Zavrieť

Porady

ako vystaviť vnútropodnikovú faktúru?

vie mi niekto poradiť okolo vnútropodnikových faktúr? Chceme vo firme vystavovať vnútropodnikové faktúry medzi 2 strediskami. Išlo by o mesačnú fakturáciu tovaru. Bude na VF aj DPH kedže firma je platca DPH alebo nie??? účtovať to budem cez 395ku?
1) v poskytujúcom stredisku 395/604 alebo 699? v nákupnej cene?, výdajka 504/132 ?
2)v prijímacom stredisku 131/395, príjemka 132/131, VF 311/604,výdajka 504/132 ???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Spĺňajú strediská podmienku §3.1 zákona o DPH, teda sú samostatnými zdaniteľnými osobami? Ak nie, tak nie sú zdaniteľnými osobami a nejedná sa podľa §2.1a o dodanie tovaru za protihodnotu, takže to nie je predmetom dane. Účtovanie na 504 a 604 sa mi ale v tomto prípade nezdá, buď by som použil triedy 8 a 9 ktoré sú na vnútropodnikové účtovanie, prípadne účty napr. 599 a 699.

    gemerka je offline (nepripojený) gemerka

    gemerka
    strediská nie sú zdaniteľnými osobami... takže bez DPH. OK, dakujem.

    Účtovanie:
    1) poskyt.str.: VnF 395/699, výdajka 599/132 ??
    2) prijím.str.: VnF 131/395, príjemka 132/131, VF 311/604, výdajka 504/132 ??????

    ako vystaviť vnútropodnikovú faktúru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.