Zavrieť

Porady

platba kartou v zahraničí

v sobotu som v Polsku tankoval PHM na ORLENke a platil som maestro kartou VUB, domnieval som sa že to je najvýhodnejšia platba. pri platení mi ponukli možnosť platiť priamo eurami z stiahnutím z platobnej karty resp. zlotými a banka si stiahne a preráta na eura. zvolil som možnosť platiť zlotými tak ako doteraz. (to s tým Eurami je novinka cca 2 týzdne). dnes rano som na učte vyčítal a zistil som, že oveľa výhodnejšieb by bolo platiť priamo cash zlotými zo zmenarne.doteraz bolo vždy vyhodnejšie platiť kartou a preto som prekvapený čo sa zmenilo že vyhodnejšie je cash. pri tom euro ešte včera oproti zlotýmu posilnilo, takže som očakával "lacnejší" benzín. benzin 95 stal cca 31, 18 . no keby som menil v zmenarni cena by bola za 1l 30,77 Sk.
nevie mi niekto prezradiť čím to môže byť , čo sa zmenilo respektíve ako zistiť vyhodnosť platenia kartou resp. cash? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    platba kartou v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.