Zavrieť

Porady

Konsky hnoj do zahrady?

Je vhodny konsky hnoj na vyhnojenie zeleninovej zahrady?
5 komentárov     zbaliť
Lubinek Netreba prelievat. Ja si dam kazdy rok do zahrady hnoj na kopu a priamo na tom pestujem dyne, cukinu...priroda porobi sama co bude treba s hnojom. Na druhy rok na jar mate krasny humus.
kn-alka uvedomuješ si, že reaguješ na 14 rokov starú tému?
Lubinek Ano, uvedomujem. No mozno to tu bude citat presne tak ako ja a mozno mu to pomoze.
kn-alka nemám poňatia, odkiaľ vyhrabávate 10-20 rokov staré témy
mari2x zo záložiek
ale nie je isté, či nájdem aj 20 ročnú

https://www.porada.sk/t83176-ponuknu...z-icq-ako.html
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    12matess3 Pozri príspevok
    Zdravim, mam prisun ku konskemu hnoju, pestujem mrkvu, amarant pre králiky a krmnu repu (burginu), nemam malotraktor, ako mam dat vlastne zoberiem konsky hnoj z mastale, nemam malotraktor mozem ho dat okolo celej stonky ten repy a zaliat????
    Alebo popisete mi tu niekto aky mam urobit s tym postup, ked ho nemam ako zaorat do pody???
    Hnoj sa dáva do zeme na jeseň. Konský hnoj má veľkú výhrevnosť - ako píše Legolas, nie je veľmi vhodný na záhradu. A už vôbec nie okolo burgyne, lebo by ju spálil. Pokiaľ by si tým hnojil, tak musíš mať dostatočnú vlahu, lebo všetko by spálilo. Nie je vhodný na suchšie pôdy, iba tam, kde je dostatopk vlahy.

    shrek69 je offline (nepripojený) shrek69

    shrek69
    Žiadny strach, žiadne pochybnosti! Lepší hnoj ako konský nezoženiete ,vlastná skúsenosť, overená priamo v praxi
    legolas ..to nie je pravda...

    bjuty smis je teraz online bjuty smis

    bjuty smis
    no mna na škole ( polnohospodárskej) učili, že konský hnoj je najkvalitnejší...

    Zaistiť pôde trvalú úrodnosť je možné iba pomocou organických hnojív, ktoré sa nedajú ničím nahradiť. A konský hnoj je to najlepšie čo môžete dať do svojej záhradky a potešiť svoje rastlinky.
    Ekologický záhradkár sa usiluje vytvoriť pre svoje rastliny čo najlepšie prirodzené podmienky- používa konský hnoj, z ktorého živiny prechádzajú do pôdy postupne v závislosti na teplote a vlhkosti.
    Konský hnoj zvyšuje podiel humusu v pôde a prispieva k vyššej úrodnosti. Vynikajúci je pre ťažké,ilovité a studené pôdy. Konský hnoj privádza do pôdy organickú hmotu tvoriacu humus, užitočné mikroorganizmy, rastové látky a živiny.
    Je bohatý na dusík,draslík,fosfor. Konský hnoj je veľmi výhrevným materiálom, preto je vhodný do parenísk a skleníkov. Je vzdušný, rýchlo sa rozkladá a hĺbkovo prehrieva pôdu, urýchluje zrenie a chemické procesy v komposte .
    Konský hnoj je výborným doplnkom výživy pre náročné rastliny, pridávame ho k ovocným stromom, pod ruže, do živých plotov. 5 kg na m2 je veľmi dobrá dávka vhodná pre zeleninu, pokiaľ dáte o niečo viac,nič nepokazíte. Len dávajte pozor pri zelenine,ktorá priame hnojenie čerstvým konským hnojom neznáša/mrkva,petržlen,cibuľa/, naopak po čerstvom konskom hnoji dobre prospievajú plodová zelenina a zemiaky.Starší, odležaný hnoj je ideálne na jeseň rozprestrieť cca 3 cm vrstve a nechať tak celú zimu a až na jar zarýlovať.Uvolňovanie živín je z konského hnoja pozvolné a rovnomerné v priebehu celého vegetačného obdobia.
    Ak máte v záhradke kompost a chováte kalifornské dážďovky, tak tie konský hnoj milujú,a na konskom hnoji odchované dážďovky sú pochúťkou pre ryby.
    Je to kvalitné, prírodné ekologické hnojivo - to najlepšie pre vašu záhradku.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Ferdosondo, olybaba, betka631, Marína
    Komentár, nie odpoveď (2)
    2

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Konský hnoj je výborné hnojivo, najlepšie je ho zapracovať do pôdy teraz na jeseň. Nie je vhodný k mladým ešte nezakoreneným stromčekom.

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Pretože konský hnoj je často dosť slamnatý z podstielky, je potrebné ak má naplno splniť svoju funkciu premiešať ho močovinou, alebo iným dusíkatým hnojivom. Ak totiž majú baktérie rozložiť slamu potrebujú pre svoj život dusík ak si ho však zoberú zo samotného hnoja, nezostane dusík pre rastliny a tak vlastne hnojenie nesplní svoju funciu naplno. Preto treba pridať najlepšie močovinu, nebojte sa toho. Tiež je dobré jeden rok konský hnoj takto s močovinou preskladniť na kope zahrnutej pôdou. Takto vyzretý hnoj je najcennejší a trpezlivosť naozaj stojí za to.

    deane7 je offline (nepripojený) deane7

    deane7
    Konský hnoj sa rýchle rozkladá a preto je najvýhrevnejší a najlepší do skleníkov a parenísk.

    eav77 je offline (nepripojený) eav77

    eav77
    Potrebovala by som nejaké nápady a kontakty odberateľov na konský hnoj.
    Súrne,prosím.
    ďakujem

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    eav77 Pozri príspevok
    Potrebovala by som nejaké nápady a kontakty odberateľov na konský hnoj.
    Súrne,prosím.
    ďakujem
    Správne som pochopil, ponúkaš konský hnoj? V ktorej lokalite presne?

    12matess3 je offline (nepripojený) 12matess3

    12matess3
    Zdravim, mam prisun ku konskemu hnoju, pestujem mrkvu, amarant pre králiky a krmnu repu (burginu), nemam malotraktor, ako mam dat vlastne zoberiem konsky hnoj z mastale, nemam malotraktor mozem ho dat okolo celej stonky ten repy a zaliat????
    Alebo popisete mi tu niekto aky mam urobit s tym postup, ked ho nemam ako zaorat do pody???
    Mila123 burgyňa....
    matteo ci panecku, nehnevajte sa ale pisete jak cisty tatar...
    nemam malotraktor, ako mam dat vlastne zoberiem konsky hnoj z mastale, nemam malotraktor mozem ho dat okolo celej stonky ten repy a zaliat????
    Tato vasa brutalna veta ci otazka ma uplne odrovnala. Co ste tym chceli povedat?

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    ..konský hnoj je dobrý do parenísk a sklenníkov, ale ako taký nie je veľmi vhodný do pôdy, má málo živín..,
    deane7 Keď nedáš koňom poriadne nažrať tak ani hnoj nemá dosť živín.
    matteo somarina, ze malo zivin
    Ponúkam konský hnoj zdarma len za odvoz.

    Lokalita Čierna Voda /pri Galante/.
    misoft Reklama a inzercia patrí inde!
    http://www.porada.sk/inzercia/
    NeSPAMuj!
    vicktor Akaze reklama, ked rozdava zadarmo?
    Dva roky ti to neprekazalo?

    mari2x je offline (nepripojený) mari2x

    mari2x
    POZRIEM NAJSTARší LINK , čO MáM ODLOžENý? , keď ešte neboli + a -

    ale lampičky !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.