Zavrieť

Porady

minimalna mzda

nasi zamestnanci maju v pracovnej zmluve nasledovne zlozky mzdy:

zakladna napr. 9 tis
pohybliva 4 tis
osobne ohodnotenie do ....tis


Je nutne aby uz zakladna mzda bola vo vyske minimalnej mzdy alebo staci ze zakladna + pohybliva /ktoru vzdy dostanu/ bude vyssia ako min.mzda? Ide mi o to, ci musim robit dodatky k pracovnej zmluve, ak od 1.10.05 bude minimalna mzda 6800 x 1,4 /3.stupen/ = 9520,00 Sk
Usporiadat
Adra Adra

Adra je offline (nepripojený) Adra

Zdravím, s.r.o. ešte nemá program na mzdy, môže mi niekto predbežne vyrátať hrubú mzdu na mesiac november, ak dátum nástupu je 9.11., základ 7.500,- Sk a 8 hod. prac. čas? vďaka
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Adra
Zdravím, s.r.o. ešte nemá program na mzdy, môže mi niekto predbežne vyrátať hrubú mzdu na mesiac november, ak dátum nástupu je 9.11., základ 7.500,- Sk a 8 hod. prac. čas? vďaka
Prikladam vyplatny list- su tam aj odvody za zamestnanca aj zamestnavatela...
Naposledy upravil Daska : 26.08.08 at 19:00
0 0
Adra Adra

Adra je offline (nepripojený) Adra

Vďaka Dáška, pekný deň ...
0 0
kaška kaška

kaška je offline (nepripojený) kaška

Ahojte, prosím Vás má niekto praktickú skúsenosť s aplikovaním § 3 ods.2 zákona č.90/1996 o minimálnej mzde?
"Zamestnancovi, ktorého mzda je splatná za dlhšie ako mesačné obdobie, sa doplatok poskytuje ako preddavok 4) a zúčtuje sa pri výplate uvedenej mzdy alebo jej časti za obdobie predchádzajúce dňu tejto výplaty. ..."
Ak áno, môžete mi napísať, ako ste tento postup v praxi zrealizovali? Stačí stručne. Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať