Zavrieť

Porady

Rozhodujem sa, či začať podnikať. Ako urobiť marketingový prieskum?

Dobrý deň!

Ako vyplýva z nadpisu, chcel by som začať niekedy v budúcnosti podnikať.

Momentálne som v štádiu, kedy sa snažím vymyslieť v akom obore resp. s čím začať. Veľmi sa mi pozdáva možnosť založenia internetového obchodu ale problém je ten, čo cez internet predávať.

Aby som to upresnil - už mám vymyslených niekoľko typov sortimentu, ktoré by možno stáli za to, neviem ale aký by bol ohlas kupujúcich. A preto by som to chcel skúsiť nejak vyskúmať dopredu, aby sa i nestalo, že nakúpim tovar, rozbehnem obchod ale nikto nebude mať záujem.

Mohli by ste mi, prosím, poradiť, aký (podľa možnosti nie veľmi nákladný) spôsob prieskumu mám zvoliť? Jednalo by sa napr. o predaj záhradkárskeho tovaru.

Za vaše odpovede ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dorah34 je offline (nepripojený) dorah34

    dorah34
    ahoj, ak nechces/nemozes investovat do prieskumov, ktore by si kupil od renomovanych agentur (mam skusenosti s GfK, AC Nielsen, ale lacne to teda nie je), tak vyuzi vsetky dostupne zdroje okolo seba - nastrojov je kopec: znami, facebook, internet, televizia, zlate stranky, reklamy na uliciach a v schrankach. Navstiv stranky a prevadzky konkurencie, dodavatelov a zistuj, pytaj sa ( zahraj sa na "mystery mana - utajeneho zakaznika"). ak ides predavat nieco, co maju vsetci, zistis tak, cim sa mas odlisit. Ak ides predavat nieco uplne odlisne, zistis, ci je potencialny dopyt (a ostatni to nemaju, lebo im to nenapadlo) alebo potencial nie je ( a ostatni to nemaju, lebo sa to neoplati).
    neviem, ci som uplne pomohla, ale ja som to riesila takto.

    monika74 je offline (nepripojený) monika74

    monika74
    ahoj, možno by pomohol aj prieskumný dotazník v elektronickej forme a s pomocou šikovného programátora by si ho mohol umiestniť na web (tu už by bolo zrejme potrebné vyriešiť aj ktorú doménu použiješ), potom poslať link mailom zopár známym, ktorí ho môžu vyplniť a ďalej preposielať ďalším známym atď. :-)..no a zároveň je popritom možnosť nastaviť sledovanie výsledkov vyplnených dotazníkov...jeden môj známy tak urobil, keď rozbiehal obchod s čajom.

    camozzi je offline (nepripojený) camozzi

    camozzi
    Vyskusaj si obchodovanie s tvojim druhom sortimentu na niektorych z aukcnych portaloch. Uvidis ako nan zareaguju ludia a zaroven aj nachytas prve skusenosti s celym procesom od nakupu po odoslanie dobierky.
    Určite navštív budúcu konkurenciu a vypytuj sa všetko možné, ja som tak spravil, predtým než som otvoril dielňu navštívil som cca 30 takých dielní v kraji... Oplatí sa to. Treba na to trpezlivosť.

    j.sch je offline (nepripojený) j.sch

    Man j.sch
    harryson1802 Pozri príspevok
    Dobrý deň!

    Ako vyplýva z nadpisu, chcel by som začať niekedy v budúcnosti podnikať.

    Momentálne som v štádiu, kedy sa snažím vymyslieť v akom obore resp. s čím začať. Veľmi sa mi pozdáva možnosť založenia internetového obchodu ale problém je ten, čo cez internet predávať.

    Aby som to upresnil - už mám vymyslených niekoľko typov sortimentu, ktoré by možno stáli za to, neviem ale aký by bol ohlas kupujúcich. A preto by som to chcel skúsiť nejak vyskúmať dopredu, aby sa i nestalo, že nakúpim tovar, rozbehnem obchod ale nikto nebude mať záujem.

    Mohli by ste mi, prosím, poradiť, aký (podľa možnosti nie veľmi nákladný) spôsob prieskumu mám zvoliť? Jednalo by sa napr. o predaj záhradkárskeho tovaru.

    Za vaše odpovede ďakujem.
    Záhradkarsky sortiment je dobrý ale neviem či nebudeš mať problémy z logistikou .......... ja som kvetinár a viem že včas dodať je problém .........

    PS: ja robim v BA servis do 1 hodiny /možno preto mám streslený pohľad na vec........ ale dodávatelov z AT a hlavne z HU ti viem poradiť /poznám mnohých osobne/. len sa rozhodni presne čo chceš predávať. a odkial si ??? možno by som ti niektoré veci z AT mohol riešiť ako logistiku ...... v BA som pri velkej pošte...... mam ludí aj obaly........
    Pre "j.sch": Zdravím a ďakujem za ponuku. Je skutočne zaujímavá, ale aktuálna pre mňa bude tak za pol roku, kedy sa už budem musieť definitívne rozhodnúť či do to toho záhradkárstva skutočne pôjdem alebo nie.

    Ako napovedá aj moja otázka v tomto fóre, zatiaľ chcem len preskúmať, či by som sa vôbec na trhu uživil (v pláne mám sortiment do okrasnej záhrady).

    Výber potenciálnych dodávateľov bude ale tiež dôležitý. Mohli by ste mi, prosím, poslať na Vás e-mailový kontakt ako PM? Ďakujem

    Rozhodujem sa, či začať podnikať. Ako urobiť marketingový prieskum?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.