Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať zaplatenú DPH v JU

Ahojte, chcem sa opýtať ako zaúčtovať zaplatenia DPH DU. Som štvrťročný platca. Mám určitú predstavu:

K 1.10. na základe evidencie DPH musím odviesť DU napr. 2000€.
Vzniká mi záväzok voči DU, ktorý zapíšem do knihy záväzkov so splatnosťou do 25.10.
Potom napr. 14.10 zaplatím cez účet 2000€, čiže to bude VNZD-DPH, ako doklad o zaplatení mi bude slúžiť výpis a 14.10 sa mi tento záväzok zruší.

Je to tak dobre? A ešte sa opýtam na potvrdenie o podaní priznania, kam si to zakladáte v účtovníctve a prečo. Ďakujem pekne za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Zaplatená DHP je VNZD,ako doklad o zaplatení je výpis z BÚ,potvrdenie o podaní sa zakladá pre prípad dokazovania o včasnom odovzdaní tlačiva.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    odkladať do samostatného šanónu spolu s prehľadom DPH dokladov / prijmy - výdavky - pre istotu odkontrolovať
    zo všetkého čo sa podáva na úrady je potrebné mať kópiu -
    napr. mne sa teraz stalo, že zo SP ma vyzvali na odovzdanie výkazov za mesiac február / no asi sa im to niekde zapatrošilo / hm, hm, ako by človek dokazoval, že to podal, ak by nebola kópia ....

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    danci4 Pozri príspevok
    Mám určitú predstavu:

    K 1.10. na základe evidencie DPH musím odviesť DU napr. 2000€.
    Vzniká mi záväzok voči DU, ktorý zapíšem do knihy záväzkov so splatnosťou do 25.10.
    Potom napr. 14.10 zaplatím cez účet 2000€, čiže to bude VNZD-DPH, ako doklad o zaplatení mi bude slúžiť výpis a 14.10 sa mi tento záväzok zruší.
    Ano, dobre.

    danci4 Pozri príspevok
    Je to tak dobre? A ešte sa opýtam na potvrdenie o podaní priznania, kam si to zakladáte v účtovníctve a prečo. Ďakujem pekne za odpovede
    Ja mam v sanone zlozku: DPH. Tam si zakladam evidencie DPH a kopiu DP DPH, prip. potvrdenie o podani. Ak podavas DP DPH osobne, na potvdeni o podani mas peciatku DU, kedy si DP podala. Datum je velmi dolezity aj pre neskorsiu kontrolu, prip. spory.

    Ako zaúčtovať zaplatenú DPH v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.