Zavrieť

Porady

Konkurz

Dobrý deň chcem sa Vás spýtať či by mi niekto nevedel poradiť ako mam postupovať pri vyhlásení konkurzu, koľko to asi stojí a či mám vôbec na nieco také nárok. Moja firma už dlhší čas je v mínusovom stave a nabehlo mi dosť exekúcií ktoré nemám možnosť vyplatiť. Som živnostník. Dúfam že som to zaradil do dobrej témy. Chcel by som sa týchto podlžností zbaviť a neviem si rady čo ďalej. V prípade ak by existovala aj nejaká iná možnosť ako s toho von by som uvítal. Bohužiaľ žiaden firemný majetok mi už nezostal. Ďakujem za odpovede.
Usporiadat
estefano estefano

estefano je offline (nepripojený) estefano

konkurzný správca
Prednostne je uhrádzaná odmena správcu a jeho výdavky len do konania prvej schôdze veriteľov. Potom sú to pohľadávky proti podstate podľa lehoty splatnosti. Ak sú splatné viaceré pohľadávky v ten istý deň, uhradia sa pomerne v rovnakej výške. Nemôže ti povedať, že ti uhradí mzdu až po skončení konkurzu. Ale na tvojom mieste by som si pre istotu formálne prihlásil pohľadávku - nemusí byť na predpísanom tlačive, stačí ak napíšeš správcovi list, že si prihlasuješ svoju pohľadávku vo forme nevyplatenej mzdy za 9/2009 splatnej do 31.10.2009 a žiadaš jej úhradu na svoj účet. Ako som pochopil, už si mu písala, len si nepoužila termín pohľadávka proti podstate. Možno by bolo dobré napísať mu ešte raz výzvu - žiadosť o oznámenie termínu úhrady prihlásenej pohľadávky proti podstate. Ak ho budeš otravovať pravidelne, tak možno niečo pošle.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

estefano Pozri príspevok
Prednostne je uhrádzaná odmena správcu a jeho výdavky len do konania prvej schôdze veriteľov. Potom sú to pohľadávky proti podstate podľa lehoty splatnosti. Ak sú splatné viaceré pohľadávky v ten istý deň, uhradia sa pomerne v rovnakej výške. Nemôže ti povedať, že ti uhradí mzdu až po skončení konkurzu. Ale na tvojom mieste by som si pre istotu formálne prihlásil pohľadávku - nemusí byť na predpísanom tlačive, stačí ak napíšeš správcovi list, že si prihlasuješ svoju pohľadávku vo forme nevyplatenej mzdy za 9/2009 splatnej do 31.10.2009 a žiadaš jej úhradu na svoj účet. Ako som pochopil, už si mu písala, len si nepoužila termín pohľadávka proti podstate. Možno by bolo dobré napísať mu ešte raz výzvu - žiadosť o oznámenie termínu úhrady prihlásenej pohľadávky proti podstate. Ak ho budeš otravovať pravidelne, tak možno niečo pošle.
áno, písala som mu mail, kde som si uplatnila nárok aj s uvedením dátumu splatnosti a aj čísla účtu. Uviedla som sumu v čistom a aj hrubom. KEdže predpokladám, mail nestačí, tak som si mail vytlačila a dala podpísať prevzatie, no nie je tam uvedený dátum prevzatia. V liste som napísala, že vzhladom na to, že podla info od neho, že môj nárok predpokladá nebude uspokojený v plnej výške, si budem uplatnovať nárok z garanč.poistenia. K tomu mi potvrdil nevyplatenú mzdu na predpísanom tlačive. V liste som viedla, že celú sumu z gar.poistenia nedostanem vyplatenú, len predbežne predpokladám sumu xxxx. Teraz už mám vyplatenú dávku z GP a budem mu písať mail so sumou. Ale uvediem to okrem čiastky v čistom a aj v hrubom (lebo "predpokladám", ak bude mzda vyplatená napr. budúci rok, tak sa už nezráža zdrav.poistné, ani sociálne, len preddavok dane a "predpokladám" v takom prípade treba vychádzať z nároku zamestnanca na hrubú mzdu a nie čistú). Uvidím, či pôjdem za ním osobne alebo to zašlem doporučene poštou.

Dakujem za tvoju pomoc. Som zvedavá, ako to dopadne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať