Zavrieť

Porady

Aký notebook???

Dobrý deň, pomôžte mi prosím, potrebujem vedieť nejaký názor, aký notebook si vybrať. V podstate by sa malo jednať o výkonný notebook, ale určený aj na prenášanie v podstate INTRÁK - DOMA, aby sa na tom dal pozriet nejaky filmik, zaujimava je hmotnost a aj vydrz baterie.

Z tychto parametrov mi vysiel najlepsie Acer :

+www itsk.sk/akcie/acer-timeline-5810t-352g32mn/

v tomto prípade ma matie ten procesor, nakolko je to Intel Core Solo

No a potom tazsie nieco, ale asi vykonnejsie

Ďalej mi padol do oka Toshiba:

+www hej.sk/pocitace-pda/obchod/935865/toshiba/toshiba-satellite-a300d-213/?kampan=218#utm_source=najnakup.sk&utm_medium=srov navac


A

V novom letáku NAY je za 600€ :

Intel® Core™2 Duo T4200 (2x2.0Ghz), 4 GB RAM, 320 GB HDD, výkonná nezdieľaná grafika ATI Mobility Radeon HD 4530 1790 MB (512 MB nezdieľaná), 15,6" HD displej s technológiou HP Brightview (1366 x 768), DVDRW Supermulti DL LS, wifi, bluetooth, TV TUNER, webkamera, Altec Lansing profesionálne reproduktory, diaľkové ovládanie, Windows Vista

...

Zatial tolko, som otvoreny vsetkym radam a budem velmi vdacny za ne...

Dakjem pekne))
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tina123 je offline (nepripojený) tina123

    tina123
    Z vlastnej skusenosti odporucam najviac ten ACER, alebo IBM. Toshibu nekupuj aj keby stala len euro!!! Z okolia mojich znamych sa vsetkym pokazila a vzdy im zrusili zaruku a oprava ich vysla vela. Acer-y su kvalitne, jeden kupoval ocino asi pred 9rokmi, ked este stal okolo 70tisic a funguje doteraz, nikdy nebol pokazeny, raz mi spadol asi z 1.3m vysky, nieco sa na nom zlomilo, ale to sa hned prilepilo sekundacom a bolo po probleme:O) IBM-mame doma tri(x60) su tiez dobre, malicke, len baterka hned na vsetkych odisla...

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    ten acer nie, je to len jednojadro
    za mna ten posledy, aj ked som nejako ntb s takymito parametrami v letaku nenasiel

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    No tak ja mam prave opacnu skusenost. V byvalej fy kde som pracoval sa po vseliakych netradicnych znackach zaviedli Toshiby. NB isli denne min 8 hodin, min 320 dni v roku (ak by som od 365 odratal vikendy a dovolenky - ale casto sme si ich bravali domov aj na vikendy..). Jedina "zavada" bol pokles kapacity baterii po cca 2- och rokoch, ale to je nie je chyba NB, je to normalne pri vsetkych mobilnych zariadeniach. NB boli z rad Satelite a sef maval Tecru .
    Ako pisala tina123 -ak Acer, tak jedine z vyssieho cenoveho pasma, urcite nic od nich pod 700Eur... (vid cenu NB co ma jej ocino....) V minulosti boli myslim aj problemi s Acerom pri reklamaciach, ale vraj sa zmenil ich dovozca a nastal obrat k lepsiemu. Hadam niekto kto ma Acer ti o tom napise viac, ale osobne ich nemusim...
    Vseobecne uznávane NB znacky su IBM (dnes uz Lenovo - hlavne produktove rady T a R vychadzaju zo zakladov IBM)), Dell, Toshiba.
    V Tvojom poste nie je urceny cenovy limit, takze ak by so ho vedel doplnit.. tiez si nie velmi presne opisal, na co ho xes pouzivat! To co si spomenul zvladne aj bezny netbook, pokial ti nevadi velkost displaya... Cim presne povies co od NB ocakavas, co pozadujes,tym lepsiu dostanes odpoved...

    tonda666 je offline (nepripojený) tonda666

    tonda666
    Aha, no ved to ma miatlo, ci kupit jedno alebo dvojjadrovy procesor. Jednojadrový má dlhú výdrž, ale zase zrejme neutiahne niektore veci. A dvojjadrovy Acer???

    Ten leták prisiel len vcera z nayka, na stranke nie je este, plati od 6.11. a je to HP Pavilion dv6 1260 aj s tv tunerom

    tonda666 je offline (nepripojený) tonda666

    tonda666
    No, co sa tyka limitu cenoveho, tak do tych 650 € by to bolo fajn. No velkost displeja urcite od 14´ a v podstate zaujimave kategorie su vydrz baterie, prenosnost, cize hmotnost.
    Dalej vydrz notebooku ako takeho, aby neexol hned po zarucnej dobe.
    Chcel by som ho kupit na bezne veci ako pisanie, net, pozriet nejaky ten filmik, obcas nejaku hru zahrat...Cize v tomto pripade asi nebude grafika az taka podstatna (mozno 256 nezdielanej u Toshiby), ale keby bola bolo by to super. Aby nebol hned nejaky zastarany. Neviem, ci zdielana grafika je najlepsie riesenie.
    Bolo by dobre keby sa dal napojit na nejaky vacsi monitor, cize HDMI a urcite Wifi.
    No a s tou hmotnostou som pozeral aj notebooky lahucke Lenovo, MSI aj Asus maju lahucke, ale vzdy bez optickej mechaniky. A neviem, ci je to najlepsie riesenie dokupovat externu DVD-rom..
    Tak tolko moje trochu chaoticke poziadavky))))

    maurer2 je offline (nepripojený) maurer2

    maurer2
    Preco chces kupovat v nay skus si vybrat v alza.sk a aspon porovnaj ceny .. Osobne mam acer a ztial som spokojny vela druhov pripojenia co ako mlady ocenis skus pozriet ACER Extensa 7630G-xxxx jasne ze lenovo je kvalitnejsie ale aj za vysiu cenu .. no a elektroniku treba obmienat pokial sa da hlavne co sa PC tyka a casom ti naroky aj tak narastu predpokladam...Prajem spravny vyber

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    tina123 Pozri príspevok
    Z vlastnej skusenosti odporucam najviac ten ACER, alebo IBM. Toshibu nekupuj aj keby stala len euro!!! Z okolia mojich znamych sa vsetkym pokazila a vzdy im zrusili zaruku a oprava ich vysla vela. Acer-y su kvalitne, jeden kupoval ocino asi pred 9rokmi, ked este stal okolo 70tisic a funguje doteraz, nikdy nebol pokazeny, raz mi spadol asi z 1.3m vysky, nieco sa na nom zlomilo, ale to sa hned prilepilo sekundacom a bolo po probleme:O) IBM-mame doma tri(x60) su tiez dobre, malicke, len baterka hned na vsetkych odisla...
    Uuuuf, tak to neeee :-) ACER urcite nie. Pri porovnani s Toshibou je to ako porovnavat Daciu s Renaultom. Ja ma s Acermi take skusenosti, ze sasi je uplne nanic, rychlo sa praska, osucha sa, odidu panty. Poznam firmu kde ich maju cca 10 a snad ani jeden nebol pokazeny - hlavne prasktute kryty, odidene dotykove plochy, atd. Co sa tyka "starych" Acerov, tie boli fakt dobre, ale to byvalo.
    Samozrejme, ak ten NTB budes mat na stole a nebudes ho prenasat, len ho raz za den otvoris a zatvoris, tak je to skoro jedno. Aj ked tebou vybrany typ ma dost slaby procesor.

    Ak chces nieco male a prenosne, mrkni na Toshibu U400 alebo U500 - maly, rychly, prenosny, pevny...

    tonda666 je offline (nepripojený) tonda666

    tonda666
    Dakujem vsetkym zatial... ))
    este som sa chcel opytat na HP pavilion dv6...co si myslite o tychto notebookoch, ake mate skusenosti...Jeden je v ponuke v sharku za 550 € a druhy v nayku za 599 €, ale ten ma aj tv tuner...?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.