Zavrieť

Porady

Školská rada

Na rodičovskom združení v materskej škole boli navrhnutí členovia z rodičov, ktorí boli jednohlasne odsúhlasení prítomnými rodičmi. Predseda školskej rady /bývalá riaditeľka s ktorou som si vymenila funkciu/ tvrdí, že ona ako predseda si tam môže zvoliť koho ona chce z rodičov. Prosím vás poraďte mi, či je to možné? Zápisnica je napísaná aj z rodičovského stretnutia, aj zo stretnutia školskej rady z novozvolených členov. Ďakujem
Usporiadat
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Spravidla ak je užívateľom priestoru telocvične, nemal by rozhodovať. Riaditeľ školy má túto právomoc, ale........
Ide hlavne o zmluvný vzťah medzi školou a užívateľom. Je podstatné vedieť, akým spôsobom má (a či vôbec v zmluve má) ošetrenú prevádzku telocvične počas určeného času, ktorý má v rámci stolnotenisovej činnosti. Počas prevádzkovania tejto činnosti má určitú zodpovednosť, ale to neznamená, že aj právomoc rozhodovať, koho pustí, alebo nepustí. Je preto potrebné obrátiť sa na riaditeľa školy a zistiť, aké má právomoci, prípadne aké sú zmluvné podmienky s poskytovateľom tejto činnosti.
0 0
brontosaurus brontosaurus

brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

Čiastočne by som nesúhlasil s tvrdením GabiZ.
Ak má niekto v prenájme telocvičňu, platí si za to a má právo ju v daný čas užívať na aktivity podľa dohod, tak má aj právo rozhodnúť o tom, kto sa v tých priestoroch (čiže v telocvični) môže zdržiavať a kto nie.
Z praxe viem, že aj u nás na škole mal v isté dni v prenájme telocvičňu jeden športový klub bol, ktorý vyučoval deti bojové umenie a na nástenke ich klubu pri telocvični mali uvedené "Zákaz vstupu rodičom a iným osobám do telocvične počas tréningov" a nebol s tým žiaden problém. Ak by to prenajímateľ považoval za rušivé a za narúšanie jeho činnosti, ak by mu tam malo sedieť niekoľko desiatok, stoviek či ktovie koľko iných osôb, tak by to mali rešpektovať. Predstavte si že by vám tam chodil niekto, kto by tam narúšal činnosť, vykrikoval a pod. a vy by ste nemali žiadnu možnosť to riešiť, požiadať ho aby opustil priestory, alebo ho vykázať. To je scestné.
Ale neviem posúdiť čo všetko máte dohodnuté v zmluvných podmienkach.
Tu by bolo možno dobré, v prípade vášho stolnotenisového klubu, aby ste sa dohodli, prípadne si rozdelili kto kedy bude priestor využívať. Veď ste športovci a isté športové správanie a fair-play hra by vám mali niečo hovoriť aj tejto situácii :-)))
0 0
Lippi_7 Lippi_7

Lippi_7 je offline (nepripojený) Lippi_7

brontosaurus,

jedná sa len o športové súťažné oficiálne stretnutie, nie o tréning športovcov. Zároveň som chcel poukázať aj na to (nechcel som to priamo napísať), že takýto užívateľ/nájomca telocvične ZŠ si vpustí len toho koho chce na oficiálne športové stretnutie, t.j. môže nevpustiť fanúšikov družstva hostí.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Lippi_7 Pozri príspevok
brontosaurus,

jedná sa len o športové súťažné oficiálne stretnutie, nie o tréning športovcov. Zároveň som chcel poukázať aj na to (nechcel som to priamo napísať), že takýto užívateľ/nájomca telocvične ZŠ si vpustí len toho koho chce na oficiálne športové stretnutie, t.j. môže nevpustiť fanúšikov družstva hostí.
Áno, v tomto zmysle som aj reagovala, teda ak ide o prípad, kedy sa konajú súťaže, ktoré by mohli byť pre verejnosť s voľným vstupom. Samozrejme, že počas tréningov je to iné. Súhlasím aj s názorom bronstosaurusa, ale v konečnom dôsledku posledné slovo by mal mať aj tak riaditeľ, sú to predsa priestory školy. Keby riaditeľ nesúhlasil s tým, aby aj počas tréningu a aj súťaže priestory navštívili iné osoby ako súťažiaci (alebo členovia klubu), nikto by si nepomohol. Preto poukazujem hlavne na zmluvnú dohodu, ktorú s užívateľom zrejme riaditeľ má uzavretú a možno sú tam ošetrené aj tieto veci. Potom môže byť náš názor úplne iný.
Ak riaditeľ ponechá toto rozhodnutie vo výslovnej kompetencii užívateľa, tak potom on rozhodne, koho vpustí a koho nie, zato aj nesie zodpovednosť v čase prevádzky tejto činnosti. Už či je to spravodlivé voči tým ostatným, ktorí sa tam nedostanú........to je už o inom, ale nepomôžete si, ak to bude tak.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať