Zavrieť

Porady

Akú činnosť zadať živnostenskému úradu

Chcel by som podnikať s tureckými rybičkami ktoré pomáhajú pri liečení psoriázi, dajú sa použiť aj na kozmetiku (pedikúra,manikúra,zrohovatená alebo šupinatá koža), rozvoj duševnej hygieny a pod. No neviem akú činnosť v živnosti nato budem potrebovať, ked napríklad kozmetika je už remeselná živnosť a čo sa týka ako relaxačného centra tak to neviem akú živnosť mi bude treba. Skúste poradiť čo mám vymyslieť pre živnostenský úrad a úrad verejného zdravotníctva.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    jarko72 Pozri príspevok
    Chcel by som podnikať s tureckými rybičkami ktoré pomáhajú pri liečení psoriázi, dajú sa použiť aj na kozmetiku (pedikúra,manikúra,zrohovatená alebo šupinatá koža), rozvoj duševnej hygieny a pod. No neviem akú činnosť v živnosti nato budem potrebovať, ked napríklad kozmetika je už remeselná živnosť a čo sa týka ako relaxačného centra tak to neviem akú živnosť mi bude treba. Skúste poradiť čo mám vymyslieť pre živnostenský úrad a úrad verejného zdravotníctva.
    Pokiaľ budeš chovať rybičky na liečiteľské účely ( psoriáza ), tak to nie je živnosťou.
    Chov kangalských rybičiek používaných pri skrášľovaní tela
    ( miesto pedikúry ) je živnosťou voľnou.

    daniel345 je offline (nepripojený) daniel345

    daniel345
    Slovu liečba sa zďaleka vyhni ... Skôr peeling a pedikúra.
    Chovám ich už takmer dva roky, takže to poznám. Ak chceš ísť cez živnosť, budeš potrebovať kvalitné nádrže a hlavne s kompletnou dokumentáciou. Na živnosť nemôžeš použiť nejaké akvaristické vybavenie ...

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    jarko72 Pozri príspevok
    čo su to liečitelské účely?...dá sa pod to skryť zarábanie penazí?...dik
    Liečiteľské účely znamená chovať rybičky za účelom liečby napr. psoriázy a samozrejma robiť to za účelom zisku. Nie je to živnosť ako som písala vyššie, ale podnikanie ako také. Táto činnosť by ale mala byť vykonávaná oficiálne na základe povolenia, ktoré má pod kontrolou príslušný vyšší územný celok.

    Akú činnosť zadať živnostenskému úradu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.