Zavrieť

Porady

školská dochádzka vs. policia

Brý podvečer

Chcem sa opýať jednej veci...teoreticky dajme tomu, že mám ukončenú povinnú školskú dochádzku a taktiež mám nad 18 rokov. Návštevujem strednú školu. Ráno sa zlé zobudím a nechce sa mi "trepať" do školy a pojdem radšej na osviežujúce pivko niekde do pubu. Príde mestska policia a uvidí ma tam. Čo bude nasledovať ???

Dakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Zo strany mestskej polície nič.

    Zo strany budúceho života veľa. Porozmýšľaj...


    Druhá vec sú prídavky, ktoré vám potom môžu zobrať na základe hlásenia školy.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    DoNotTouch Pozri príspevok
    Brý podvečer

    Chcem sa opýať jednej veci...teoreticky dajme tomu, že mám ukončenú povinnú školskú dochádzku a taktiež mám nad 18 rokov. Návštevujem strednú školu. Ráno sa zlé zobudím a nechce sa mi "trepať" do školy a pojdem radšej na osviežujúce pivko niekde do pubu. Príde mestska policia a uvidí ma tam. Čo bude nasledovať ???

    Dakujem za odpovede
    Máš 18, tak prečo by si nemohol piť? Oni ťa môžu akurát tak legitimovať a hotovo. Ako ale vysvetlíš v škole neprítomnosť?

    Podobne to budeš mať, keď sa zamestnáš. Môžeš sa flákať kde chceš, ale v práci potom nebudú radi.

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    DoNotTouch Pozri príspevok
    Brý podvečer

    Chcem sa opýať jednej veci...teoreticky dajme tomu, že mám ukončenú povinnú školskú dochádzku a taktiež mám nad 18 rokov. Návštevujem strednú školu. Ráno sa zlé zobudím a nechce sa mi "trepať" do školy a pojdem radšej na osviežujúce pivko niekde do pubu. Príde mestska policia a uvidí ma tam. Čo bude nasledovať ???
    V podstate nič zvláštne, iba to, čo ti naznačili v príspevkoch predo mnou;
    Platí desať základných asertívnych práv:
    1. Právo sám posudzovať svoje vlastné chovanie, myšlienky a emócie a byť za ne sám zodpovedný.
    2. Právo neponúkať žiadne výhovorky, ani ospravedlnenia vysvetľujúce tvoje správanie.
    3. Právo sám posúdiť mieru zodpovednosti za riešenie problémov ostatných ľudí.
    4. Právo zmeniť názor.
    5. Právo robiť chyby — a byť za ne zodpovedný.
    6. Právo povedať ja neviem.
    7. Právo byť nezávislý na dobrej vôli a mienke iných.
    8. Právo robiť nelogické rozhodnutia.
    9. Právo povedať ja nerozumiem.
    10. Právo povedať je mi to jedno.

    + (takzvané nulté), Právo nesprávať sa asertívne

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    chalan, keď začínaš s osviežujúcim ranným pivkom v 18 tich miesto školy, tak skutočne neviem, čo bude za pár rokov. Je to zaujímavé. Neprichodí mi súdiť ťa, ale len sa tak zamýšľam pretože tento príspevok ma k tomu núti. Kde sú rodičia takýchto detí. Nechcem vedieť čo si robil v 13,14,15 tich, keď teraz rozmýšľaš nad políciou. Som zhrozená nad touto spoločnosťou a ešte to niekto aj verejne prezentuje. Fakt sorry.

    školská dochádzka vs. policia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.