Zavrieť

Porady

ako začať živnosť?

Dobry den,
1)moj manzel by si chcel založiť firmu (živnosť) v oblasti ozvučovania podujatí, koncertov. Má maturitu, ale v inejoblasti, aj pracuje v inej oblasti - hotelierstve.Hľadala som v živnostenskom zákone a tieto činnosti som nenašla ani medzi viazanymi, koncesovanými, resp. remeselnymi. Mám to chápať tak, že je to voľná živnosť?
Ako máme postupovať? Viem, že na živnos. úrad treba ist s občianskym, výpisom z registra trestov, ...koľko eurový kolok? Prosim, poraďte mi postup a či som správne pochopila zaradenie živnosti.
2) podotazka - mohli by sme ziskať aj nejakú nenávratnú dotáciu zo štátu a pod. alebo iba vtedy, ak bude vedený ako nezamestnaný (čo momentálne môj manžel nie je). Ako dlho by musel byť evidovaný, ak by sme žiadali dotáciu na samozamestnanie a v akej výške sa momentálne poskytuje?
Dakujem velmi pekne.
Anka, Námestovo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Ozvučovanie kultúrnych a spoločenských podujatí je živnosť voľná, kolok 3 eur, výpis z registra trestov sa nepredkladá, ŽÚ si ho sám vyžiada.
    K podotázke: nezamestnaný min. 3 mesiace, už bolo na túto tému v porade veľa popísané....

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Na urade potrebuje OP, zdravotnu kartu karticku poistenca, kolok podla poctu zivnosti. Vypis z registra trestov vybavuje urad.
    Dotaciu od UPSVaR moze dostat, ak tam bude evidovany min. 3 mesiace, vyska je zavisla od regionu. Blizsie info ziskate priamo na UPSVaR.
    Naposledy upravil luigi72 : 20.10.09 at 16:13

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    akina Pozri príspevok
    Máš na mysli hádam kartičku poistenca do ZP, nie zdravotnú kartu.

    hanbim sa, prepacte, myslel som samozrejme karticku poistenca.

    ako začať živnosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.