Zavrieť

Porady

Sídlo firmy v rodičovskom dome a dotácia

som kto som
Poprosím znalých...

Ak si chcem založiť sídlo firmy v rodičovskom dome vraj potrebujem súhlas s overeným podpisom všetkých obyvateľov domu??? Neaká haluz nie?

A ešte jedna vec, ak si chcem založiť živnosť na maloobchod - predaj textilu, na čo všetko môžem použiť dotáciu z UPSVaR? Viem, že v súlade s podnikateľským plánom, teda napr. nákup pokladnice, nájom, energie, odvody, vybavenie predajne, a čo tovar?

Vďaka za váš čas
Usporiadat
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Môj syn má miesto podnikania doma a potrebovla iba na A4 napísaný súhlas od náss/rodičov/, že súhlasíme. Nijaké overené podpisy.
No a ohľadom použitia dotácie všetko Vám vysvetlia na školení ohľadom pridelenia dotácie.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Príspevok na nákup tovaru použiť nemôžeš.
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
V poriadku, s tým tovarom to bude asi pravda.
A čo vybavenie predajne? Preberám predajňu po inom majiteľovi. Môžem odkúpiť od terajšieho majiteľa predajne jeho vybavenie, ktoré v predajni má na mieru urobené už cca 3 roky?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ZDENIELA Pozri príspevok
V poriadku, s tým tovarom to bude asi pravda.
A čo vybavenie predajne? Preberám predajňu po inom majiteľovi. Môžem odkúpiť od terajšieho majiteľa predajne jeho vybavenie, ktoré v predajni má na mieru urobené už cca 3 roky?
Ak sa nemýlim, tak dotácia by sa mala použiť na nákup nových veci. (Aspoň to tak bolo pred 2 rokmi, keď priateľka požiadala).
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ZDENIELA Pozri príspevok
Poprosím znalých...

Ak si chcem založiť sídlo firmy v rodičovskom dome vraj potrebujem súhlas s overeným podpisom všetkých obyvateľov domu??? Neaká haluz nie?

A ešte jedna vec, ak si chcem založiť živnosť na maloobchod - predaj textilu, na čo všetko môžem použiť dotáciu z UPSVaR? Viem, že v súlade s podnikateľským plánom, teda napr. nákup pokladnice, nájom, energie, odvody, vybavenie predajne, a čo tovar?

Vďaka za váš čas
máš v rodičovskom dome aj trvalý pobyt ? O súhlase všetkých obyvatelov domu som nepočula - pre zaujímavosť - kto sú tí všetci obyvatelia domu ?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ZDENIELA Pozri príspevok
V poriadku, s tým tovarom to bude asi pravda.
A čo vybavenie predajne? Preberám predajňu po inom majiteľovi. Môžem odkúpiť od terajšieho majiteľa predajne jeho vybavenie, ktoré v predajni má na mieru urobené už cca 3 roky?
z dotácie UP nie
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
veronikasad Pozri príspevok
máš v rodičovskom dome aj trvalý pobyt ? O súhlase všetkých obyvatelov domu som nepočula - pre zaujímavosť - kto sú tí všetci obyvatelia domu ?
Ja som pocula, resp. aj tu niekde citala, ale myslim, ze sa jedna o pripady, kedy je tam aj prevadzka, chodia tam klienti. Myslim, ze to bolo ukotvene v nejakych dokomovych predpisoch. Argumentom bolo napr. zvyseny pohyb ludi, castejsie pouzivanie vytahov, nosi sa spina = zvysene naklady. Hovorime o bytovke, predpokladam, nie o rodinnom dome.

Ak hovorime o rodinnom dome, dokazem si predstavit, ze by mali vlastnici (asi nie obyvatelia) suhlasit.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lianka Pozri príspevok
Ja som pocula, resp. aj tu niekde citala, ale myslim, ze sa jedna o pripady, kedy je tam aj prevadzka, chodia tam klienti. Myslim, ze to bolo ukotvene v nejakych dokomovych predpisoch. Argumentom bolo napr. zvyseny pohyb ludi, castejsie pouzivanie vytahov, nosi sa spina = zvysene naklady. Hovorime o bytovke, predpokladam, nie o rodinnom dome.

Ak hovorime o rodinnom dome, dokazem si predstavit, ze by mali vlastnici (asi nie obyvatelia) suhlasit.
s tým súhlasím - ale tu bol dotaz na rodičovský dom ...
0 0
marian152 marian152

marian152 je offline (nepripojený) marian152

teraz som absolvoval prípravný kurz na podnikanie a bolo mi povedané že ak chcem mať sídlo (nie prevádzku) v RD, treba výpis z katastra a čestné prehlásenie vlastníka nehnuteľnosti že súhlasí s využívaním priestorov na podnikanie....ak ich je viac, tak od každého vlastníka zvlášť...
0 0
xeva xeva

xeva je offline (nepripojený) xeva

malo by sa jednať aj o vyčlenenie priestorov na podnikanie a následnú zmenu ich užívania, platí sa tam aj iná daň z nehnuteľnosti, v prípade bytových domov samozrejme súhlas ostatných nájomníkov/vlastníkov
0 0
Filip Trojak Filip Trojak

Filip Trojak je offline (nepripojený) Filip Trojak

Ahoj, ja som mal na začiatku sídlo podnikania v rodičovskom dome, s rodičmi som spísal nájomnú zmluvu na jednu miestnosť. Nemal som s tým problémy.
0 0
Satin Satin

Satin je offline (nepripojený) Satin

K sídlu toľko, že potrebuješ výpis z katastra, kde tvoji rodičia požiadajú o výňatok z bytových priestorov, pretože potrebuješ nebytový priestor. Potom potrebuješ buď nájomnú zmluvu, keď si budeš od rodičov najímať priestor, čo je dobrá varianta, pretože si to uplatníš v nákladoch (rodičia to zdaniť nemusia, keďže do 28 000 SKK (stará mena) na jednu osobu sa daň z nájmu neplatí) alebo potrebuješ čestné prehlásenie, že ti dávajú už po novom nebytový priestor k užívaniu na podnikanie. K tomu, čo si môžeš uplatniť z dotácie len toľko, že toto ti povedia na úrade, kde ti možno vyškrtnú veci, ktoré ty budeš chcieť, ale platí, že to musia byť nové veci nakúpené na Slovensku, do 51 000 SKK - čiže musí ísť o drobný majetok a môžeš si uplatniť 50 % dotácie na odvody. Pri starších vedciach robia problémy. Tá výška dotácie je tak malá, že nie je problém minúť tie peniaze. Je lepšie urobiť si vyššiu kalkuláciu v podnikateľskom zámere. Veľa šťastia.
0 0
marian152 marian152

marian152 je offline (nepripojený) marian152

...a výpis z katastra môže byť aj z internetu, alebo treba ísť osobne a zaplatiť 8€ kolok?
0 0
Satin Satin

Satin je offline (nepripojený) Satin

Osobne ... pretože rodičia musia požiadať o výňatok z bytového fondu ... musia ti vyčleniť v dome hoci len 1 m2 na podnikanie ... čiže ti v dome vyrobia 1 m2 nebytového priestoru a tam už môžeš mať sídlo firmy.
0 0
marian152 marian152

marian152 je offline (nepripojený) marian152

...ja len upresním že sa jedná o rodinný dom...a počujem prvý krát o tom že treba vyňať priestory na podnikanie. Ja to nechcem cez nájomnú zmluvu ale cez čestné prehlásenie vlastníka (mojich rodičov)
0 0
Satin Satin

Satin je offline (nepripojený) Satin

Som si vedomá toho, že sa jedná o rodičovský dom. Tiež som bola z toho prekvapená ako ty. Tak mi to vysvetlili, keď som sa o to zaujímala na úradoch. Myslím, že tak či tak by si si to mal vybaviť. Lepšie zájsť na jeden úrad ako potom vysvetľovať, prečo podnikáš v bytových priestoroch, keď sa podnikateľská činnosť má vykonávať v nebytových priestoroch.
0 0
marian152 marian152

marian152 je offline (nepripojený) marian152

a potom budemem musieť uzavrieť nájomnú zmluvu? Čím sa líšia bytové od nebytových priestorov? Ak sa vyčlení 1m na podnikanie, určuje sa aj ktorý meter to je, alebo je to ľubovoľný meter hocikde v dome. Je pivnica považovaná za nebytový priestor? Lebo ak áno tak potom nebude treba vyčleňovať nebytový priestor, keď už nebytový máme.
0 0
s.r.o. s.r.o.

s.r.o. je offline (nepripojený) s.r.o.

chcem sa spitat ked chcem mat sidlo v rodicovskom dome kde mam trvaly pobyt ale prevadzku v Kosiciach na hlavnej co potrebujem mat podpisanu zmluvu s rodicmi o prenajme i ked tie priestroy nebudem az tak vyuzivat skor tie prevazdkove ako tie rodicovske?
0 0
airplane airplane

airplane je offline (nepripojený) airplane

Mne stacilo toto:
Čestné prehlásenie
Dolupodpísaný xy, adresa, č.o.p.: xxxxxxx, r.č. xxxxxxxx, vlastník nehnuteľnosti na adrese xxxxxxxxxxxxx, vyjadrujem súhlas s miestom podnikania svojho (príbuzenský vztah)xxxxxx meno,adresa, č.o.p.: xxxxxxxx , r.č. xxxxxxxxxx na adrese xxxxxxxxxxx.
podpis
-------------------------------------------------------

a potom overit na matrike za 2€
a bolo to len od jedneho vlastnika a bez katastra.
Ak si chces byt ista na 100%, priprav si to a chod za panickou na urade prace, ktora bude pritomna pri schvalovani pred komisiou a bude prezentovat teba.Spytaj sa jej, ci (jej) to staci.
0 0
Anita7 Anita7

Anita7 je offline (nepripojený) Anita7

Zajtra sa chystým na Živnostenský úrad založiť si živnosť, sídlo firmy = miesto trvalého pobytu = rodinný dom, ktorý vlastní mama. Je potrebné napísať čestné prehlásenie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať