Zavrieť

Porady

Problem s web stránkou basne - portal

Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Usporiadat
miky64 miky64

miky64 je offline (nepripojený) miky64

bol som,som a ešte chvílku budem ...viac
edvordo Pozri príspevok
.. nie žeby som chcel byť hnusný, ale toto riešenie je známe už posledných asi 100 strán tejto diskusie dokola sa točí:

- poslať späť s tým, že aby ste mali doklad v prípade súdu
- na zvyšok nereágovať
- počkať, ako sa to vyvinie a podľa toho sa zariadiť

.. ono len vždy dojde nejaký podkušiteľ a vypichne niečo " nové " (iróniu si domyslite), aby z toho ľudia boli magori ..
ad1
nechcel som sa už zapajať do tejto debaty ale pri takomto prispevku mi to neda. takže čo ma firma web ma vaše meno, priezvisko ,email,adresu a ip adresu pre dokazanie vašej identity potrebuje o čosi viac pretože tieto udaje sa daju zohnať v tel.zozname alebo inde ip adresa je jediny dôkaz/ aj ked vašu ip adresu može niekto zneužiť/ a tento musi firma potvrdiť ,nasledna komunikacia potvrdzuje ip adresu ale pokial nebude prebiehať komunikacia nevie ju potvrdiť.na sude musi relevantnym spôsobom dokazať že dotyčny je osobou ktora uzavrela zmluvu.nevie mi dokazať že za počitačom som pri uzatvarani zmluvy sedel ja. ale to je nepodstatne pre tých ktori uzavreli zmluvu pred 12,12,09 pretože podla obcian,zakonnika §19 citujem "2) Právnické osoby, ktoré sa zapisujú do obchodného alebo do iného zákonom určeného registra, môžu nadobúdať práva a povinnosti odo dňa účinnosti zápisu do tohto registra, "

ad2. suhlasim

ad3. čiastočne suhlasim ponukaju sa rozne možnosti

ad zaver velmi zaujimave podla tvojich príspevkov

a pre všedkych oklamanych nazor pravnika/začiatok som vymazal lebo tam su udaje poškodeneho jedna sa o reakciu na web./
citujem " ale po preštudovaní zmluvných podmienok konštatujem, že zmluva vôbec nevznikla.Celé všeobecné zmluvné podmienky sú rozporuplné a z ich formulácie vyplýva, že sa raz odvolávajú na Obchodný zákonník, inokedy na Občiansky zákonník čo je jednoznačne neprípustné. Bez ohľadu na úpravu všeobecných zmluvných podmienok ide o spotrebiteľskú zmluvu, ktorá sa spravuje ustanoveniami § 53 a nasl. Občianskeho zákonníka zákon č. 40/1964 S.b. Dovoľujem si tvrdiť, že všeobecné zmluvné podmienky sú v rozpore minimálne ustanoveniami § 53 ods 4 písm
d) vylučujú alebo obmedzujú práva spotrebiteľa pri uplatnení zodpovednosti za vady alebo zodpovednosti za škodu
i) umožňujú dodávateľovi jednostranne zmeniť zmluvné podmienky bez dôvodu dohodnutého v zmluve,
k) požadujú od spotrebiteľa, ktorý nesplnil svoj záväzok, aby zaplatil neprimerane vysokú sumu ako sankciu spojenú s nesplnením jeho záväzku,
Ďaľší významný prvok a vo Vašom prípade je to, že zmluva nie je uzatvorená, pretože nebola uzatvorená písomne i keď vo všeobecných zmluvných podmienkach sa považuje za písomnú formu i email. Je pravdou, že i email je možné považovať za písomný právny úkon, ale musí byť jednoznačne určená osoba, ktorá ho robí citujem § 40 ods. 4 zákona č. 40/1964 S.b. - Občiansky zákonník.
(4) Písomná forma je zachovaná, ak je právny úkon urobený telegraficky, ďalekopisom alebo elektronickými prostriedkami, ktoré umožňujú zachytenie obsahu právneho úkonu a určenie osoby, ktorá právny úkon urobila. Písomná forma je zachovaná vždy, ak právny úkon urobený elektronickými prostriedkami je podpísaný zaručeným elektronickým podpisom.

a odporučanie na zaver

Spoločnosť, ktorá požaduje údaje o zákazníkoch iba mailom bez dodatočného overenia v rozsahu akom je vyššie uvedené nebude schopná preukázať osobe, ktorá sa zaregistruje to, že sa skutočne registrovala ona. Údaje vo vyššie uvedenom rozsahu sa dajú nájsť v ktoromkoľvek telefónnom zozname a mailová adresa sa dá vytvoriť prakticky akákoľvek. Akýkoľvek súdny spor so zákazníkom by znamenal nutnosť preukázania , že tento zákazník sa skutočne zaregistroval a užíval nejaké služby. Toto musí v súdnom spore preukázať žalobca, čo na základe takýchto údajov nemá šancu.

Preto neodporúčam
akokoľvek reagovať na upomienky vyššie uvedenej firmy a v žiadnom prípade pri písomnom styku neuznať žiadny nárok a poprieť akúkoľvek registráciu na servere. Práve písomná komunikácia , ktorou by ste reagovali na výzvy by mohla obsahovať to, po čom firma túži a do dôkaz proti zákazníkovi. Naďalej platí, že takto uzavretá zmluva je neplatnou bez ohľadu na ďaľšie skutočnosti, ale bez potvrdenia svojej identity firma nemá ani najmenšiu šancu niekomu dokázať, že sa registroval on sám.
Naposledy upravil miky64 : 16.04.10 at 13:48
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
MIS MIS

MIS je offline (nepripojený) MIS

korduľa Pozri príspevok
ja sa vratim opat k teme, moja sestra sa mi priznala, ze sa tiez v 11. mesiaci registrovala na adventny kalendar, faktura jej prisla niekedy zaciatkom marca. Vsade citala, ze to nema platit a teraz jej prisla 1. upomienka. Je cela v strese a poziadala ich o moznost splatkoveho kalendara - aj ked je to na smiesnu sumu, ale oni maju doma taky rozpocet, ze keby jej muz zistil, ze 20 "evri" nesedi tak by mala snad "zaracha". No v kazdom pripade ich zaroven poziadala o moznost odpustenia upomienky. To co jej poslali to bolo pisane takou drzou a vyhraznou formou, ze sa radsej chysta to zaplatit cele, mna by zaujimalo, co by sa stalo,keby zaplatila len prvy fakturu a neuhradila upomienku. poslu jej upomienku na upomienku???
Ahoj,
som presne pripad tvojej sestry a celu diskusiu som si presla. Aj tak som mala zly pocit z toho, ze to mam len tak ignorovat. Tak som isla za pravnikom a tu je jeho rada (neviem, ci dobra, ale ja som ho posluchla): Fakturu poslalt spat s tym, ze nedoslo k uzatvoreniu zmluvy.... - vzor som si stiahla z linku v tejto diskusii. Aby som mala doklad, ze som sa k tomu vyjadrila a odmietla fakturu (v diskusii radia nereagovat, tak neviem). Nasledne mi prisla vyhrazka presne v zneni, v akom to tu uz niekto pripojil. Na to a na nic dalsie mi uz pravnik nekazal reagovat. Ak by naozaj doslo k nejakemu sudu z ich strany, tak pojde so mnou na sud s tym, ze:
- firma v novembri neexistovala
- zmluva nebola mnou vlastnorucne podpisana a elektronicky podpis nemam. Okrem toho meno a adresa bez cisla OP nic neznamenaju, je kopec rodicov a deti, ktori byvaju na tej istej adrese a maju rovnake meno a priezvisko.

Nevravim, ze som teraz kludna, ale rozhodla som sa neplatit. A uz tu niekto pisal, ze aj zaplatil a aj tak mu chodli upomienky.
2 0
chupo chupo

chupo je offline (nepripojený) chupo

Ja som to tam poslal ako navrh tiez a aj na bussines guide a hned to blokuju. Dnes som to posielal aj na avast a avg, budu blokovat...
Treba to posielat vsade kam sa da. Ked budu blokovany, tak to polke sveta ani nepojde....
2 0
alibernet alibernet

alibernet je offline (nepripojený) alibernet

Pangur Ban Pozri príspevok
Som pravnik a o danom probleme som sa bavil aj s niekolkymi kolegami a hovorim neplatte, jednoducho to ignorujte. To ze tvoj znamy ta poucil ze nakupom v obchode vznika vztah medzi predajcom a kupujucim je fajn, ale toto je ina situacia, daneho kupujuceho nie je mozne jednoznacne identifikovat. Tie peniaze su realne nevymozitelne.
Tiez som pravnik a tiez hovorim neplatte. Vobec tomu uz nevenujte pozornost. E-maili ktore vam z casu na cas mozno pridu vymazte a ignorujte.
Zmluva sa nemusi uzavriet pisomne (kupa v obchode, telefonicka objednavka a nasledne prevzatie tovaru, tankovanie na cerpacej stanici) - taketo zmluvy uzavierame kazdy dennodenne.
V kazdom pripade vsak mame volu takuto zmluvu uzavriet.
V pripade basne portalu takato vola chybala - teda uzavriet zmluvu ktorej obsahom bude zavazok umoznit pristup k databaze oproti zavazku platit odplatu. Kliknutim na danej stranke bezny uzivatel internetu myslel (a to dovodne), ze pristup je bezplatny. Cela tato strategia je postavena na ocakavani takehoto omylu (to je tiez dovod toho, ze ak by aj bolo mozne uvazovat o tom, ze zmluva mohla vzniknut - co vylucujem pre chybajucu volu - islo zo strany poskytovatela o konanie v rozpore s dobrymi mravmi, co je opat dovodom neplatnosti).
K vyssie uvedenemu (pravne dovody) sa pripajaju prakticke problemy (teda skutkove dovody) prevadzkovatela preukazat, ci konkretna osoba, ktorej udajmi disponuju, skutocne sedela za kompom a ona "uzavrela zmluvu".
Toto sa nikdy na ziadny sud nedostane (zbytocne vyhodene peniaze). Ignorujte ich.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1
No v mojom pripade je divne, ze mne faktura prisla na uplne ine meno, inu adresu a mesto, ako mam ja, len na moj email A to som zvedava, ci poskytovatel intern.sluzieb v mojom pripade je opravneny vydat moju adresu a meno podla IP, niekomu, kto na to nema rozhodnutie sudu.
Už len to, že faktúra prišla na iné meno, adresu a mesto dáva predpoklad, že:
a) s tvojou e-mailovou schránkou bolo "manipulované" - neoprávnený vstup (prípadne hacknutá); existujú web stránky, ktoré poskytujú tzv. fiktívne e-mailové adresy, ktoré po jednom použití jednoducho zaniknú (BTW: ak by si niečo potvrdzovala, mala by si mať aj potvrdzovací e-mail - ja si dôležité e-maily sťahujem a archivujem)
b) registráciu aktivovali priamo vo firme a len tvrdia, že bola aktivovaná linkom.

Poskytovateľ internetového pripojenia (na základe oćhrany osobných údajov - je na to zákon) bez súdneho príkazu, alebo bez prebiehajúceho policajného vyšetrovania NESMIE ich nikomu poskytnúť, inak by sa vystavil trestnému stíhaniu z trestného činu prezradenia osobných údajov podľa zákona 428/2002 Z.z. A to si asi provider (poskytovateľ) na triko nevezme.
1 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

Kauza 60-eurových faktúr pokračuje

http://www.aktuality.sk/clanok/15955...okracuje/?i9=&
1 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

veci sa opat pohli, Združenie na ochranu práv spotrebiteľa podáva trestne oznámenie na prevadzkovatela serveror. V odkaze je i splnomocnenie, tak kto to potrebujete, pridajte sa!!! Splnomocnenie treba zaslat do 30.3.2010, tak uz Vam moc casu nezostava!

http://www.zive.sk/kauza-registracie...8/default.aspx
1 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Fezoj1964 Pozri príspevok
Odpoveď pre Chobot:

Vidím, že "vieš" o čo ide... Som zvedavý, ako by si si podľa čísla IP adresy hľadal poskytovateľa internetového pripojenia a chcel po ňom, aby ti lokalizoval PC z ktorého bola urobená registrácia a ešte aby ti poslal o tom potvrdenie. len poskytovateľ internetového pripojenia môže hodnoverne lokalizovať podľa IP adresy počítač (nie však osobu) a len na základe súdneho príkazu. Alebo ty mi vieš len tak lokalizovať PC ak si tu vymyslím (alebo pravdivo napíšem) nejakú IP adresu ? Vraj PORAĎÁK....- komu ty chceš radiť ?
Fezoj, poprosím ťa, aby si zvážil nabudúce slová, ktoré naťukáš do klávesnice. Myslím, že som poradil podstatne viac ľuďom, než ty a dobre. Neviem, prečo si nahodil takýto útočný tón, len som chcel poukázať, že ani SOI ti nemá ako pomôcť, ak ťa niekto cudzí zaeviduje za akýchkoľvek dôvodov.

Ja viem, že sa nedá nájsť konkrétna osoba, ak máš len IP (inak o tom sa tu neraz diskutovalo). Tak sa ťa pýtam, čo si očakával od SOI? Myslím, že urobili dosť toho, čo bolo v ich kompetencii - skonštatovali porušenie zákonov, ktoré vymenovali a uložili subjeku pokuty.
1 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Aspon mate ponaucenie, ze nemate uvadzat svoje skutocne a pravdive info na webe .. ked sa niekde registrujem vzdy je vsetko falosne .. aby sa nieco podobne nestalo a aj keby sa stalo .. tak to je len na postrasenie vsak znama firma aj www.provea.sk ... otravovat budu dovtedy kym nezavolas nespravis bububu a potom daju aj oni pokoj ...
1 0
nivarto nivarto

nivarto je offline (nepripojený) nivarto

[hore]VIDEO: Faktúra na 60 eur. Platiť, či neplatiť?



http://www.aktuality.sk/clanok/16032...t-ci-neplatit/
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lubocko
spadol si z višne ? Už si niekedy videl, aby nejaká podradná, podvodná firma platila DPH? Väčšinou to zahrajú do autu. Ale tú pokutu im zo srdca prajem, podvodníkom nenažratým. Jednoducho ponúkali za peniaze to, čo bolo pre voľné používanie - de facto podvádzali, kradli a predávali cudzie. (Na mnohé básne a poviedky už neplatí autorské právo - teda sú zadarmo.)
1 0
mh22 mh22

mh22 je offline (nepripojený) mh22

§59a zákona č. 610/2003 Z.z. o elektronických komunikáciách

(6) Podnik je povinný na účely vyšetrovania, odhaľovania a stíhania trestných činov súvisiacich s terorizmom, nedovoleným obchodovaním, organizovanou trestnou činnosťou, únikom a ohrozením utajovaných skutočností a s trestnými činmi spáchanými nebezpečným zoskupením, uchovávať prevádzkové údaje, lokalizačné údaje a údaje komunikujúcich strán odo dňa uskutočnenia komunikácie počas

a) 6 mesiacov, ak ide o pripojenie k internetu, internetovú elektronickú poštu a telefonovanie prostredníctvom internetu a
b) 12 mesiacov, ak ide o ostatné druhy komunikácie.

(11) Podnik pri uchovávaní údajov podľa odseku 6 okrem splnenia povinnosti podľa § 57 ods. 1 zabezpečí, aby
d) údaje na konci doby určenej na ich uchovávanie boli zlikvidované okrem údajov, ktoré boli sprístupnené a zabezpečené.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Vyjadrenie Slovenskej obchodnej inšpekcie:
http://www.soi.sk/sk/Poradna/Rady-sp...10-sk.soi?ind=
vyzerá to tak, že firma má už VOP dobre ošetrené.
1 0
ajva ajva

ajva je offline (nepripojený) ajva

Hej, máš pravdu, sama sa sebe čudujem, že som takto blbo a maximálne nezodpovedne k tomuto pristupovala. A je mi úplne jedno, či je tam nejaká súťaž alebo nie. Teraz som sa zmierila s tým, že to bolo jedno veľké poučenie pre mňa. Ale to je jedno. Pýtala som sa či náhodou tu nie je niekto, kto niečo podobné riešil. Varovať som už nemusela, lebo varovania odzneli predtým. Dúfam, že sa im veľa ľudí na to nechytilo a že nebudú mať možnosť ďalej kradnúť. A ešte k tomu prečo som sa registrovala. Ani vo sne by mi nenapadlo, že tieto informácie, ktoré sú všade dostupné, budú spoplatnené. Keďže nie som nejakým veľkým fanúšikom, nevedela som, kde mám hľadať, a tak som otvorila prvú stránku, ktorú mi google nahodil.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

mh22: prečítaj si celú diskusiu od začiatku! Hneď zistíš, že zmluva bez písomného podpisu, bez elektronického podpisu nie je právoplatná. Zistíš tiež, že zmluvy "uzavrete" maloletými (ako alaya1 spomínala 6 a 10 rokov) sú neplatné. Okrem toho na uvedenú firmu už boli podané trestné oznámenia a prešetruje to polícia. Oni len strašia - robia BU-BU-BU, aby sa niektorí zľakli a zaplatili. Akonáhle zaplatíš - všetko prepojenie s nimi potvrdíš a si v háji!
1 0
jx06 jx06

jx06 je offline (nepripojený) jx06

j.benz Pozri príspevok
presne preto, preco neni zacate trestne konanie voci tymto podvodnikom, preco SOI si nedala s nimi rady, a este neviem co vsetko. Aky to malo mat rychly spad vsetko a stale len cakame co bude. Do dnesneho dna sa moc toho v prospech spotrebitela neudialo. Riesi to nejaky ombudspot, o ktorom sa do dnesneho dna nevedelo, pan A. ktorý asi moc neuspeje a policia asi dava ruky prec od toho.
Pan Antonak by mal byt natolko znaly problematiky (kedze robi v IT) ze by mal vediet ze vyplnenim verejne dostupnych udajov, a odkliknutim nejakych podmienok ziadna riadna zmluva vzniknut nemoze. Vobec nerozumiem preco ludia podavaju trestne oznamenia a mrhaju svoj cas na zaoberanie sa s tymto pseudo-problemom. Cele trestne oznamenie pana Antonaka mi pripada ako jeho osobna prezentacia.
1 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Fezoj1964 Pozri príspevok
ODKAZ PRE:
BIB Services s.r.o. Cabajská 10, 949 01 Nitra
Slovenská republika


Postupujte v súlade so zákonmi SR. Disponujte najprv platným platobným príkazom vydaným súdom v SR, proti ktorému sa môžem v určenej lehote odvolať. Následne bude vykonané súdne konanie v ktorom musíte dokázať, že som ja osobne niekedy uzatvoril právoplatnú zmluvu so spoločnosťou Pro Content s.r.o. a že došlo k reálnemu plneniu zmluvy.
Ak by súd vo veci rozhodol tak, že máte pravdu, tak potom na základe súdneho rozhodnutia uhradím sumu, ktorú mi prikáže uhradiť súd - a nie vaša spoločnosť. V prípade, že tak neurobím súd vydá exekučný príkaz a až tak následuje exekúcia.

Vaša spoločnosť nie je súd a vaše konanie (viď nižšie) je hrubý nátlak a pokus o vydieranie.

Citujem:

Vaše celkové náklady 378,92 €"

Pokiaľ sa pokladáte za renomovanú firmu v tejto oblasti, tak by ste mali tento zákonný postup ovládať !
Trochu sa mýliš, nejde o vydieranie, ale o poslednú predžalobnú výzvu. Veď ti tam jasne napísali, že terajšie náklady sú len registračný poplatok, úrok z omeškania a poplatok 5 EUR, spolu 128 EUR. Ak toto neuhradíte, tak potom nastupuje tortúra platobného rozkazu a ak sa neuhradí plat. rozkaz, tak exekúcia.

Zabúdate na jeden fakt - platobný rozkaz vydá súd aj na základe internetovej objednávky. Ak klient bude chcieť podať odpor, musí z fleku zaplatiť súdny poplatok za odpor vo výške 16,50 EUR. Ak to nezaplatí, plat. rozkaz nadobudne právoplatnosť a vykonateľnosť.

Takže nebral by som len tak na ľahkú váhu celú situáciu, že nezaplatím - zabudne sa. Myslím, že tá firma nezabudne. Nachytala vás, ale bolo to v súlade so zákonom. To, že to bolo nemorálne, je iná vec. Ale súdy morálka nebude zaujímať.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

nahodou som natrafila na tuto stranku,kde sa hladaju ľudia na podanie hromadnej zaloby a radia si ako postupuju

http://www.cms-antonak.sk/#axzz16mZo9MCc
http://blog.cms-antonak.sk/navrh-hro...eho-oznamenia/
1 0
edvordo edvordo

edvordo je offline (nepripojený) edvordo

Od začiatku decembra je aktívna ďalšia doména našich podnikavcov. Konkrétne doména programy-online.sk. Hodili tam dizajn zo stahujme.sk a opäť nie je nikde napísané, že sa za to platí, až pri registrácií, aj to 10 centimetrov pod registračným formulárom navyše skryté v skrolovacom okienku. ESS ju už zablokoval, ale pre tých, ktorý ESS nemajú .. dajte si pozor
Naposledy upravil edvordo : 19.12.10 at 13:46 Dôvod: can't spell ..
1 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

zajtra bude zasadať komisia zaoberajúca sa našími "priatelmi":http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?p.../komis_ozn.htm
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať