Zavrieť

Porady

Vzor námietky proti odmietnutiu zápisu do orsr

Dobrý deň prajem,

dnes som si na okresnom súde Bratislava I vyzdvihol odmietnutie vykonania zápisu do obchodného registra. Aby naša spoločnosť mohla byť zapísaná, je potrebné podať písomnú námietku voči tomuto rozhodnutiu a k tomu priložiť dodatok k spoločenskej zmluve, kde doplníme potrebné skutočnosti.
1) Vie mi prosím niekto poradiť akou formou tieto dokumenty napísať, odkázať ma na vzory týchto dokumentov príp. mi ich poslať na e-mail (kasa@ukc.sk)?
2) Dá sa v tomto dodatku nielen doplniť potrebné skutočnosti, ale aj prípadné chybné skutočnosti uvedené v spoločenskej zmluve opraviť?

Avšak, vznikla nám takáto vec: jeden spoločník je dlhodobo v zahraničí, a tak by boli problémy s overovaním jeho podpisu na dodatku spoločenskej zmluvy. Preto by som bol veľmi rád, kebý existoval ešte iný spôsob, ako danú vec opraviť.
Je možné zmeniť podaný Návrh na zápis do obchodného registra? Viem, že nie je možné vziať ho späť, len neviem ako je to so zmenou... Dá sa v písomnej námietke súd požiadať, aby skutočnosti týkajúce sa v našom prípade prokuristov, a s tým aj súvisiace prílohy, nebral do úvahy?

A posledná vec: koľkokrát nám môže súd vrátiť našu žiadosť, resp. námietky? A ak viackrát, je po každom odmietnutí ďalšia 15-dňová lehota?

Vopred srdečne ďakujem.
Naposledy upravil martin84 : 24.08.05 at 13:32
Usporiadat
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

mlisa Pozri príspevok
podpis nakoniec za datum (aj ked tam nie je vyznaceny). A aj tam podpis oboch konatelov, ak konaju spolocne.

V navrhu ak podpisuju obaja konatelia, tak aj ako navrhovatelov treba uviest oboch.
pri prvozapise sro do or, navrh podpisuju vsetci konatelia bezohladu na to, ci konaju spolocne alebo kazdy samostatne...
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

riccado Pozri príspevok
pri prvozapise sro do or, navrh podpisuju vsetci konatelia bezohladu na to, ci konaju spolocne alebo kazdy samostatne...
No veď to bol presne dôvod odmietnutia. Podpísal iba jeden konateľ (aj keď konajú samostatne) a preto odmietli zápis taká banalita.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Takže mám v námietkách (tlačivo z orsr.sk) ako navrhovateľov oboch konateľov - podpíšu obaja. A v návrhu ako navrhovateľov tiež oboch konateľov - podpíšu obaja s dnešným dátumom, podpisy overené.
Všetko ostatné v návrhu zostáva nezmenené (tak ako v pôvodnom návrhu, čiže tam mám aj vymenované prílohy, aj keď ich už nedokladám - je to tak správne?).
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

Martina CF Pozri príspevok
Takže mám v námietkách (tlačivo z orsr.sk) ako navrhovateľov oboch konateľov - podpíšu obaja. A v návrhu ako navrhovateľov tiež oboch konateľov - podpíšu obaja s dnešným dátumom, podpisy overené.
Všetko ostatné v návrhu zostáva nezmenené (tak ako v pôvodnom návrhu, čiže tam mám aj vymenované prílohy, aj keď ich už nedokladám - je to tak správne?).
spravne
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Ďakujem za všetky rady, môžem ísť podať námietku. Dúfam, že už bude všetko OK.

Ešte raz ďakujem.
0 0
mlisa mlisa

mlisa je offline (nepripojený) mlisa

riccado Pozri príspevok
pri prvozapise sro do or, navrh podpisuju vsetci konatelia bezohladu na to, ci konaju spolocne alebo kazdy samostatne...
prvozapis jasne, to som si v tej otazke nejako nevsimla , nabuduce musim citat poriadne
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

ahojte
súd mi odmietol vykonať zápis pretože v spoločenskej zmluve chýbala náležitosť. Len teraz neviem, či mám napísať novu - teda doplnenú spoločenskú zmluvu, alebo len dodatok. Nejak sa nemôžem o tom dočítať. Nemáte niekto takú skúsenosť?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Predpokladám, že si podanie robila v papierovej forme. Urob Dodatok a k nemu úplné znenie. Oba dokumenty v dvoch výtlačkoch. Na Dodatku overiť podpisy spoločníkov.

http://www.justice.gov.sk/Stranky/Ob...zhode)-LP.aspx

Formulár 32
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať