Zavrieť

Porady

Zivnost? ako na to?

Dobry den
Ja som tu mal nedavno prispevok ohladom zivnosti a jej zaciatkoch a kedze ju uz nemozem najst tak Vam vsetkym co mi poradili velmi pekne dakujem aspon takouto cestou a ospravedlnujem sa ze som sa nepodakoval skor...

Mam ale ohladom zivnosti dalsie otazky, kedze som bol na urade prace sa pytat ako na zivnost ale tiez som sa nepopytal niektore veci ktore ma vtedy hned nenapadli:

- Tak teda napriklad kedze tento rok sa uz neda zalozit zivnost s prispevkom od statu, da sa len zivnost bez prispevku a kedze ten prispevok je pre mna alebo skor nas velmi dolezity kedze na tom by stala cela zivnost, tak sa chcem opytat ze ci sa da zacat bez registracie do obchodneho registra?

- A ak sa da, tak do akej vysky zisku sa to da zrealizovat?

- Bez toho aby sme ziskali prispevok od statu netreba mat podnikatelsky plan?

- A este k zjednoteniam zivnosti. Po akom dlhom case sa daju zjednotit a co je vlastne ta zmluva o zjednoteni a co by mala obsahovat?

- Zmluvu o zjednoteni podpisuju ty co sa chcu zjednotit. Ale podpisuju ju na nejakom urade? Alebo je to uz ich osobna zalezitost?

- Ak sa zjednotia dve zivnosti tak vlastne ako keby boli 2 majitelia. Potom je to vlastne aky pravnicky druh spolocnosti?

- A ak sa uz zjednotia dve zivnosti dohromady, tak aky nazov by mali mat? Kedze zivnost ma pred nazvom, alebo ako nazov meno majitela? Budu uz mat jeden spolocny nazov?



Za vsetky odpovede vam vopred velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Skús si pohladať medzi svojou štatistikou
    aha kuk http://www.porada.sk/search.php?searchid=9386446 vypíše Ti všetky tvoje príspevky.

    To do budúcna aby si si vedel nájsť svoje príspevky.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    DON Pozri príspevok
    Dobry den
    Ja som tu mal nedavno prispevok ohladom zivnosti a jej zaciatkoch a kedze ju uz nemozem najst tak Vam vsetkym co mi poradili velmi pekne dakujem aspon takouto cestou a ospravedlnujem sa ze som sa nepodakoval skor...

    Mam ale ohladom zivnosti dalsie otazky, kedze som bol na urade prace sa pytat ako na zivnost ale tiez som sa nepopytal niektore veci ktore ma vtedy hned nenapadli:

    - Tak teda napriklad kedze tento rok sa uz neda zalozit zivnost s prispevkom od statu, da sa len zivnost bez prispevku a kedze ten prispevok je pre mna alebo skor nas velmi dolezity kedze na tom by stala cela zivnost, tak sa chcem opytat ze ci sa da zacat bez registracie do obchodneho registra? SZČO (živnostník) nemá povinnosť zapísať sa do Obchodného registra.
    - A ak sa da, tak do akej vysky zisku sa to da zrealizovat? Irelevantná otázka, vzhľadom na predchádzajúcu odpoveď.

    - Bez toho aby sme ziskali prispevok od statu netreba mat podnikatelsky plan? Netreba..... ale nie je na škodu veci, keď si sám pre seba ten plán vypracuješ.

    - A este k zjednoteniam zivnosti. Po akom dlhom case sa daju zjednotit a co je vlastne ta zmluva o zjednoteni a co by mala obsahovat? Zrejme pod pojmom zjednotenie máš na mysli združenie živnostníkov. Podnikať v združení sa dá okamžite.

    - Zmluvu o zjednoteni podpisuju ty co sa chcu zjednotit. Ale podpisuju ju na nejakom urade? Zmvluvu o združení odporúčam podpisovať pred notárom. Alebo je to uz ich osobna zalezitost?

    - Ak sa zjednotia dve zivnosti tak vlastne ako keby boli 2 majitelia. Potom je to vlastne aky pravnicky druh spolocnosti? Združenie nemá právnu subjektivitu.

    - A ak sa uz zjednotia dve zivnosti dohromady, tak aky nazov by mali mat? Kedze zivnost ma pred nazvom, alebo ako nazov meno majitela? Budu uz mat jeden spolocny nazov? V zmluve o združení musí byť zakotvená osoba na ktorého meno sa bude viesť účtovníctvo, vystavovať všetky doklady, a pod koho menom budú vystupovať.



    Za vsetky odpovede vam vopred velmi pekne dakujem

    v citáte

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    A tu je tá tebou založená téma:

    http://www.porada.sk/t122601-ako-na-...-zivnosti.html

    DON je offline (nepripojený) DON

    DON
    warrior Pozri príspevok
    Prečo si to tak komplikuješ? V čom chceš podnikať?

    nooo chceme podnikat v grafike a tvorbe webu ako graficke studio. A este otazocka ak smiem...

    kolko najviac sa da zarobit bez toho, aby sme museli odvadzat dane? ak sa to vlastne da


    a dakujem potom som uz nasiel aj ja ten prispevok...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.