Zavrieť

Porady

Štátna dotácia - prečo nie pre potraviny?

Dobrý den, mohol by mi niekto poradiť, na aké druhy živností môže človek dostať dotáciu z úradu práce, ked chce začať podnikať? Môj manžel je na UP evidovaný 6 mesiacov, a rozmýšlal, že by si otvoril malý obchodík z hydinovým mäsom. Bývame vo väčšej dedine, kde takýto druh tovaru chýba. Lenže na úrade práce mu povedali, že na takýto druh živnosti dotáciu nedostane. K tomu obdržal aj listinu z názvom: "Zoznam, na ktorý sa odkazuje čl. 32 Zmluvy o založení ES". no a tam je vypísané, na čo všetko sa tá dotácia nevzťahuje.(sú tam uvedené skoro všetky potraviny).Takže ak sa tomu niekto rozumie, mohol by nám poradiť, či nie je náhodou ešte nejaká iná dotácia, ktorú poskytuje štát pri rozbiehaní novej prevádzky, pre nezamestnaných. Za všetky rady vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brato je offline (nepripojený) brato

    brato
    adkam Pozri príspevok
    Dobrý den, mohol by mi niekto poradiť, na aké druhy živností môže človek dostať dotáciu z úradu práce, ked chce začať podnikať? Môj manžel je na UP evidovaný 6 mesiacov, a rozmýšlal, že by si otvoril malý obchodík z hydinovým mäsom. Bývame vo väčšej dedine, kde takýto druh tovaru chýba. Lenže na úrade práce mu povedali, že na takýto druh živnosti dotáciu nedostane. K tomu obdržal aj listinu z názvom: "Zoznam, na ktorý sa odkazuje čl. 32 Zmluvy o založení ES". no a tam je vypísané, na čo všetko sa tá dotácia nevzťahuje.(sú tam uvedené skoro všetky potraviny).Takže ak sa tomu niekto rozumie, mohol by nám poradiť, či nie je náhodou ešte nejaká iná dotácia, ktorú poskytuje štát pri rozbiehaní novej prevádzky, pre nezamestnaných. Za všetky rady vopred dakujem.
    Na toto dotaciu nedostaneš, ale ak si otvoriš obchod s potravinami alebo ako ja s rozličnym tovarom tak na to dotaciu dostaneš.
    Ja som si otvoril obchod s rozličnym tovarom a dotaciu som na to v pohode dostal.Samozrejme že tam predavam aj potraviny alko nealko atd.Tolko moja skusenosť.

    adkam je offline (nepripojený) adkam

    adkam
    Dakujem pekne za radu. Trochu som si to tu preštudovala, niektoré rady sú naozaj super. Hlavne čo sa týka tej dotácie na tie potraviny. Tak ako ste napísal, vy ste tú dotáciu už dostal.Lebo u nás v PB sú na UP také "milé" úradníčky, že by im asi huba odpadla, keby človeku poradili. Takže, ak som to dobre pochopila, z týchto článkov, tak by som si mohla zriadiť predajnu na rozličný tovar, kde uvediem, aký druh tovaru tam budem mať. Napr. detstká drogéria, nejaké cukrovinky, víno a hydinu. Veď, ako je uvedené:Príspevok sa poskytuje na úhradu nákladov súvisiacich so samostatnou zárobkovou činnosťou. To znamená, že tie peniaze by som použila na zakúpenie reg. pokladne, váhy, regálou a chladiacej vitríny? A čo sa týka samotného tovaru (víno, drogéria, hydina,...)to budem hradiť zo svojho. Ešte mi prosím dajte info, či som to dobre pochopila. Lebo ako som uviedla, v prvom príspevku, na tom zozname, čo muž dostal z UP, sú vypísané skoro všetky potraviny(ako mäso, víno, múka, cukor,.....)tak preto sme boli z toho paf.

    brato je offline (nepripojený) brato

    brato
    adkam Pozri príspevok
    Dakujem pekne za radu. Trochu som si to tu preštudovala, niektoré rady sú naozaj super. Hlavne čo sa týka tej dotácie na tie potraviny. Tak ako ste napísal, vy ste tú dotáciu už dostal.Lebo u nás v PB sú na UP také "milé" úradníčky, že by im asi huba odpadla, keby človeku poradili. Takže, ak som to dobre pochopila, z týchto článkov, tak by som si mohla zriadiť predajnu na rozličný tovar, kde uvediem, aký druh tovaru tam budem mať. Napr. detstká drogéria, nejaké cukrovinky, víno a hydinu. Veď, ako je uvedené:Príspevok sa poskytuje na úhradu nákladov súvisiacich so samostatnou zárobkovou činnosťou. To znamená, že tie peniaze by som použila na zakúpenie reg. pokladne, váhy, regálou a chladiacej vitríny? A čo sa týka samotného tovaru (víno, drogéria, hydina,...)to budem hradiť zo svojho. Ešte mi prosím dajte info, či som to dobre pochopila. Lebo ako som uviedla, v prvom príspevku, na tom zozname, čo muž dostal z UP, sú vypísané skoro všetky potraviny(ako mäso, víno, múka, cukor,.....)tak preto sme boli z toho paf.

    Zle Vam to na UP prace vysvetlili.Aj ja som najprv dostal tiež taketo podobne info.Ale nedal som sa odbyť a podal som si žiadosť na prispevok.Asi po 2tyždnoch ma pozvali na kurz, a tam som sa spytal či na predaj potravin možem dostať príspevok.Povedali mi že na predaj potravin prispevok dostať možem.Tak som vypracoval podnikatesky plan presne som opísal aky druh tovaru budem v obchode predavať urobil som test z legislativy a obhajil Podnikatelsky plan pred komisoiu.Niktom nemal ani najmenšie pripomienky.Do podnikat.pl. musite napisať aky druh zariadenia chcete za peniaze ktore Vam štat da nakupiť.Ale to Vam všetko vysvetlia na priprave.

    Štátna dotácia - prečo nie pre potraviny?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.