Zavrieť

Porady

Uctovanie v Pohode-platba kartou

Dobry den,

uctuje niekto v Pohode?? neviem ako tam mam zauctovat platbu platobnou kartou.
chcela by som takto:
261/221 agenda Banka, doklad VBU
5xx/261 aka agenda, ID? doklad je vypis z terminalu a blocek, alebo si tlacite daky ID?

prosim poradte ako to robite Vy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    m.b Pozri príspevok
    Dobry den,

    uctuje niekto v Pohode?? neviem ako tam mam zauctovat platbu platobnou kartou.
    chcela by som takto:
    261/221 agenda Banka, doklad VBU
    5xx/261 aka agenda, ID? doklad je vypis z terminalu a blocek, alebo si tlacite daky ID?

    prosim poradte ako to robite Vy
    Áno platbu zaúčtuješ 261/221. Do nákladov cez ID 5../261, potom si vytlač ID a k nemu si prilož výpis z terminálu a blok

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Bloček - platba kartou - nahadzujem do ostatných záväzkov. Zaúčtuješ 5xx/379(325) a potom spáruješ s bankou 379(325)/221. Mám to od audítorky.

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Ja som skôr toho názoru, že účtovnej jednotke zaplatením za nákup platobnou kartou nevzniká záväzok ani žiadny iný vzťah s predajcom. Je potrebné iba prekonať časový nesúlad medzi prevodmi na účtoch v bankách. Preto je správne použitie účtu 261 – Peniaze na ceste. Je však potrebné dodržať časové hľadisko jednotlivých účtovných prípadov. Na základe dokladu o tom, že bol uskutočnený nákup, ktorý bol zaplatený kartou, účtovná jednotka zaúčtuje nákup (spotrebu materiálu, PHM ) súvzťažne s účtom 261 – Peniaze na ceste. Po doručení bankového výpisu sa zúčtuje účet 261 s úbytkom peňazí z bankového účtu.

    m.b je offline (nepripojený) m.b

    som workoholik, na liecenie sa nechystam xD ...viac m.b
    dakujem, ak ja to spravim cez ID a ucet 261, kedze sa to zhoduje s mojou zelenou bibliou od cenigovej a dava mi to aj zmysel, robit to cez 261.

    Uctovanie v Pohode-platba kartou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.