Zavrieť

Porady

súkromný účet

Prajem pekný den.
Moja známa mala danovú kontrolu, kde jej bolo vytknuté, že účtuje platby zo súkromného účtu cez interné doklady.Vraj DÚ nezaujíma, či to je súkromný, alebo podnikatelský účet, to je vraj výmysel banky.Kedže to tiež takto účtujem, zaujíma ma, čo je správne.
Ak sa to má účtovat cez účet, kde sa má zohladnit počiatočný a konečný stav, čo potom bankovými poplatkami a úrokmi-je to zdanitelný, alebo nezdanitelný výdaj,príjem?
Ďakujem za odpoved.
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

pulko Pozri príspevok
Aka je pokuta za to ze učet nie je nahlaseny na DU ?
luciana1 Pozri príspevok
Minimálne 66,40.
Robila som vo firme, ktorá nemala nahlásené asi 4 účty. Keď sa na to prišlo, tak správca dane firmu vyzval, aby tie ostatné účty doplnila - nahlásila (posielala som to vo forme listu) a pokuta za to žiadna nebola. Takže je tam skutočne tá pokuta a len DÚ si dáva s ňou na čas?
V ktorom zákone je povinnosť mať nahlásené účty na DÚ?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Llívia Pozri príspevok
Robila som vo firme, ktorá nemala nahlásené asi 4 účty. Keď sa na to prišlo, tak správca dane firmu vyzval, aby tie ostatné účty doplnila - nahlásila (posielala som to vo forme listu) a pokuta za to žiadna nebola. Takže je tam skutočne tá pokuta a len DÚ si dáva s ňou na čas?
V ktorom zákone je povinnosť mať nahlásené účty na DÚ?


§ 31 Zákona o správe daní a poplatkov

(5) Pri plnení svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti je daňový subjekt, ktorým je

a) fyzická osoba, povinný oznámiť meno, priezvisko, adresu trvalého pobytu, miesto podnikania, rodné číslo, identifikačné číslo organizácie, ak mu bolo pridelené, údaje osvedčujúce skutočnosti podľa odseku 1, čísla účtov vedených v bankách, na ktorých sú sústredené peňažné prostriedky z jeho podnikateľskej činnosti, údaje potrebné na určenie miestnej príslušnosti správcu dane, druhy daní, ktoré u neho prichádzajú do úvahy, ako aj svoje organizačné jednotky a predmet podnikateľskej činnosti, ktorý bude v prevažnej miere vykonávať; ak uvedie okrem miesta podnikania aj miesto, kde vykonáva podnikateľskú činnosť, vyznačí, kam sa majú doručovať písomnosti, ak sa miesto vykonávania podnikateľskej činnosti líši od miesta podnikania,
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

tuta Pozri príspevok
Ale dotácia došla na účet celá v jeden deň. Tak ja by som v tento deň urobila príjem do pokladne a následne k príjmovému dokladu priložila výpis z BÚ.
A nevadí, keď tam nie je výber tej dotácie? Preukážem použitie tými výpismi zo súkromného účtu, kde boli výbery.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
luciana1 Pozri príspevok
A nevadí, keď tam nie je výber tej dotácie? Preukážem použitie tými výpismi zo súkromného účtu, kde boli výbery.
Ty potrebuješ zdokladovať príjem dotácie do podnikania a nie výber zo súkromného účtu.
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

Viem, len ma metie to, že je tá dotácia na súkromnom účte.
Už druhý deň tu študujem všetko okolo dotácie a akosi mi už nemyslí. Ostala som visieť na takej banálnej veci.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Tak si to zober tak, že si dotáciu dostala do pokladne.
Urobíš príjmový doklad a ako dôkaz, že si dostala peniaze akože do pokladne, priložíš výpis BÚ.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

tuta Pozri príspevok
[/B]

§ 31 Zákona o správe daní a poplatkov

(5) Pri plnení svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti je daňový subjekt, ktorým je

a) fyzická osoba, povinný oznámiť meno, priezvisko, adresu trvalého pobytu, miesto podnikania, rodné číslo, identifikačné číslo organizácie, ak mu bolo pridelené, údaje osvedčujúce skutočnosti podľa odseku 1, čísla účtov vedených v bankách, na ktorých sú sústredené peňažné prostriedky z jeho podnikateľskej činnosti, údaje potrebné na určenie miestnej príslušnosti správcu dane, druhy daní, ktoré u neho prichádzajú do úvahy, ako aj svoje organizačné jednotky a predmet podnikateľskej činnosti, ktorý bude v prevažnej miere vykonávať; ak uvedie okrem miesta podnikania aj miesto, kde vykonáva podnikateľskú činnosť, vyznačí, kam sa majú doručovať písomnosti, ak sa miesto vykonávania podnikateľskej činnosti líši od miesta podnikania,
Haha, hľadala som narýchlo v zákone o správe daní a poplatkov, lenže som hľadala slová "účet" a "bankový" a nič k veci mi nenašlo. To, že by to mohli byť "účty" mi veru nenapadlo. Ďakujem za info.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia Pozri príspevok
Robila som vo firme, ktorá nemala nahlásené asi 4 účty. Keď sa na to prišlo, tak správca dane firmu vyzval, aby tie ostatné účty doplnila - nahlásila (posielala som to vo forme listu) a pokuta za to žiadna nebola. Takže je tam skutočne tá pokuta a len DÚ si dáva s ňou na čas?
1. Toto je zo zákona o správe daní a poplatkov § 31: "(9) Registrácia alebo oznámenie podľa tohto zákona alebo osobitného zákona6eb) sa predkladá správcovi dane na tlačive, ktorého vzor určí daňové riaditeľstvo alebo colné riaditeľstvo po dohode s ministerstvom, alebo sa môže podať aj elektronickými prostriedkami podpísané elektronickým podpisom6aa) alebo urobené v súlade s dohodou podľa § 20 ods. 8. Právnická osoba alebo fyzická osoba, ktorá nemá v tuzemsku sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň, ktorá podniká v zahraničí a ktorá sa registruje podľa osobitného zákona, 10b) pri plnení svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti uvádza údaje požadované pri registrácii na registračnom tlačive, ktorého vzor určí daňové riaditeľstvo po dohode s ministerstvom."
V tej firme - PO, čo som pracovala, sa účty dodatočne nahlasovali obyčajným listom tak, ako mi to povedala pracovníčka daňového úradu. Takže je na nahlásenie účtov špeciálne tlačivo a ak áno, kde a čo mám vlastne hľadať?

2. spoločenstvo vlastníkov bytov musí nahlásiť aj účet stavebného sporenia - medziúver?
Naposledy upravil Llívia : 26.01.10 at 18:02
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Tak ako je to s tým tlačivom, existuje, neexistuje?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Existuje a je súčasťou prihlášky PO
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...rihlaskapo.pdf

resp. prihlášky FO
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...rihlaskafo.pdf

V prípade, že hlásiš účty na DÚ až po registrácií stačí oznámenie doporučeným listom.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ďakujem. Mám do toho listu uviesť aj nejaký dátum, od ktorého akože začal používať účet v súvislosti s podnikaním? A medziúver u spoločenstva vlastníkov bytov - aj ten treba nahlásiť?
0 0
Ericsoft Ericsoft

Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

Takže na podnikanie stačí bohate aj bežný súkromný účet? Poskytujú ho banky firmám na ičo?
Tzv. biznis účet je len produkt banky ktorý by mal akože zvýhodniť klientov vzhľadom k množstvu operácií..

Lebo ja práve riešim otázku účtu k novej sro, a neviem sa rozhodnúť.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ericsoft Pozri príspevok
Takže na podnikanie stačí bohate aj bežný súkromný účet? Poskytujú ho banky firmám na ičo?
Tzv. biznis účet je len produkt banky ktorý by mal akože zvýhodniť klientov vzhľadom k množstvu operácií..

Lebo ja práve riešim otázku účtu k novej sro, a neviem sa rozhodnúť.
Nová s.r.o. musí mať riadny podnikateľský účet .
1 0
Ericsoft Ericsoft

Ericsoft je offline (nepripojený) Ericsoft

Zita5 Pozri príspevok
Nová s.r.o. musí mať riadny podnikateľský účet .
V poriadku, tak asi ostanem verný svojej banke

Ďakujem
0 0
majuska111 majuska111

majuska111 je offline (nepripojený) majuska111

Zdravim, prosim vas o radu...uctujem v JU zivnostnikovi, ktory nakupuje material aj zo zahranicia (ebay a pod.) platby uhradza cez paypal, ktory stahuje peniaze zo sukromneho uctu, nie z firemneho..(vlastni aj firemny ucet). Mam asi 30 takych uctovnych pripadov a zivnostnik chce, aby som ich zauctovala. Neviem ci postupujem spravne,ak to uctujem cez ID, a to napr. ID prijem z prieb. polozky, ID vydavok na material, a potom VPD do pokladnice cez vydaj na prieb. polozku?ako doklad mam vypis zo sukroneho uctu, paypal a fakturu. Uctujem to spravne?
0 0
zuzana cinova zuzana cinova

zuzana cinova je offline (nepripojený) zuzana cinova

Stretli ste sa s prípadom,kedy daňovník používa na dosiahnutie príjmu úplne cudzí účet? napr.kôli exekúciám?? ako to robiť v takomto prípade ak chcem robiť len paušál,alebo daňovú evidenciu? je možné príjem priznať ako príjem v hotovosti?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať