Zavrieť

Porady

Može živnostník zamestnať sám seba???V s.r.o. to ide...

Ahojte chcel som sa opýtať,či je v nejakom rozpore so zákonom ak živnostník uzvrie pracovnú zmluvu sám so sebou- viem, že v s.r.o.-čkách sa to bežne robí...Ďakujem za rady...
Usporiadat
Téma je uzavretá.
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Živnostník nemôže zamestnať sám seba, nakoľko je osoba samostatne zárobkovo činná.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

mysimis Pozri príspevok
Živnostník nemôže zamestnať sám seba, nakoľko je osoba samostatne zárobkovo činná.
na 100%???-neviem,ale fakt sa to nedá?Aj keby niekto veľmi chcel?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
mysimis Pozri príspevok
Živnostník nemôže zamestnať sám seba, nakoľko je osoba samostatne zárobkovo činná.
Iba zdôrazňujem Miškinu odpoveď.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
V SP keby si priniesol k okienku prihlášku, že zamestnávaš sám seba tak tá tetuška by kukala asi takto
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
mysimis Pozri príspevok
V SP keby si priniesol k okienku prihlášku, že zamestnávaš sám seba tak tá tetuška by kukala asi takto
Aj ja som takto kukala nad názvom...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Akože ja sa s vami nehádam,lebo však ste v účtovnctve kapacity,ale opýtam sa ešte inak-je to vyslovene zakázané alebo ako sa to dá vysvetliť,že sa to nedá...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ahojte chcel som sa opýtať,či je v nejakom rozpore so zákonom ak živnostník uzvrie pracovnú zmluvu sám so sebou- viem, že v s.r.o.-čkách sa to bežne robí...Ďakujem za rady...
Stanko a čo Ty chceš, vylepšovať nezamestnanosť na Slovensku?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Stanislav 1975 Pozri príspevok
na 100%???-neviem,ale fakt sa to nedá?Aj keby niekto veľmi chcel?

Chcieť môže - preložiť si peniažky z ľavého vrecka do pravého (alebo naopak) a to bude jeho výplata za to, že vykonal prácu, ktorú sám sebe prikázal
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Ty ako Stanislav SZCO nemozes zamestnat Stanislava obcana, nakolko ste jedna a ta ista fyzicka osoba. Za predpokladu, ze netrpis schizofreniou.

s.r.o. je pravnicka osoba, ktora kludne moze zamestnat obcana Stanislava, nakolko obcan Stanislav nie je firma.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
mysimis Pozri príspevok
Živnostník nemôže zamestnať sám seba, nakoľko je osoba samostatne zárobkovo činná.
Má to síce logiku, ale rád by som videl § ktorý to zakazuje. Veď živnostník sa može zamestnať u iného živnostníka, prečo by sa nemohol u seba?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Tak ja vám poviem pravdu prečo sa to pýtam- kamarát je szčo a chce od banky nejaký úver a nechce aby ho brali ako živnostníka a tak ma napadlo, že či by to nemohol riešiť takto...Ja viem,že je to také špekulatívne ale ja rád špekulujem...-a samozrejme sám sebe by dal potvrdenie o príjme...-je to moc sci-fi???
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Stačí prečítať si prvý príspevok.



http://hnonline.sk/?p=k00000_save&ar...e%5Barea_id%5D=
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

luigi72 Pozri príspevok
Ty ako Stanislav SZCO nemozes zamestnat Stanislava obcana, nakolko ste jedna a ta ista fyzicka osoba. Za predpokladu, ze netrpis schizofreniou.

s.r.o. je pravnicka osoba, ktora kludne moze zamestnat obcana Stanislava, nakolko obcan Stanislav nie je firma.
Luigi,troška ťa podpichnem- ale však ked bude szčo zamestnávateľ Jozef H.na ičo a zamestnanec ten istý Jozef H. na rodné číslo,tak to predsa bude iná právna forma,či nie? Ja neviem, potrebujem toto nejako presadiť aby sa to nejako dalo urobiť,hmhmh
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Luigi,troška ťa podpichnem- ale však ked bude szčo zamestnávateľ Jozef H.na ičo a zamestnanec ten istý Jozef H. na rodné číslo,tak to predsa bude iná právna forma,či nie? Ja neviem, potrebujem toto nejako presadiť aby sa to nejako dalo urobiť,hmhmh

To bude skôr schizofrénia než právna forma.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Paula Pozri príspevok
To bude skôr schizofrénia než právna forma.
Pauli,napríklad v poistovníctve sa pri pzp neplní vlastná škoda( firma tej istej firme,manžel-manželka,jedno moje auto druhému mojemu autu)ALE ak mám jedno auto na súkromnú osobu(teda na r.č.) a druhé auto tiež ktoré vlastním ja ale mám ho na ičo,tak sa plní poistná udalosť,takže tá právna forma tam musí byť iná...(podla mňa to nieje žiadna schizofrenia)
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

No dobre . Ale zatiaľ je to tak , že moje ičo nemôže zamestnať moje rč. ....dobrú noc .
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dobrú noc Pauli.

Stanko, je to choré. Príjem zo mzdy by na jednej strane bol Tvojim príjmom ako zamestnanca seba samého a na druhej strane výdavkom ako zamestnávateľa seba samého.

Ale dobre som sa pobavila. Poslali ma naši k vašim, aby prišli ..............
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Luigi,troška ťa podpichnem- ale však ked bude szčo zamestnávateľ Jozef H.na ičo a zamestnanec ten istý Jozef H. na rodné číslo,tak to predsa bude iná právna forma,či nie? Ja neviem, potrebujem toto nejako presadiť aby sa to nejako dalo urobiť,hmhmh
No ja mám nápad,
nech tvoj známy si spraví s.r.o., nech sa tam zamestná dá si adekvátny plat aby si pomohol k úveru. A hotovo, bezbolestne.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
No ja mám nápad,
nech tvoj známy si spraví s.r.o., nech sa tam zamestná dá si adekvátny plat aby si pomohol k úveru. A hotovo, bezbolestne.
Bude to tak musieť urobiť,ale som myslel,že som došiel na jednoduchšiu cestu...-skúsim ešte niečo vymyslieť,bol by v tom čert,aby som niečo nevymyslel...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Bude to tak musieť urobiť,ale som myslel,že som došiel na jednoduchšiu cestu...-skúsim ešte niečo vymyslieť,bol by v tom čert,aby som niečo nevymyslel...
Potom nech nezabudne na tri mesiace, zvyčajne banky po takej dobe akceptujú príjem. Takže do mesiaca to asi nezíska.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať