Zavrieť

Porady

ako metodou pripevnit polystyren na strop?

Ahojte, ako pripevnit 5ku polystyren na strop? klasika lepidlo? nebude to padat? a vrtat 5 dier na jednu tabulu sa mi nechce, uz som vrtal par dier do stropu a nikdy viac....
premyslal som ze na strop pripevnim drevene late a vrutmi do dreva prisrobujem poylstyren, co vy na to? zda sa my to najlacnejsia metoda a hlavne malo vrtania
i ked keby to to lepidlo udrzalo tak by to bolo naj, lebo vrtanie je des
jo a je to v garazi, takze o estetiku moc nejde

poradte prosim dakujem
Usporiadat
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
je tu podobná téma, namiesto garáže sa jedná o pivnicu http://www.porada.sk/t100823-p3-zate...ov-pivnic.html
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kero64 kero64

kero64 je offline (nepripojený) kero64

Ak to chceš skutočne dobre urobiť, prilepiť a aj navŕtať. Samotné nalepenie by ti mohlo časom opadnúť. Neviem, prečo je problém urobiť diery do stropu. Aj keby si mal strop zo železobetónu, každá lepšia príklepová vŕtačka si s tým poradí. A ak takú nemáš, dnes už väčšina predajní s profi náradím má aj požičovňu. Alebo je problém niekde inde?
0 0
toryu toryu

toryu je offline (nepripojený) toryu

Vo vrtacke by problem nebol, ale zda sa mi to zbytocne pracne...
co hovorite na tie drevene late? garaz ma cca 6x3m, jedna 3m lat stoji 30 Sk, spolu 12ks, kazda na 3-4 hmozdiny, medzi late 2ku PS a na to este 5ku...
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
toryu Pozri príspevok
... spolu 12ks, kazda na 3-4 hmozdiny, medzi late 2ku PS a na to este 5ku...
... a opačný postup? nalepiť a potom prekryť latami?
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Aj ja by som to chcel urobiť. Plánoval som tiež rošt z lát a prekrytie polystyrénom. Vo vzniknutej medzere by prechádzali trubky kúrenia a podlahu by akoby ohrievali. Mohol by sa k tomu niekto znalý vyjadriť?
Druhá možnosť je to lepenie. Aký druh lepidla a polystyrénu použiť, v každých stavebninách radia iné. Strop je keramický, teda dutý, škrupina asi 1 cm. Budú v tom tie kotvy držať?
Ďakujem
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ak to chcete lepiť na strop tak strop nesmie byť maľovaný.Inak sa musí kotviť .Strop musí byť pomerne rovný.Ak sú dodržané tieto podmienky a urobí sa to poriadne tak to nespadne.Lepidlo napríklad DUO CONTACT http://www.baumit.com/baumit/sk/main...72/index.shtml
alebo http://www.soudal.sk/etics-bond-prod...px?category=20
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alla66 Pozri príspevok
je tu podobná téma, namiesto garáže sa jedná o pivnicu http://www.porada.sk/t100823-p3-zate...ov-pivnic.html
Pozor.Do vlhkých pivníc treba polystyrén na to určený napr. styrodur.
0 0
dodo g dodo g

dodo g je offline (nepripojený) dodo g

Ja som tak zateploval stropy izieb pod rovnou strechou.Dal som sadrokartonárske profily a na to 5 ku polystyrén.Sieťka lepidlo feinputz. Pohoda rýchlo a lacno.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
1.A čo tie kotvy do keramického stropu. Je dutý ako tam držia, aký je to typ?
2. A tá možnosť so vzduchovou medzerou zohrievanou od rozvodov UK. Má to cenu?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
dad111 Pozri príspevok
1.A čo tie kotvy do keramického stropu. Je dutý ako tam držia, aký je to typ?
2. A tá možnosť so vzduchovou medzerou zohrievanou od rozvodov UK. Má to cenu?
V takomto prípade by som určite použil sadrokartónové koštrukcie.Ak by ste sa predsa len rozhodli pre ten drevenný rošt tak treba použiť rozperné hmoždinky do dutých stien a stropov( dostať kúpiť v každej predajni kde predávajú SDK.Na takto zabudované trubky treba v obidvoch prípadoch doatočne namontovať reguláciu teploty .Podlaha z bezpečnostných dôvodov nemôže mať 60°C, čo je bežná teplota vody pri radiátorovom kúrení.
0 0
ski555 ski555

ski555 je offline (nepripojený) ski555

na susednej bytovke zateplovali stropy v spoločných priestoroch a vždy im zopár tabúl spadne - opravia,ja som to isté robil teraz samozrejme kotvil 375 ks hmoždín teda riadna fuška,ale bez kotvenia neodporučam a tých 5 dier to je radost robit
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Úplne stačí dve hmoždiny na 50mm tabuľu.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
toryu Pozri príspevok
Ahojte, ako pripevnit 5ku polystyren na strop? klasika lepidlo? nebude to padat? a vrtat 5 dier na jednu tabulu sa mi nechce, uz som vrtal par dier do stropu a nikdy viac....
premyslal som ze na strop pripevnim drevene late a vrutmi do dreva prisrobujem poylstyren, co vy na to? zda sa my to najlacnejsia metoda a hlavne malo vrtania
i ked keby to to lepidlo udrzalo tak by to bolo naj, lebo vrtanie je des
jo a je to v garazi, takze o estetiku moc nejde

poradte prosim dakujem
zabudla som....my sme pri zatepľovaní polystyrénom používali
Tanierové hmoždinky
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
alla66 Pozri príspevok
zabudla som....my sme pri zatepľovaní polystyrénom používali
Tanierové hmoždinky
Tieto tanierové hmoždiny ale nebudú v keramickom strope držať. Aké teda použiť?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na tejto stránke nájdete všetky možné aj nemožné hmoždinky
http://www.allmedia.sk/download/Podp...g_web_2009.pdf
0 0
lijana1 lijana1

lijana1 je offline (nepripojený) lijana1

rada idem do detailov vecí
ked chces len lepit, tak pred lepením napenetruj strop DUVILAXOM.Na polystyren použi PROFILEP je to original lepidlo na polystyren a nehrozí žeby to spadlo.Budeš mať čo robiť ak sa rozhodneš ho raz odstrániť
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
A ako by ste zateplili strop garáže, pričom podklad sú vlnovky?
Minerálnou vatou? Musí ísť na to parozábrana?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Aké vlnovky?.. podšalovali betónový strop vlnovkovitým plechom?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Nie, je to betonovy prefabrikat a vlnovky mam v interieri. Ak sa to raz rozhodnem zateplit, neviem ako na to.
0 0
toryu toryu

toryu je offline (nepripojený) toryu

lijana1 Pozri príspevok
ked chces len lepit, tak pred lepením napenetruj strop DUVILAXOM.Na polystyren použi PROFILEP je to original lepidlo na polystyren a nehrozí žeby to spadlo.Budeš mať čo robiť ak sa rozhodneš ho raz odstrániť
super, dik za tip, asi to urobim tvojou metodou, najjednoduchsie, pohodlne bez vrtania, udrzi to aj omietku potom? malo by
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať