Zavrieť

Porady

Hack

Dobrý deň.Stalo sa že som bol vyhodený z jedneho weboveho servera ...ja som sa trošku najedoval no a som sa im dostal ...na ftp server a stiahol som si subor z konfiguraciou potom som im vymazal ..ale o 10-15 minut opat nahodil databazu...no a teraz maju moju IP v logu a chcu podat tresne oznamenie na napadnutie servera...ale chyba bola v tom ze oni si nepomenily hesla.No a chcu podat to tresne oznamenie...otazka je ze ci mi nieco moze hrozit.Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    flash112 Pozri príspevok
    Dobrý deň.Stalo sa že som bol vyhodený z jedneho weboveho servera ...ja som sa trošku najedoval no a som sa im dostal ...na ftp server a stiahol som si subor z konfiguraciou potom som im vymazal ..ale o 10-15 minut opat nahodil databazu...no a teraz maju moju IP v logu a chcu podat tresne oznamenie na napadnutie servera...ale chyba bola v tom ze oni si nepomenily hesla.No a chcu podat to tresne oznamenie...otazka je ze ci mi nieco moze hrozit.Dakujem za odpoved.
    Môže. Môžu ti dať k náhrade škodu, ktorú si im spôsobil. A je tiež možné, že si sa dopustil nejakého trestného činu...

    Bolo ti to treba robiť?

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Ono je to ako keby si sa niekomu vkradol do domu, ukradol telku a na druhy den ju vratil spat. Nie som pravnik, ale vyzera to na trestny cin. Nieco na styl nbs123

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    camozzi Pozri príspevok
    Ono je to ako keby si sa niekomu vkradol do domu, ukradol telku a na druhy den ju vratil spat. Nie som pravnik, ale vyzera to na trestny cin. Nieco na styl nbs123
    Inak,to heslo nbs123 nemalo fakt chybu-to si tam radšej mali dať staré známe -trijedničky padesát...

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Inak,to heslo nbs123 nemalo fakt chybu-to si tam radšej mali dať staré známe -trijedničky padesát...
    Ja by som tych mladych chalanov, ktori sa tam naburali ani hackermi nenazval. Je to silne slovo pre cloveka, ktory odhali tak primitivne jednoduche heslo. Kopa ludi ma zlozitejsie heslo na zamku ku bicyklu Inak opravujem: to heslo bolo nbusr123.
    flash112: Tu je LINK na clanok o tych hackeroch. Mozes si precitat co im hrozi.

    flash112 je offline (nepripojený) flash112

    flash112
    camozzi Pozri príspevok
    Ja by som tych mladych chalanov, ktori sa tam naburali ani hackermi nenazval. Je to silne slovo pre cloveka, ktory odhali tak primitivne jednoduche heslo. Kopa ludi ma zlozitejsie heslo na zamku ku bicyklu Inak opravujem: to heslo bolo nbusr123.
    flash112: Tu je LINK na clanok o tych hackeroch. Mozes si precitat co im hrozi.
    No tak moment ja az taky blazen niesom ja som ....hack...hm...ani by som to nenazval ako hack to co som spravil..ja som mal len ulozene heslo a zase pozrite sa....
    1.Heslo si mali zmenit
    2.Pridu na policiu z mojim menom,priezviskom,mestom a poskytovatelom a policia bude riesit to ze som sa im dostal na stranku na 10 minutok som hu odstavil a znova napojil?? ved sa nenaplnil tresny cin skutkovej podstaty...nesposobyl som ziadnu skodu okrem ...malych chybiciek v diakritike tak nevim no mam 15 ...nic mi nemozu...hadam pripadne sa zasmejem na pojednavani a pojdem na NBS mozno bude heslo nbssr55555

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    camozzi Pozri príspevok
    Ja by som tych mladych chalanov, ktori sa tam naburali ani hackermi nenazval. Je to silne slovo pre cloveka, ktory odhali tak primitivne jednoduche heslo. Kopa ludi ma zlozitejsie heslo na zamku ku bicyklu Inak opravujem: to heslo bolo nbusr123.
    flash112: Tu je LINK na clanok o tych hackeroch. Mozes si precitat co im hrozi.
    už je to skoro ukončené-chalani dostali podmienku,ale odvolali sa-cítia sa byť nevinný-minulý týžden to bolo v správach...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    flash112 Pozri príspevok
    No tak moment ja az taky blazen niesom ja som ....hack...hm...ani by som to nenazval ako hack to co som spravil..ja som mal len ulozene heslo a zase pozrite sa....
    1.Heslo si mali zmenit
    2.Pridu na policiu z mojim menom,priezviskom,mestom a poskytovatelom a policia bude riesit to ze som sa im dostal na stranku na 10 minutok som hu odstavil a znova napojil?? ved sa nenaplnil tresny cin skutkovej podstaty...nesposobyl som ziadnu skodu okrem ...malych chybiciek v diakritike tak nevim no mam 15 ...nic mi nemozu...hadam pripadne sa zasmejem na pojednavani a pojdem na NBS mozno bude heslo nbssr55555
    ok,kašli na to-možno že ta ani nebudú riešiť,len sa vyhrážali(možno)-ale už kašli na to nabudúce-nestojí to za to..
    Inak,aj tu máme ten istý prípad-istého Kamila a neviem ani ako to dopadne...

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    flash112 Pozri príspevok
    No tak moment ja az taky blazen niesom ja som ....hack...hm...ani by som to nenazval ako hack to co som spravil..ja som mal len ulozene heslo a zase pozrite sa....
    1.Heslo si mali zmenit
    2.Pridu na policiu z mojim menom,priezviskom,mestom a poskytovatelom a policia bude riesit to ze som sa im dostal na stranku na 10 minutok som hu odstavil a znova napojil?? ved sa nenaplnil tresny cin skutkovej podstaty...nesposobyl som ziadnu skodu okrem ...malych chybiciek v diakritike tak nevim no mam 15 ...nic mi nemozu...hadam pripadne sa zasmejem na pojednavani a pojdem na NBS mozno bude heslo nbssr55555
    1. Aj keby bolo 1111 je to ich vec.
    2. Ty si tam vobec nemal co hladat. Organy cinne v trestnom konani bude zaujimat ze si tam vobec bol a je tu predpoklad, ze to vyuziju a povedia, ze maju nejaku ujmu (financu, majetkovu...).
    3. Mas 15=mas trestno-pravnu zodpovednost. Mal si to robit pred rokom

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    flash112 Pozri príspevok
    No tak moment ja az taky blazen niesom ja som ....hack...hm...ani by som to nenazval ako hack to co som spravil..ja som mal len ulozene heslo a zase pozrite sa....
    1.Heslo si mali zmenit
    2.Pridu na policiu z mojim menom,priezviskom,mestom a poskytovatelom a policia bude riesit to ze som sa im dostal na stranku na 10 minutok som hu odstavil a znova napojil?? ved sa nenaplnil tresny cin skutkovej podstaty...nesposobyl som ziadnu skodu okrem ...malych chybiciek v diakritike tak nevim no mam 15 ...nic mi nemozu...hadam pripadne sa zasmejem na pojednavani a pojdem na NBS mozno bude heslo nbssr55555
    Keď už chceš byť frajer poriadny tak nabudúce skús Pentagon, alebo White house alebo len také ľahšie sústo Bank of America...

    flash112 je offline (nepripojený) flash112

    flash112
    jasne...hacknem aj White House...aj billa gatesa (ci jak sa pise)
    preco musim cakat na odoslanie prispevku 30min?

    Brčo je offline (nepripojený) Brčo

    Brčo
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Keď už chceš byť frajer poriadny tak nabudúce skús Pentagon, alebo White house alebo len také ľahšie sústo Bank of America...
    Ale pozor.Jeden Brit sa pred pár rokmi nabúral do Pentagonu a momentálne ho Británia chce vydať na trestné stíhanie do USA.Nepomohlo ani jeho zdôvodnenie,že hľadal dôkazy o mimozemšťanoch

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Brčo Pozri príspevok
    Ale pozor.Jeden Brit sa pred pár rokmi nabúral do Pentagonu a momentálne ho Británia chce vydať na trestné stíhanie do USA.Nepomohlo ani jeho zdôvodnenie,že hľadal dôkazy o mimozemšťanoch
    dobrú mal obhajobu teda, že mimozemštania...-inak amíci sa s tebou nekašlú- viď prípady maddofa, dalej toho šachistu, a teraz asi aj pošlú do lochu uja Polanského(oni sú toho schopný)atď,atď a u nás? o chvílku končí súd s mikym černákom a pochybujem že by dostal viac ako 15rokov...

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Brčo Pozri príspevok
    Ale pozor.Jeden Brit sa pred pár rokmi nabúral do Pentagonu a momentálne ho Británia chce vydať na trestné stíhanie do USA.Nepomohlo ani jeho zdôvodnenie,že hľadal dôkazy o mimozemšťanoch
    Ten Brit bol dokonca autista nabural sa do 97 pocitacov hrozi mu dozivotie. Jeho pravnici nebojuju o oslobodenie, ale o to aby vobec si mohol trest odpykat v Britanii. Akoze ziadna sranda... Tak ako pise Stano. V USA sa s nikym nebavia.

    flash112 je offline (nepripojený) flash112

    flash112
    hh no jasneeeeeeeee som rad ze sa venujete mojmu problemu a riesite Brita...hadam mne dozivotie hrozit nebude dufam ale z majitelom som si to vyjasnil som znova na stranke ..len este stale poskytovatel ma moju IP a udaje tak uvidim no

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    flash112 Pozri príspevok
    Dobrý deň.Stalo sa že som bol vyhodený z jedneho weboveho servera ...ja som sa trošku najedoval no a som sa im dostal ...na ftp server a stiahol som si subor z konfiguraciou potom som im vymazal ..ale o 10-15 minut opat nahodil databazu...no a teraz maju moju IP v logu a chcu podat tresne oznamenie na napadnutie servera...ale chyba bola v tom ze oni si nepomenily hesla.No a chcu podat to tresne oznamenie...otazka je ze ci mi nieco moze hrozit.Dakujem za odpoved.
    Minule som sa ja najedoval , obtiahnul devinu a ......

    Potom som v tej rýchlosti porozmýšľal , ako by som z neho vybral guľku tak , aby mohol znova fungovať ....

    Keďže v týchto prípadoch sa databáza dosť ťažko nahadzuje , tak som radšej od svojho konania upustil a veľmi rýchlo som sa odjedoval ....

    flash112 je offline (nepripojený) flash112

    flash112
    buchač Pozri príspevok
    Minule som sa ja najedoval , obtiahnul devinu a ......

    Potom som v tej rýchlosti porozmýšľal , ako by som z neho vybral guľku tak , aby mohol znova fungovať ....

    Keďže v týchto prípadoch sa databáza dosť ťažko nahadzuje , tak som radšej od svojho konania upustil a veľmi rýchlo som sa odjedoval ....
    hh nechapem

    torrus je offline (nepripojený) torrus

    torrus
    mno flash v prvom rade zalezi od pripojenia ktore mas ci chodis cez proxy alebo nie ci si pouzil nejaku gateway anonymnu ci nie ake stopy v logoch si tam nechal a kde ( mimochodom take ze logy mazat to ta nenaucili alebo mali pripojenu lx300 a logli to na papier )
    ak ano tak musi firma poziadat tvojho poskytovatela aby im tvoje udaje dala coz bez sudneho prikazu spominany provider urobit nesmie ani keby ako chcel
    cize spominany web server musi spravit v prvom rade podat podnet na zacatie trestneho stihania na neznameho pachatela kde dodaju IP z logu ( kazdy lepsi analytik tento dodany dokaz rozbije na sracky ako podvrh )
    na zaklade tohto podnetu zacne policia patrat po pachatelovi coz v podstate znamena ze ak prijmu tuto ip tak pojdu za sudcom a vydanie prikazu alebo povolenia na vydanie info a tak dalej a dalej proste kopa sraciek papierov za cin kde ta ako maloleteho postrasia podmienkou takze na 99 % tento pripad skonci ako pachatel neznamy a pozastaveny


    presnejsie ked som mal podobny problem kde hack bol evidentny a jasny bola aj ip a tam to skoncilo ako neznamy pachatel pretoze proste nemali ziadne dokazy ktore by boli nevyvratitelne tak vtedy mi moja pravnica povedala ze vrahovia cakaju aj 4 roky kym ich odsudia takze nejaky banalny hack sa bude riesit strasne dlho

    P.S. prste sekaj dobrotu , a ked uz sekas zlotu kup si anonymny shel niekde v bananovej republike a dalsi v kokosovej republike a krizuj to cez to nelez tam z masiny co mas doma

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.