Zavrieť

Porady

Zdravotne nevhodná práca prosim o radu...moc prosim

v pondelok mi konci pn.mam doklad od doktorky.""zo zrdavotneho hladiska nevhodna praca v noci.""ako mam dalej postupovat podla par.69 ???zamestnavatel mi nemoze poskytnut inu pracu ako je v noci...musim teda tych 15 dni ktore ma zamestnavatel na najdenie nahradnej prace odpracovat alebo nemusim???a ako ma odovzdat doklad o nevhodnej nocnej praci??necham si podpisany doklad zastupcom vo firme a im odovzdam kopiu??dakujem pekne za radu.a po tych 15 dnoch uz nemusim nastupit do prace???
Naposledy upravil Dav : 31.10.09 at 05:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    milansimko Pozri príspevok
    v pondelok mi konci pn.mam doklad od doktorky.""zo zrdavotneho hladiska nevhodna praca v noci.""ako mam dalej postupovat podla par.69 ???zamestnavatel mi nemoze poskytnut inu pracu ako je v noci...musim teda tych 15 dni ktore ma zamestnavatel na najdenie nahradnej prace odpracovat alebo nemusim???a ako ma odovzdat doklad o nevhodnej nocnej praci??necham si podpisany doklad zastupcom vo firme a im odovzdam kopiu??dakujem pekne za radu.a po tych 15 dnoch uz nemusim nastupit do prace???
    Ak si stratil spôsobilosť na výkon nočnej práce, o čom máš lekárske potvrdenie, zamestnávatel ťa nesmie zaradiť na výkon práce v noci. Ak zamestnávatel nemá pre teba vhodnú prácu, dostaneš výpoveď v zmysle § 63 odst. 1 písm. c s nárokom na odstupné. Z rovnakého dôvodu môže s tebou skončiť pracovný pomer dohodou - nárok na odstupné zostane zachovalý.

    V pondelok ráno prídeš do práce a vedúcemu odovzdáš spolu s ukončením PN-ky lekársky posudok. Ostatné už nechaj na zamestnávatelovi.
    V žiadnom prípade si ty nepíš žiadosť o skončenie prac.pomeru dohodou.
    Ak dohodu navrhne zamestnávatel, musí tam byť dôvod § 63 odst. 1 písm. c/

    milansimko je offline (nepripojený) milansimko

    milansimko
    to mam chapat tak ze cez den odovzdam doklady a uz vecer nemusim nastupit????nemozem mat z toho problem???a ako to bude s mojou dovolenkou???zostava mi este 6 dni.ako si mam podlozit odovzdanie dokladu o nevhodnosti nocnej prace??vopred dakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    milansimko Pozri príspevok
    to mam chapat tak ze cez den odovzdam doklady a uz vecer nemusim nastupit????Cez deň odovzdáš doklady, upozorniš vedúceho, že v noci pracovať nemôžeš. Môžeš ho požiadať o čerpanie dovolenky.nemozem mat z toho problem???a ako to bude s mojou dovolenkou???zostava mi este 6 dni.ako si mam podlozit odovzdanie dokladu o nevhodnosti nocnej prace??Doklad od lekára si prefoť, originál dáš vedúcemu a na kopiu si napíš prevzal dňa - a tam ti podpíše prevzatie. vopred dakujem
    odpoveď v texte

    milansimko je offline (nepripojený) milansimko

    milansimko
    dakujem za radu.urobil som ako ste mi radili ale nemam potvrdene prevzatie dokladu.nedockal som sa ho aj ked som moc naliehal.ze mi ho neda ze zajtra mi zavolaju z personalneho z riaditelstva z ba ako dalej lebo ze je to od vseobecneho lekara.aby som to upresnil pracujem na prevadzke mimo ba.moze si dovolit mi to nepodpisat???co dalej????dakujem pekne

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    milansimko Pozri príspevok
    dakujem za radu.urobil som ako ste mi radili ale nemam potvrdene prevzatie dokladu.nedockal som sa ho aj ked som moc naliehal.ze mi ho neda ze zajtra mi zavolaju z personalneho z riaditelstva z ba ako dalej lebo ze je to od vseobecneho lekara.aby som to upresnil pracujem na prevadzke mimo ba.moze si dovolit mi to nepodpisat???co dalej????dakujem pekne
    Nemáš teraz žiadny doklad o tom, že si im to odovzdal. Ak ti zostala aspoň kopia, napíš k nej sprievodný list v tom zmysle, že originál si odovzdal vedúcemu a pošli to poštou doporučene s doručenkou.
    Ak sa im nezdá že je to doklad od všeobecného lekára, firma by ťa mala poslať sama na preventívnu prehliadku. Lekár pracovnej zdr.služby rozhodne o tom, či môžeš nočnú prácu naďalej vykonávať.

    Ako si to vyriešil s dovolenkou ? Aby si nakoniec nedostal výpoveď pre hrubé porušenie prac. disciplíny, že nechodíš do práce.

    milansimko je offline (nepripojený) milansimko

    milansimko
    dovolenka vobec.ona povedala ze mam cakat do zajtra.ale co ked nezavolaju??nebojim sa toho ze by ma vyhodili pre porusenie pd.kazdy doktor im povie ze som neschopny prace v noci.dakujem za radu

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    milansimko Pozri príspevok
    dovolenka vobec.ona povedala ze mam cakat do zajtra.ale co ked nezavolaju??nebojim sa toho ze by ma vyhodili pre porusenie pd.kazdy doktor im povie ze som neschopny prace v noci.dakujem za radu
    Nečakaj na zavolanie doma, choď ráno do práce, lebo ti budú písať absenciu.

    milansimko je offline (nepripojený) milansimko

    milansimko
    vcera som tam bol tiez na obed ale musel som prist o 18 lebo tam nebola veduca.a moja praca je iba nocna.cez den tam nemam co robit...kocurkovo

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    milansimko Pozri príspevok
    vcera som tam bol tiez na obed ale musel som prist o 18 lebo tam nebola veduca.a moja praca je iba nocna.cez den tam nemam co robit...kocurkovo
    Tak tam choď o 18-tej, nečakaj na telefonát.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    milansimko Pozri príspevok
    a o 18 tam co mam robit???uz tomu vobec nerozumiem...
    Ak nemáš schválenú dovolenku - si práceschopný, musíš chodiť do práce. Inak ti budú písať absenciu a dostaneš výpoveď za porušenie pracovnej disciplíny. Zamestnávatel ti musí prideliť prácu zodpovedajúcu lekárskemu posudku. Podla toho čo si priniesol, si stratil schopnosť výkonu nočnej práce. Ale o tom som už písala v predch.príspevkoch.

    Emőke je offline (nepripojený) Emőke

    Emőke
    Choď priamo na personálne a mzdové, vypíš si dovolenku, ofoť doklad od lekára ( dúfam, že aspoň kópiu máš), napíš sprievodný list, kde uvedieš, že v súčasnosti čerpáš dovolenku, opíš správu lekárky a žiadaj o preradenie na inú prácu. Tento sprievodný list, ku ktorému pripneš ako prílohu správu od lekárky, daj prevziať podpisom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.