Zavrieť

Porady

kávovar

Dobrý deň, kúpili sme do našej prevádzky kávovar v hodnote 140000Sk. Musí sa odpisovať lebo je nad 30000Sk. Dúfam, že je to správne. Neviem potom do akej odpisovanej skupiny ho mám zaradiť. Mám účto.oberon a je tam zaradenie podľa klasifikácie produkcie a potom spôsob a skupina. Môžte mi poradiť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    leninka23 Pozri príspevok
    Dobrý deň, kúpili sme do našej prevádzky kávovar v hodnote 140000Sk. Musí sa odpisovať lebo je nad 30000Sk. Dúfam, že je to správne. Neviem potom do akej odpisovanej skupiny ho mám zaradiť. Mám účto.oberon a je tam zaradenie podľa klasifikácie produkcie a potom spôsob a skupina. Môžte mi poradiť? Ďakujem
    Kedy ste kávovar kupovali ak uvádzaš cenu v SK ? Odpisovaným majetkom je ak presiahol cenu 1700 EUR. (platí od 1.3.2009)

    leninka23 je offline (nepripojený) leninka23

    leninka23
    Kupovali sme ho minulý rok. Ja so začiatočníčka a minulý rok som nedala ten kávovar na odpis ale normálne do réžie, preto to chcem opraviť a podať aj opravné dp. Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    leninka23 Pozri príspevok
    Dá sa to tak vôbec? Dík
    ano, dá sa to. Len podávaš nie opravné ale dodatočné DP.
    Cena kávovaru je vysoká, na aký účel ho využívaš ? Podla toho ho treba zaradiť do odpisovej skupiny

    leninka23 je offline (nepripojený) leninka23

    leninka23
    Kúpili sme kávovar do kaviarne na výrobu káv. V tej klasif.produkcie nie je nič také.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.