Zavrieť

Porady

ako upevnit policu?

zdravim,mam taky problem ze som vyhodil vsetky sekretary a nabytok a chcem si dat na stenu police rozne dlzky aj dizajn vsetko z MDF,ale nepacia sa mi tie rozne prichytenia ktore mi ponuka stolar ,chcel by som aby nebolo vidiet ziadny uchyt,len doska na stene.viete o takom systeme alebo nieco menej viditelne. samozrejme aby mi to udrzalo nake knihy tak do 5-8 kil. vdaka vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    no co som sa ja nahladal uz....ale stale to nie je ono.najviac sa priblizuje mojim predstavam ten ikea system ale zas musim dat hrubu policu ,dnes mi stolar pradil taku L konzolu zapustit do steny a zasadrovat zamalovat ..ked uz mam vsetko (skoro)hotove zas aby som zacal burat

    malyklaun je offline (nepripojený) malyklaun

    malyklaun
    ja som si urobil policu, tak, ze som navrtal otvory do steny, kde som potom napichol tenke roxory, a tie som zase napischol na policu. policu mam z dosky 2,5 cm.
    na inu policu som zase pouzil "L" kde som stranu, ktorá je na stene zahlbil do steny, t.j. vysekal som dieru do steny velkysti jednej strany toho "elka" a tym som ho vlastne zapustil, priskrutkoval a zasadroval, a druhu cast, na ktorej vlastne polica lezi, som zahlbil do dreva. v ani jednom pripade nevidno ako mam police uchytene ) len som sa narobil, ale stalo to za to, si myslim

    vulxy je offline (nepripojený) vulxy

    vulxy
    malyklaun Pozri príspevok
    ja som si urobil policu, tak, ze som navrtal otvory do steny, kde som potom napichol tenke roxory, a tie som zase napischol na policu. policu mam z dosky 2,5 cm.
    na inu policu som zase pouzil "L" kde som stranu, ktorá je na stene zahlbil do steny, t.j. vysekal som dieru do steny velkysti jednej strany toho "elka" a tym som ho vlastne zapustil, priskrutkoval a zasadroval, a druhu cast, na ktorej vlastne polica lezi, som zahlbil do dreva. v ani jednom pripade nevidno ako mam police uchytene ) len som sa narobil, ale stalo to za to, si myslim
    ti mi citas myslienkypresne takto som si naplanoval ale este neviem s tymi roxormi ako bude totiz neplanujem davat hrubu policu ,max2cm a ked tam navrtam dieru na 0,8 tyc ci to udrzi ale asi spravim niekde v garazi skusobne 1-nu sa na nu zavesim a ked nespadnem aj s policou malo by to bit,len problem este ze ked tu tam zavesim planujem lepidlom ako to rozoberem keby nieco

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    1 známy to robil s tými roxormi tak, že do steny dal hmoždinky - musíš nájsť vhodný priemer, aby do nich išli nabiť. Diery do police presné, nie väčšie, nič nelepil, len to natĺkol (gumené kladivo) - spokojný bol, keď mi to predvádzal. Tak by to mohlo ísť aj rozobrať ťažko-horko

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    vulxy Pozri príspevok
    ti mi citas myslienkypresne takto som si naplanoval ale este neviem s tymi roxormi ako bude totiz neplanujem davat hrubu policu ,max2cm a ked tam navrtam dieru na 0,8 tyc ci to udrzi ale asi spravim niekde v garazi skusobne 1-nu sa na nu zavesim a ked nespadnem aj s policou malo by to bit,len problem este ze ked tu tam zavesim planujem lepidlom ako to rozoberem keby nieco
    Inak v Schachermayeri majú také držiaky políc - jedna strana sa naskrutkuje do steny a na druhú stranu sa napichne polica, v ktorej je treba navŕtať alebo vyfrézovať otvory. Tie úchytky sú dokonca nastavovateľné, lebo ak dáš roxory, tak sa môže ľahko stať, že jedna strana police (najmä u dlhších políc) bude vyššie ako druhá (stačí len pár mm rozdiel v dierach).

    Pozri v tomto katalógu na str. 221

    http://www.schachermayer.sk/katalog/...urombt05sk.pdf

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    vulxy Pozri príspevok
    zdravim,mam taky problem ze som vyhodil vsetky sekretary a nabytok a chcem si dat na stenu police rozne dlzky aj dizajn vsetko z MDF,ale nepacia sa mi tie rozne prichytenia ktore mi ponuka stolar ,chcel by som aby nebolo vidiet ziadny uchyt,len doska na stene.viete o takom systeme alebo nieco menej viditelne. samozrejme aby mi to udrzalo nake knihy tak do 5-8 kil. vdaka vopred
    Takto ?



    Alebo takto ...


    Silná police se na stěnu upevňuje pomocí ukryté konzoly. Kovová konzola se přišroubuje ke stěně klasickým způsobem a police se pak jednoduše navlékne na dva kovové čepy. Potom se celá police zajistí ze spodní strany proti vypadnutí.

    Ale dá sa aj takto ....



    a hľadáááj ....

    http://www.google.sk/search?client=o...utf-8&oe=utf-8

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.