Zavrieť

Porady

Prosím o radu ohľadom začiatku podnikania-predaj dovezenych vecí zn. Primark z UK

Ahojte, chcela by som sa spýtať, ako je to s predajom nových v Anglicku zakúpených vecí a ich následným predajom tu na Slovensku. Je lepšie založiť živnosť alebo s.r.o.? Treba mať aj nejakú licenciu alebo stačí ísť do MO v anglicku nakupiť tovar, priniesť na Slovensko, vyrovnať daň, nahodiť si prirážku a predávať? Ak by mal niekto osobné skúsenosti s takýmto obchodom, rada si nechám v čomkoľvek poradiť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    bohužial hľadala som ale nič som nenašla....som tu nová, neviem či sa tu neviem orientovať ale fakt mi nič čo by mi pomohlo nevyhodilo

    MikiJJ je offline (nepripojený) MikiJJ

    MikiJJ
    Ahoj,
    ja ti zial neviem v tomto pomoct, ale chcem ti napisat, ze mas podobny napad ako ja. Neviem odkial si, ale ja byvam pri Bratislave a rada by som sem doviezla kvalitny tovar z UK. Rozmyslala som okrem jednej i nad Primarkom, lebo ja cenovo vyhodny a tiez dobre ceny, avsak som skor rozmyslala nad tym ako sem dotiahnut nielen tovar ale aj znacku - brand Primark.
    Ale co si pamatam v UK je kazdy Primark zastreseny rozsiahlym priestorom a v BA taketo priestory stoja neskutocne vela.
    Dalej som rozmyslala sa skontaktovat ich suppliermi, ale kazda znacka ich ma niekolko a tu by som prichadzala o meno PRIMARK. I ked by som mohla dat nazov, dajme tomu iPRIMARK = je to nieco ine, ale pritom to u ludi, co to poznaju evokuje nazov PRIMARK.
    Hmm? Mozno si uz dalej vo svojom planovani, ale mozeme spolu nieco domysliet, nevravim, spolu podnikat, len si pomoct, ak si v inom regione ako ja, nebol by s tym problem, nemyslis?
    Ak ma i niekto iny nejaky napad ako to zrealizovat, napiste.
    Dakujem
    ahoj =) som veľmi rada, že niekto odpísal. mohla by si mi napísať mail? alebo skusim ti napisat do SS môj a ozvi sa prosim. Tiež rozmýšlam o dovezení primarku sem na svk ale mám pocit že to možné nebude. niečo však možno spolu vymyslíme =) určite napíš teším sa
    ss sa mi nedá poslať takže môj mail je moje meno čiže michaela mrazova a mam učet na centrume....neda sa mi napisat mail inak =)

    nikolass je offline (nepripojený) nikolass

    nikolass
    neviem ti poradit,ale tiez po tom patram.chcel by som tiez nakupit v anglicku veci a doma zriadit obchod a predavat to ,ak budem mat nieco nove dam vediet.a ako si ty s tou vecou postupila...?

    ra_do_slav je offline (nepripojený) ra_do_slav

    ra_do_slav
    Ahoj, tak ako ste dopadli s tym obecenim? Da sa s tym este zacat? Oplati sa to? Uz dlhsiu dobu nad tym rozmyslam, no nemam sa s kym poradit. Podelite sa s vasimi skusenostami s oblecenim z UK? Vopred dakujem

    Prosím o radu ohľadom začiatku podnikania-predaj dovezenych vecí zn. Primark z UK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.