Zavrieť

Porady

oplatí sa ešte nastierkovať dom?

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, aké máte skúsenosti so stierkovaním exteriéru v takomto počasí, - myslím tým november. Môžme to ešte natiahnuť, alebo sa oplatí radšej počkať do jari...Aké sú vaše názory.
Podotýkam, že novostavba je v lokalite stredného Slovenska.

Vďaka.
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Do každého nie.Ale ak je pod poterom podlahový polystyrén tak určite tam musí ísť karisieť.Do niektorých superšpeciálnych poterov vraj nemusí.Záleží od druhu betónovej zmesi.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
220870 Pozri príspevok
Do každého nie.Ale ak je pod poterom podlahový polystyrén tak určite tam musí ísť karisieť.Do niektorých superšpeciálnych poterov vraj nemusí.Záleží od druhu betónovej zmesi.
hlásia zlepšenie počasia, tak som sa ukludnila. Je tu kari rohož, je tu polystyren aj folia. Dilatacie robia poterári - posledná informácia.
Termín - pondelok.
Náhradné riešenie v nedeľu za 1,8 násobok povodne dohodnutej ceny som odmietla.
Naposledy upravil KEJKA : 12.11.09 at 08:23 Dôvod: preklepy z nervozity
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

hod potom foto do blogu.. inak som ti tam nieco pripisal k tym stlpikom co ma napadlo
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
alltracboy Pozri príspevok
hod potom foto do blogu.. inak som ti tam nieco pripisal k tym stlpikom co ma napadlo
foto poteru? alebo priebeh prác? Určite hodím.
Tie stlpiky riešime v blogu o oknách, trochu mimo. Dakujem za napady, Utvrdzuje ma to v názore, že tie stlpy riešiť bude treba, dopísala som tam toto (komplet kvoli súvislostiam tu
http://www.porada.sk/blog.php?b=410

moja reakcia
Stlpy na terase vlastne musia prerobiť-skrátiť.
1. Ak aj zima cez vonkajší beton bude prechádzať dovnútra tak sa "zastaví" na podlahovom polystyrene 20cm, ktorý je v miestnostiach.
2. napadá ma, či predsa len nemá pokračovať zateplenie aj ked asi nezmyselné von na terasu a až na to beton na terase. V tom prípade by však stlpy bolo treba prerobiť teraz.
3. Perforované plechy su asi zbytočné, kedže tie stlpy budu vlastne obmurované. V tej súvislosti som zadávala otázku, že ak sa celý stlp aj tak obloží styrodurom a pojde nan fasada ako na dom, len v inej farbe, tak či je nutné riešiť to drevo v betone. Ved aj drevo sa dá zaizolovať - penetrákom, foliou, ešte ten styrodur okolo, tak voda/vlhkosť sa tam nemá ako dostať, či nie?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
2.zateplenie by asi malo pokračovať cca 50mm von od vonkajšej strany okna väčšia vzdialenosť by asi bola zbytočná
3. takéto drevo je nutné napusťiť vhodným vode odolným prípravkom.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať