Zavrieť

Porady

ucitelka Mš jej kvalifikacia

Potrebovala by som poradit do akej platovej triedy by mala byt zaradena ucitelka materskej skoly,ked ma maturitu -odbor ucitelsvo v mš-vychov. a Mgr. odbor specialna pedagogika- ucitelstvo. 7 rokov odpracovanych v Mš,bude jej uznana aj kvalifikacia z vysokej školy?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    svea Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradit do akej platovej triedy by mala byt zaradena ucitelka materskej skoly,ked ma maturitu -odbor ucitelsvo v mš-vychov. a Mgr. odbor specialna pedagogika- ucitelstvo. 7 rokov odpracovanych v Mš,bude jej uznana aj kvalifikacia z vysokej školy?dakujem
    To magisterské vzdelanie - odbor špeciálna pedagogika učiteľstvo??????? aké učiteľstvo ?,pre MŠ alebo pre MVOS - uveď konkrétne. Ak má špeciálnu pedagogiku pre materské školy, tak snáď. Pozrite si vyhlášku 437/2009 článok I. učiteľstvo pre MŠ bod A. Sú tam uvedené kvalifikačné požiadavky pre VŠ II. stupňa.

    svea je offline (nepripojený) svea

    svea
    odbor je cisto len: Obor speciální pedagogika - učitelství
    zamerane na :
    •učitelé 1. stupně speciálních škol;
    •učitelé 1. stupně základních škol
    •odborníci v dalších institucích vzdělávacího, diagnostického a dalšího speciálně pedagogického zaměření.

    svea je offline (nepripojený) svea

    svea
    z vyhlášky 437/2009 článok I
    za 11. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy alebo v študijnom odbore pedagogická škola na strednej pedagogickej
    škole alebo na pedagogickej a sociálnej akadémii, alebo na pedagogickej a kultúrnej akadémii v kombinácii
    s vysokoškolským vzdelaním druhého stupňa v študijnom odbore učiteľstvo pre 1. stupeň základnej školy
    podla toho by to malo byt uznane?

    kunkelovaa je offline (nepripojený) kunkelovaa

    kunkelovaa
    Nie som PAMistka, potrebujem radu. Musí mať učiteľka v MŠ vysokoškolské vzdelanie? Už neplatí výnimka, ktorá nahrádza VŠ vzdelanie praxou?

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    kunkelovaa Pozri príspevok
    Nie som PAMistka, potrebujem radu. Musí mať učiteľka v MŠ vysokoškolské vzdelanie? Už neplatí výnimka, ktorá nahrádza VŠ vzdelanie praxou?
    Učiteľka MŠ môže mať SŠ vzdelanie, môže mať VŠ vzdelanie I.aj II. stupňa, podľa toho je aj zaradená do platovej triedy, nepotrebuje žiadnu výnimku zo vzdelania.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    kunkelovaa Pozri príspevok
    Nie som PAMistka, potrebujem radu. Musí mať učiteľka v MŠ vysokoškolské vzdelanie? Už neplatí výnimka, ktorá nahrádza VŠ vzdelanie praxou?
    Ja ti už len prikladám ako pomoc tabuľku pre zaradenie podľa vzdelania

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    svea Pozri príspevok
    z vyhlášky 437/2009 článok I
    za 11. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy alebo v študijnom odbore pedagogická škola na strednej pedagogickej
    škole alebo na pedagogickej a sociálnej akadémii, alebo na pedagogickej a kultúrnej akadémii v kombinácii
    s vysokoškolským vzdelaním druhého stupňa v študijnom odbore učiteľstvo pre 1. stupeň základnej školy
    podla toho by to malo byt uznane?
    Teoreticky áno. Vo vyhláške 437/2009 v článku I. bod A pod číslom 6 je učiteľstvo v študijnom odbore pedagogika pre špeciálne materské školy. Ona má vzdelanie pre ZŠ takže teoreticky by to mohla mať uznané a zaradená by potom bola 10 PT, na 11 potrebuje I. atestáciu (kvalifikačnú skúšku)

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    svea Pozri príspevok
    odbor je cisto len: Obor speciální pedagogika - učitelství
    zamerane na :
    •učitelé 1. stupně speciálních škol;
    •učitelé 1. stupně základních škol
    •odborníci v dalších institucích vzdělávacího, diagnostického a dalšího speciálně pedagogického zaměření.
    Keďže si VŠ získala v Českej republike, resp. v Slovenskej republike ale na zahraničnej VŠ, v prvom rade potrebuješ rozhodnutie o rovnocennosti získaného dokladu o vzdelaní, ktoré na požiadanie a po predložení požadovaných dokladov a zaplatení správneho poplatku (99,50 €) vydáva MŠ SR, Stredisko na uznávanie dokladov o vzdelaní.
    Povolanie pedagogický zamestnanec je regulované povolanie a preto sa na toto povolanie vzťahuje zákon č. 293/2007 Z. z. o uznávaní odborných kvalifikácií v znení neskorších predpisov.

    Bez takéhoto rozhodnutia si kvalifikovaná len pre dosiahnutý stupeň úplného stredoškolského vzdelania v študijnom odbore učiteľstvo pre MŠ a vychovávateľstvo.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Sabadka Pozri príspevok
    Teoreticky áno. Vo vyhláške 437/2009 v článku I. bod A pod číslom 6 je učiteľstvo v študijnom odbore pedagogika pre špeciálne materské školy. Ona má vzdelanie pre ZŠ takže teoreticky by to mohla mať uznané a zaradená by potom bola 10 PT, na 11 potrebuje I. atestáciu (kvalifikačnú skúšku)
    Ospravedlňujem sa, že až teraz som si všimla, že dotyčná má ukončené vzdelanie v Českej republike. Takže správnu odpoveď ti napísal kvet.

    jankkam je offline (nepripojený) jankkam

    jankkam
    Ahoj pracujem ako učiteľka MŠ. Tohto roku som dokončila VŠ a požiadala som si o zvýšenie platovej triedy na 9. a k tomu som žiadala aj dorovnanie platu lebo školu som končila v máji a diplom som dostala až neskôr. Problém je v tom že sme dve a to ja a riaditeľka. Starosta mi povedal že obidve nemôžeme mať rovnaký plat aj riaditeľka je v 9 platovej triede. Za riadenie dostáva min. asi tak ako ja za triednictvo. Ale mne sa to nezdá, ona ma viac rokov praxe ako ja. Ja mám 3 roky a ona asi 9, takže plat musí mať vyšší. Môže mať učiteľka vyšší plat ako riaditeľka?
    Naposledy upravil jankkam : 29.09.10 at 15:25

    pe.pe je offline (nepripojený) pe.pe

    optimista pe.pe
    jankkam Pozri príspevok
    Ahoj pracujem ako učiteľka MŠ. Tohto roku som dokončila VŠ a požiadala som si o zvýšenie platovej triedy na 9. a k tomu som žiadala aj dorovnanie platu lebo školu som končila v máji a diplom som dostala až neskôr. Problém je v tom že sme dve a to ja a riaditeľka. Starosta mi povedal že obidve nemôžeme mať rovnaký plat aj riaditeľka je v 9 platovej triede. Za riadenie dostáva min. asi tak ako ja za triednictvo. Ale mne sa to nezdá, ona ma viac rokov praxe ako ja. Ja mám 3 roky a ona asi 9, takže plat musí mať vyšší. Môže mať učiteľka vyšší plat ako riaditeľka?
    Ahoj, myslím že nejde ani tak o to, či učiteľka môže mať vyšší plat ako riaditeľka, čo samozrejme môže, ako skôr o to, že Ti starosta odopiera zákonný nárok na plat, ktorý Ti patrí. Porušuje zákon 553 o odmeňovaní, ktorý jasne hovorí o určení funkčného platu zamestnanca.

    K tej riaditeľke, pred platnosťou 317-ky platila norma, ktorá riaditeľa zaraďovala do tej triedy, akú mal najkvalifikovanejší zamestnanec, aj keď sám riaditeľ takú kvalifikáciu nemal. Od platnosti 317 hrá každý za seba. U nás, stredná škola, má riaditeľka 11. PT, má 1. atestáciu, ale mám kolegu, ktorý je v 12. PT, má 2. atestáciu a aj kreditový príplatok. Pekne sa Ty so starostom porozprávaj, prípadne mu navrhni, nech sa obráti na kompetentný úrad, alebo sa naň obráť Ty. Starosta Ťa pochváli

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.