Zavrieť

Porady

70% miera poklesu schopnosť a čo ďalej...

milí poraďáci,
bolo mi doručené rozhodnutie zo Soc.poisťovni o 70% miere poklesu vykonávať zárobkovú činnosť., som stále PN, nemocenské dávky som prestala poberať 5.9.2009 dátum vzniku invalidity je od 6.9.2009., moja otázka je: ako mám postupovať u môjho zamestnávateľa-viem, že mu musím doručiť rozhodnutie, tam je napísané, že pracovať môžem, ale len v prostredí bez zvýšených nárokov na zrak, moja práca je len a len na počítači., prosím, poraďte mi, mám dať ja výpoveď, ak áno, aký paragraf použiť., úprimne, ja si už netrúfam vykonávať pôvodnú prácu, oči ma bolia a bola by som rada, keby som si zachovala aspoň ten stav, ktorý momentálne mám.
vopred všetkým ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

    holubička1
    delonka Pozri príspevok
    milí poraďáci,
    bolo mi doručené rozhodnutie zo Soc.poisťovni o 70% miere poklesu vykonávať zárobkovú činnosť., som stále PN, nemocenské dávky som prestala poberať 5.9.2009 dátum vzniku invalidity je od 6.9.2009., moja otázka je: ako mám postupovať u môjho zamestnávateľa-viem, že mu musím doručiť rozhodnutie, tam je napísané, že pracovať môžem, ale len v prostredí bez zvýšených nárokov na zrak, moja práca je len a len na počítači., prosím, poraďte mi, mám dať ja výpoveď, ak áno, aký paragraf použiť., úprimne, ja si už netrúfam vykonávať pôvodnú prácu, oči ma bolia a bola by som rada, keby som si zachovala aspoň ten stav, ktorý momentálne mám.
    vopred všetkým ďakujem
    Treba napísať žiadosť o rozv. prac. pomeru zo zdr. dôvodov myslím §69 ZP zo zdr. dôvodov, tam by mohlo byť 2 mes priem mzda a okrem toho pri prvom skončení a priznaní inv. dôch je nárok na odchodné 2 mesiace

    delonka je offline (nepripojený) delonka

    delonka
    milí poraďáci, všetkým, ktorí reagovali na mojé témy, sa chcem poďakovať., moje veľké ďakujem patrí Wagnerovi, držala som sa presne návodov, ktoré mi poskytol a "sedeli" na moju situáciu., mám za sebou veľmi ťažký rok, nebol deň aby som nebola na stránke Porady a čerpala z nej skúsenosti a informácie., nezištne pomáhať je to najcennejšie v živote čo sa môže človeku dostať.,pred rokom som bola postavená pred rozhodnutie-buď budem pokračovať v práci, ktorú mám veľmi rada alebo zoberiem na vedomie signály,ktoré vysiela resp. ma až telo" bilo" bolesťou.,asi prvý raz v živote som bola sebecká a počúvala som svoje telo., bol to však aj veľký strach., neviem, koľko času a "svetla" mi ešte ostáva, naučila som sa však už tešiť aj z malých, malilinkých chvíľ radosti., ešte raz, Porada, je veľmi dôležitá a nápomocná stránka,želám jej dlhý,dlhý internetový život., a nám všetkým-všetko dobré...
    Naposledy upravil delonka : 02.12.09 at 07:08 Dôvod: vypadnuté písmenko

    70% miera poklesu schopnosť a čo ďalej...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.