Zavrieť

Porady

Registračný list do SP po druhé

Som plná dojmov zo Sociálnej poisťovne pobočke Lučenec. Bola som odhlasovať dohodárov a najnovšie treba dokonca do ľavého dolného rohu napísať presný čas odovzdania a treba to znovu k tomu dátumu aj podpísať. Spýtala som sa pracovníčky, že či už spolupracujú s FBI a či nechce aj odtlačok prsta. Ten chvalabohu ešte nechcú.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Darana
    Som plná dojmov zo Sociálnej poisťovne pobočke Lučenec. Bola som odhlasovať dohodárov a najnovšie treba dokonca do ľavého dolného rohu napísať presný čas odovzdania a treba to znovu k tomu dátumu aj podpísať. Spýtala som sa pracovníčky, že či už spolupracujú s FBI a či nechce aj odtlačok prsta. Ten chvalabohu ešte nechcú.
    ........

    ........

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Darana
    Som plná dojmov zo Sociálnej poisťovne pobočke Lučenec. Bola som odhlasovať dohodárov a najnovšie treba dokonca do ľavého dolného rohu napísať presný čas odovzdania a treba to znovu k tomu dátumu aj podpísať. Spýtala som sa pracovníčky, že či už spolupracujú s FBI a či nechce aj odtlačok prsta. Ten chvalabohu ešte nechcú.
    Pripojila k tomu času aj ona svoj podpis?
    0063.gif  

    Darana je offline (nepripojený) Darana

    som človek, ktorý neustále prichádza na to, čo všetko urobil zle ...viac Darana
    Mne sa zdá, že áno, ale už som jej nevenovala pozornosť, lebo sme s radom ľudí za mnou horlivo debatovali a rozčuľovali sa, čo si na nás vymyslia nabudúce.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    hm, minulý týždeň to vypuklo aj v blave na záhradníckej, ale písala to dotyčná obyvateľka okienka...ja som nemusela nič, len čakať....

    Germany je offline (nepripojený) Germany

    Germany
    V Bardejove som dnes zažila to isté. Ale ako perličku musím uviesť, že v dohodároch majú chaos! Minule klientovi prišlo predvolanie, že sa neodhlásil ako zamestnávateľ (pritom sme odhlásili posledného "riadneho" zamestnanca, ale ostali ešte dohodári). Keď som to konzultovala s pracovníčkou SP, tak mi bolo oznámené, že ešte nemajú softvér?! Na moju otázku, prečo posielajú potom výzvy ak to nemajú preverené a ja vyzerám ako blbec (netrvdím že som génius), mi len povedala prepáčte a dovi. Neviem či to znamenalo, že sa už takáto situácia nezopakuje.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Zajtra idem na Soc. poisťovňu v KE, takže som zvedavá, čo sa tam bude diať.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Na soc. v KE robia žarty tretieho druhu: Jeden deň zavolajú, že im chýba mesačný výkaz za 1/04. Odfaxujete im okamžite kópiu, na druhý deň ráno doniesiete kópiu osobne a poobede zavolá iná pracovníčka, aby ste aj jej priniesli tú istú kópiu ešte raz, pretože jej kolegyňa, ktorej ste ráno priniesli, už z práce odišla. O týždeň vám príde oficiálny papier, že ste si nesplnili pred 1 a pol rokom povinnosť!!!!!!!!!!!

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Paula
    Na soc. v KE robia žarty tretieho druhu: Jeden deň zavolajú, že im chýba mesačný výkaz za 1/04. Odfaxujete im okamžite kópiu, na druhý deň ráno doniesiete kópiu osobne a poobede zavolá iná pracovníčka, aby ste aj jej priniesli tú istú kópiu ešte raz, pretože jej kolegyňa, ktorej ste ráno priniesli, už z práce odišla. O týždeň vám príde oficiálny papier, že ste si nesplnili pred 1 a pol rokom povinnosť!!!!!!!!!!!
    Toto nie je normálne...

    aladin je offline (nepripojený) aladin

    aladin
    v KE sa mi stala nasledujuca vec : že žiadaju dopisat na roh prihl., odhlaskz REG.LISTU že sa jedna o dohodu o vykonaní prace....

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    aladin
    v KE sa mi stala nasledujuca vec : že žiadaju dopisat na roh prihl., odhlaskz REG.LISTU že sa jedna o dohodu o vykonaní prace....
    Ja som to napísala nad okienko zamestnanec a nebol problém.

    UFO.ar je offline (nepripojený) UFO.ar

    UFO.ar
    <TABLE cellSpacing=0 cellPadding=6 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=alt2 style="BORDER-RIGHT: 1px inset; BORDER-TOP: 1px inset; BORDER-LEFT: 1px inset; BORDER-BOTTOM: 1px inset">Pôvodca textu príspevku: Darana
    Som plná dojmov zo Sociálnej poisťovne pobočke Lučenec. Bola som odhlasovať dohodárov a najnovšie treba dokonca do ľavého dolného rohu napísať presný čas odovzdania a treba to znovu k tomu dátumu aj podpísať. Spýtala som sa pracovníčky, že či už spolupracujú s FBI a či nechce aj odtlačok prsta. Ten chvalabohu ešte nechcú.
    </TD></TR></TBODY></TABLE> ........

    ........<!-- / message --><!-- sig -->
    __________________
    Mýlim sa, ale snažím sa nemýliť druhých!
    Janka
    <!-- / sig -->
    Janka6685
    ........

    ........
    Pripájam sa k Jankinej vtipnej, veľavravnej reakcii na Daranin príspevok. Skutočne to vyvoláva úžas, prekvapenie a zlosť. Vie však niekto rozumne vysvetliť, k čomu to bude slúžiť? Všimla som si, že i banky dopisujú čas prevzatia prevodného príkazu, ale nedáva mi to zmysel. Vám áno?

    Alena

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Na Slovensku veľmi málo vecí dáva zmysle....

    janka37 je offline (nepripojený) janka37

    janka37
    UFO.ar
    <TABLE cellSpacing=0 cellPadding=6 width="100%" border=0><TBODY><TR><TD class=alt2 style="BORDER-RIGHT: 1px inset; BORDER-TOP: 1px inset; BORDER-LEFT: 1px inset; BORDER-BOTTOM: 1px inset">Pôvodca textu príspevku: Darana

    Som plná dojmov zo Sociálnej poisťovne pobočke Lučenec. Bola som odhlasovať dohodárov a najnovšie treba dokonca do ľavého dolného rohu napísať presný čas odovzdania a treba to znovu k tomu dátumu aj podpísať. Spýtala som sa pracovníčky, že či už spolupracujú s FBI a či nechce aj odtlačok prsta. Ten chvalabohu ešte nechcú.

    </TD></TR></TBODY></TABLE> ........

    ........<!-- / message --><!-- sig -->
    __________________
    Mýlim sa, ale snažím sa nemýliť druhých!
    Janka
    <!-- / sig -->

    Pripájam sa k Jankinej vtipnej, veľavravnej reakcii na Daranin príspevok. Skutočne to vyvoláva úžas, prekvapenie a zlosť. Vie však niekto rozumne vysvetliť, k čomu to bude slúžiť? Všimla som si, že i banky dopisujú čas prevzatia prevodného príkazu, ale nedáva mi to zmysel. Vám áno?

    Alena
    V banke mi to ešte zmysel dáva, pretože od času podania prevodného príkazu v niektorých prípadoch závisí, či bude realizovaný ešte v ten istý deň alebo až na druhý deň. Ale načo je to dobré v tomto prípade, to mi teda jasné nie je. Podľa toho, čo som počula, sa tie registračné listy spracúvajú aj tak pekne dlhý čas po ich podaní. Hlavná vec, že majú koho buzerovať.

    janka37 je offline (nepripojený) janka37

    janka37
    Dnes ráno som bola odovzdať RL FO. Nedalo mi to a opýtala som sa na to, prečo vlastne treba uvádzať aj čas odovzdania.
    Bolo mi vysvetlené, že pri prípadnej kontrole sa bude posudzovať, či bol zamestnanec skutočne prihlásený ešte pred nástupom do práce, takže ak bol RL FO odovzdaný minútu pred začiatkom pracovnej doby, je to v poriadku, ak minútu po jej začiatku, už je to neskoro.

    Už len dúfam, že všetky pracovníčky Sociálnej poisťovne majú správne nastavené hodinky a že budú zohľadňovať aj tie desiatky minút, čo tam človek niekedy musí prestáť v rade.

    ESTER je offline (nepripojený) ESTER

    ESTER
    Ja som včera zistila v ZP, že konteľa prihláseného ako SZČO vôbec nemali nahodeného v počítači. Ešte že som mala potvrdenú kópiu. Keď som ho chcela ako SZČO odhlásiť nastal chaos a zmätok, lebo veľmi rýchlo reagujem na zmeny a oni ešte nevedia čo s tým.

    Germany je offline (nepripojený) Germany

    Germany
    ESTER
    Ja som včera zistila v ZP, že konteľa prihláseného ako SZČO vôbec nemali nahodeného v počítači. Ešte že som mala potvrdenú kópiu. Keď som ho chcela ako SZČO odhlásiť nastal chaos a zmätok, lebo veľmi rýchlo reagujem na zmeny a oni ešte nevedia čo s tým.
    ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.