Zavrieť

Porady

Usporiadat
jankazb jankazb

jankazb je offline (nepripojený) jankazb

Aktívny človek s technickým myslením, budúci stavebník ...viac
ŽB, drevo,...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

zb, drevo, keramika - co sa komu podarilo ukradnut z velkych stavieb
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
V poradí: panelové, žb,drevo, keramika( hurdisky).
0 0
entonyl entonyl

entonyl je offline (nepripojený) entonyl

a ešte keramické miako
0 0
jezevcik88 jezevcik88

jezevcik88 je offline (nepripojený) jezevcik88

Pozeral som pod lustrom dieru v strope, a vidno tam dieru a potom tehlovinu.Cize typujem keramicky strop.Ma tu niekto prierez/foto ako taky strop vyzera?
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

jezevcik88 Pozri príspevok
Pozeral som pod lustrom dieru v strope, a vidno tam dieru a potom tehlovinu.Cize typujem keramicky strop.Ma tu niekto prierez/foto ako taky strop vyzera?
daj si vyhladat v googli obrazok miako a hurdis
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

robili sa aj take (zveriny) "upgrade" ZB dosiek , ze na spodok salungu naukladali dute tehly ,armovanie a zaliali to betonom. Niektorym to po odsaluvani drblo na hlavu, niektorym to drzi do dnes. K comu to bolo dobre neviem
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

mendo933 Pozri príspevok
robili sa aj take (zveriny) "upgrade" ZB dosiek , ze na spodok salungu naukladali dute tehly ,armovanie a zaliali to betonom. Niektorym to po odsaluvani drblo na hlavu, niektorym to drzi do dnes. K comu to bolo dobre neviem
o tom som nepocul tak predpokladam ze to bola zriedkava vynimka.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

V 80-tych rokoch sa prevažne robili stropy z keramických nosníkov a vkladali sa medzi ne keramické vložky miaco. Po uložení stropu to sa zmonolitnilo vrstvou betónu. Nosníky boli vystužené železom tvaru T a ich dlžka bola maximálne do 540 cm. V tom čase taketo stropy boli dosť cenovo náročné. Ale niektorí stavebníci rodinných domov v tom čase robili aj železobetónové stropy, tie boli podstatne lacnejšie.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

mendo933 Pozri príspevok
robili sa aj take (zveriny) "upgrade" ZB dosiek , ze na spodok salungu naukladali dute tehly ,armovanie a zaliali to betonom. Niektorym to po odsaluvani drblo na hlavu, niektorym to drzi do dnes. K comu to bolo dobre neviem
Aj také stropy som videla, ale iba na malých hospodárskych budovách šopa, maštaľ. Na stavbu rodinného domu urobiť takú stropnú konštrukciu z tehál a betónu to bola odvaha.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

chandler Pozri príspevok
zb, drevo, keramika - co sa komu podarilo ukradnut z velkych stavieb
no dovoľ!
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

kukučka Pozri príspevok
no dovoľ!
nikoho neobvinujem
ale netreba sa cudovat ked sa na rodinnom dome objavi strop z montovanej 12 metrov sirokej haly
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

chandler Pozri príspevok
nikoho neobvinujem
ale netreba sa cudovat ked sa na rodinnom dome objavi strop z montovanej 12 metrov sirokej haly
ale v príspevku číslo 3 si tak urobil
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

ale nikoho konkretneho
myslel som to tak ze sa da na rodinnych domoch stretnut so vsetkymi moznostami,
a vidis, ze odbornici suhlasili
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

nikoho? Všetkých! Hovor len za seba, za takto získané súhlasy a body by som sa hanbila. Ako vieš, že sú odborníci? A v čom?
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

ved sa aj hanbim

a za seba hovorit nemozem, lebo v tom case som mohol tak lopatku na pieskovisku ukradnut a nie strop na RD

a nikoho neodsudzujem, neobvinujem ani nesudim, len konstatujem skutocnosti dolezite z odborneho stavebneho hladiska, ktore je potrebne na spravne posudenie rekonstrukcie rodinneho domu postavenho v 80tich rokoch
0 0
henry_sk henry_sk

henry_sk je offline (nepripojený) henry_sk

keby si to napisat tak, ze kradnutie dielcov stropu bola okrem spominanych len dalsia z moznosti, nie jedina - potom by som s Tebou suhlasil aj ja

u mna dom z r.1975
-strop prizemia - cca 40cm siroke prefabrikovane betonove panely, v priereze maju 2 diery, dlzka je okolo 5m
-poschodie - klasicke nosniky a miaka

akurat ma s.rie, ze v tej dobe nemali ponatie, co je rovina
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

nikde nepisem, ze vsetky domy boli postavene z ukradnuteho materialu. ako ste si mohli taku blbost domysliet vobec?
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

ja neviem co tu riesite za hovadiny...chandler dal dobry vtip, trosku aj realny, dobre sme sa povavili a tie ocenenia a suhlasy, to je taka trosku ironia a sranda, nechodime sem zbierat suhlasy ale pomahat. A inak ziskal tam ocenenia od stavarov,tak uctovnici pssst
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

chandler Pozri príspevok
nikde nepisem, ze vsetky domy boli postavene z ukradnuteho materialu. ako ste si mohli taku blbost domysliet vobec?
Lebo zena....staci?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať