Zavrieť

Porady

Murovaná kuchyňa

som jednoduchy clovek s mnoha napadmi a osobnym postojom na veci ...viac
Dobry den prajem, po dlhotvajucom patrani a zhanami materialov a hlavne foto inspiracii sme sa pustili do svojpomocnej vystavby muranej kuchynskej linky rozmerov 2x4 m. Nakolko potrebne informacie a skusenosti ludi s touto temou je obmedzene rad odpoviem na potrebne informacie a k teme prikladam aj par fotografii
Usporiadat
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Evkake Pozri príspevok
Dolfort, dakujem. Tiez sa vrele prihovaram za fotky Vasej kuchynky, myslim, ze sa mame na co tesit.
do chmary, uz ste premotivovani a kompik je stale down
0 0
JOSCH JOSCH

JOSCH je offline (nepripojený) JOSCH

Zaujímam sa o zabudovanú rúru na pečenie,teda presnejšie ako je riešené odvetrávanie vzniknutých pachov pri pečení alebo otváraní dvierok.Keď som sa pýtal v predajni, povedali mi, že treba mať silnejší digestor nad varnou doskou,aby to "vytiahol ten". Určite je aj lepšie riešenie ale ako?
0 0
Evkake Evkake

Evkake je offline (nepripojený) Evkake

dolfort Pozri príspevok
do chmary, uz ste premotivovani a kompik je stale down
... mame mimoriadny pozitivny zaujem
Ja si cenim ludi, ktori su ochotni sa podelit nielen so svojimi skusenostami, ale pridanim fotiek aj tak trosku so svojim sukromim. Ono, vidiet u nas realizovanu kuchynu je daleko prinosnejsie, ako kuchynu v casaku, alebo zahranicnom webe, ktoru nedokazem realizovat, pretoze prave to, co na nej zaujme, u nas nezozeniem, alebo na to proste nemam ci uz priestor, ci financie... Preto sa tesim aj na Tvoje fotky. Skoda, ze sem nenakukne Metadon, jemu tiez patri vdaka.
1 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

JOSCH Pozri príspevok
Zaujímam sa o zabudovanú rúru na pečenie,teda presnejšie ako je riešené odvetrávanie vzniknutých pachov pri pečení alebo otváraní dvierok.Keď som sa pýtal v predajni, povedali mi, že treba mať silnejší digestor nad varnou doskou,aby to "vytiahol ten". Určite je aj lepšie riešenie ale ako?
Taky digestor by ci vycahol aj rezanky z poľefky.
Čiže teraz aspoň vieš kde si nemáš kupovať spotrebiče.

Naša zabudovaná rúra (a myslím že aj každá iná normálna) má vyduchy na horúci vzduch spredu - je to asi celkom logické riešenie. Čiže normálka to môžeš celé obstavať, akurát zachovaj tolerancie voľného priestoru vo vnútri - z toho vyplýva, že je dobré pred stavbou kuchyne už presne vedieť aký tam dáš spotrebič (hoci väčšinou aj tak majú veľmi podobné rozmery), pozrieš si návod a v ňom je napísané aký musíš zachovať voľný priestor nad, okolo a za rúrou. Obdobne je to aj s varnou doskou, pri tej bude v návode napísané koľko miesta by si mal zachovať pod varnou doskou, resp. medzi doskou a rúrou.

Pokiaľ by si to chcel poistiť, mohol by si napr. urobiť na pracovnej doske za varnou platňou vetraciu mriežku. Som si istý že by to pomohlo chladiť prehriaty priestor vo vnútri. Nevýhoda takého riešenia by asi bola že by ti tam padal bordel z varenia, čiže následne by som ešte uvažoval nad nejakým systémom ako sa občas dostať dovnútra aby sa to dalo čistiť.
Prípadne by si mohol urobiť vetraciu mriežku s nejakým hustým filtrom, ktorý by zachytil aj drobné mechanické nečistoty aby to nepadalo dole.
DSC06679.JPG  
DSC06678.JPG  
1/1
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

Evkake Pozri príspevok
... mame mimoriadny pozitivny zaujem
Ja si cenim ludi, ktori su ochotni sa podelit nielen so svojimi skusenostami, ale pridanim fotiek aj tak trosku so svojim sukromim. Ono, vidiet u nas realizovanu kuchynu je daleko prinosnejsie, ako kuchynu v casaku, alebo zahranicnom webe, ktoru nedokazem realizovat, pretoze prave to, co na nej zaujme, u nas nezozeniem, alebo na to proste nemam ci uz priestor, ci financie... Preto sa tesim aj na Tvoje fotky. Skoda, ze sem nenakukne Metadon, jemu tiez patri vdaka.
coming soon...
DSC46459_stitch.jpg  
2 0
Evkake Evkake

Evkake je offline (nepripojený) Evkake

dolfort Pozri príspevok
coming soon...
To vyzara skvele! Som vedela, ze sa je na co tesit. Krasny obklad aj dlazba. Dakujem, neskromne cakam na dalsie fotky a to s este vacsim zaujmom.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať