Zavrieť

Porady

Dula

Menej známe ovocie, určite ale u niektorých ľudí obľúbené. Na nete som našla asi tri recepty - kompót, syr a rôsol. Počula som že niekto ich aj pečie. Možno tu niekto má obľúbený recept.
Podelíš sa?
betak Vie niekto poradiť ako vyrobiť dulový kvas?
Našiel som niečo na nete ale bolo to o cukre , vode a trocha arómy z dule.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chokma je offline (nepripojený) Chokma

    Chokma
    Zaujimalo by ma, preco vsade pisu, ze za surova su nejedle. Minuly rok som sa ich najedla a som tu. Dobre, su tvrdsie a maju taku mierne trpku chut, ale to je dovod nejedlosti? hm?

    Tiez ich zvykneme poprepichovat klincekmi a vylozit na skrine, krasne rozvonaju byt, airwick aj brise sa mozu schovat. Ktovie, ci by sa nedali spravit ako jablka v pyzame... Skusim. Ak je tu niekto, kto ma recept alebo odpoved na moju otazku (vyssie), nech da o sebe vediet.

    KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

    celoživotný pedagóg KATA50
    Aj ja som Dulu objavila iba v posledných rokoch a nedám na ňu dopustiť. Pozrite si moje spracovanie Duly.

    http://varecha.pravda.sk/recepty/dul...75-recept.html

    http://varecha.pravda.sk/recepty/dul...59-recept.html

    Chokma je offline (nepripojený) Chokma

    Chokma
    arizona Pozri príspevok
    Ja mam doma okr.krik dulovec japonsky.len nedavno som sa tu na Porade docitala, ze tie jablcka su jedle a pouzitelne.

    Mate niekto odskusane, co sa s nimi da robit? Mam ich par kilov
    Ja som sa po nete docitala, ze su vynikajuce susene (tento rok som kupila susicku, tak super) a ze obsahuju vela pektinu, takze je z nich velmi dobry dzem, rosol (daju sa kombinovat s jablkom). Tento rok mame za dve bedne, takze sa taaaaaaaaaaaaaaaaaakto tesim.

    augpeter je offline (nepripojený) augpeter

    augpeter
    Dobrý večer.
    Prosím Vás. Nikde nemôžem nájsť recepty na dulu - zaváranie- pomôžete ???

    Ďakujem

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    augpeter Pozri príspevok
    Dobrý večer.
    Prosím Vás. Nikde nemôžem nájsť recepty na dulu - zaváranie- pomôžete ???

    Ďakujem
    1 l vody, 3O-35 dkg cukru - záleží, aké sladké to chceš
    do vody dávam hrebíčky, koreň vanilky -
    v zovretom náleve obvarím dule, dám do fliaš, navrch každej fľašky dám plátok citróna.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Moja babka pridáva kúsky duly (po našom "byžalmy") do kyslej kapusty do súdka, aj zopár jabĺčok. Je to dobré.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Moja babka zasa dávala duly(dule?) k prádlu do skrine-vtedy ešte nebola tak rozšírená aviváž a prádlo dostalo takú fajn voňu...

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Ja som vlani robila z dule džem a synátor ho jedol s piškotami ako detskú výživu

    alana.j je offline (nepripojený) alana.j

    alana.j
    dostala som ich za igelitku, tak som tiež hľadala, viac receptov som našla v češtine (kdoule, kdoulový), ale ja ich budem robiť ako kompót, sirup zmiešam s ananásovým džúsom.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja mam doma okr.krik dulovec japonsky.len nedavno som sa tu na Porade docitala, ze tie jablcka su jedle a pouzitelne.

    Mate niekto odskusane, co sa s nimi da robit? Mam ich par kilov

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    Ja mám dulu veľmi rada, má takú fajn aromatickú chuť. Mamka zavárala, ja som jedla
    Musím si zadovážiť tie plody...Díky Katka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.