel, prečo Total comander(rovnako ako aj Norton comander) nie je veľmi "obľúbený". Asi kvôli tomuto.


    Pustil som si Nortona a pozeram. Vľavo disk C:, vpravo disk C:.
    Hovorim si, na čo sú mi dva disky C:? Tak som jeden zformátoval!



    Tu to bolo: http://www.porada.sk/1187015-post5376.html
    Naposledy upravil marjankaj : 29.10.09 at 17:17

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    marjankaj Pozri príspevok
    Dnes som sa dozvedel, prečo Total comander(rovnako ako aj Norton comander) nie je veľmi "obľúbený". Asi kvôli tomuto.


    Pustil som si Nortona a pozeram. Vľavo disk C:, vpravo disk C:.
    Hovorim si, na čo sú mi dva disky C:? Tak som jeden zformátoval!
    Aj tak sa dááááá.....taky pěkný ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Fero11 Pozri príspevok
    AJ ty ??
    Nie , nie ....teraz už nie ...

    Ale v surových začiatkoch mojej činnosti v T 602 , mal som vtedy 286 -ku , tak vtedy som zrušil mašinu komplet ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.