Zavrieť

Porady

Prečíslovanie dokladov v MOney

HURÁ!!! Máme prečíslovanie pokladničných dokladov Money!

Určite ste si všimli, že nová verzia Money S3 11.050 ponúka možnosť prečíslovania pokladničných dokladov. Zatiaľ len pokladničných, ale aj za to vďaka.
Ale nie je to až také jednoduché! Ani po konzultácii s technickou podporou mi nevedeli povedať prečo sa mi neprečíslovali. Po neviem ani xxxxx akom skúšaní sa mi ti konečne podarilo.

1. určite musíte mať v prístupových právach povolený prístup na prečíslovanie.
2. doklady, ktoré chcete prečíslovať si zotrieďte podľa dátumu vystavenia - dôležité!!!
3. Označiť insertom (vyčierniť) presne od prvého dokladu podľa dátumu vystavenia postupne až k poslednému dátumu, ktorý chcete zotriediť. Neoznačovať podľa čísla dokladu, ale vzostupne podľa dátumu - dôležité!
4. prečíslovať - na lište kliknuť hromadné operácie - prečíslovanie dokladov a následne podľa pokynov.

Ak vám to nepôjde, zajtra som tu, môžte ma kontaktovať, pekný deň všetkým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kutilmix je offline (nepripojený) kutilmix

    kutilmix
    Všetkému rozumiem, robím to presne podľa Tvojho popisu no na konci mi vypíše protokol "Pokladničné doklady..... spadajú do uzamknutého obdobia DPH. Nie je možné vykonať prečíslovanie."
    Prosím Vás čo s tým.
    Ďakujem.

    KP1 je offline (nepripojený) KP1

    KP1
    Zrejme to bude spôsobené tým, že v zozname podaní DPH (Účtovníctvo/Podanie priznania DPH) sú vytvorené a uložené daňové priznania DPH, do ktorých vstúpili pokladničné doklady, ktoré chcete prečíslovať (napr. chcete prečíslovať doklady s dátumom zdan. plnenia január a zároveň je v zozname uložené priznanie k DPH za január).
    Stačí tieto daňové priznania zmazať (dajú sa potom jednoducho zasa pridať) a potom už bude možné doklady prečíslovať

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    dobrý deň,

    pracujem s inym softverom a v money som len zaciatocnika.. (poziadavka kleinta na spracovanie v ich pocitaci na money systeme). Potrebujem poradit v podvojnom uctovnictve v uctovnom denniku ked zmazem niektory riadok automaticky mi vynecha cislo riadku a dava nasledujuci aj v tlacenej podobe mi pise priklad 1 2 5 6 7 8 ... ako viem precislovat riadky v uctovnom denniku? uz to hladam asi 2 dni. zaroven aj na uctovnych dokladoch na poklad dokladoch mi dava riadok v uctovnom denniku nespravny...
    viete mi prosim poradit.
    dakujem

    Dakujem pekne za rady.

    poznamka hlavne nechapem. ze naco sa na pokladnicnom doklade okrem cisla pokladnicneho dokladu pise aj cislo riadku v uctovnom denniku... a este pre istotu ide o ceske uctovnictvo a ceske money ale prepokladam ze sr money je v tomto identicky... dakujem za rady
    Naposledy upravil Sarlotka : 06.02.12 at 19:48 Dôvod: poznamka

    Atreides je offline (nepripojený) Atreides

    Atreides
    Pokial viem, tak v Money nie je mozne riadky v uctovnom denniku precislovat. Tlac cisla riadku v uctonom denniku na pokladnicom doklade sa da upravit. Pomocou editora formularov je mozne tuto informaciu z formulara vyhodit. Ja by som si ale z nenavazujucich alebo vynechanych riadkov v uctovnom denniku tazku hlavu nerobil.

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    dakujem... takze fakt sa to neda... skusim to teda aspon ak to teda ide vyhodit riadok pomocou spominaneho editora formularov... mne da to tam proste nepaci...)) este sa da vytiahnut do excelu a tam precislovat... na to som este medzicasom prisla..

    Prečíslovanie dokladov v MOney

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.