Zavrieť

Porady

Výroba elektr.energie a jej predaj

Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac
Môže občan predávať elektrickú energiu, ktorú vyrobí zo slnečných kolektorov? V nemecku bežné domácnosti, ktoré majú nazvyš el.energiu-odpredávajú elektrárňam. Funguje to aj tu na Slovensku? Aké podmienky musí občan v tomto prípade splňať?
Usporiadat
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
miko_341 Pozri príspevok
No iba tie papierovačky ma mätu lebo neviem prečo by my kto mal zasahovať do toho čo mam doma.:-( A ked som si prešiel množstvo diskusií všade som sa dostal k tomu že treba sa registrovať aj na colnom úrade, elektrárňach a neviem kde kadiaľ povolenia od nich atď. Taktiež v zákonoch keď som pozeral sa zväčša jednalo o výrobu a distribúciu. Tak preto som položil tuto otázku keďže priamo k vlastnej výrobe bez pripájania na sieť a odpájania sa od verejnej siete pri fakticky nezávyslom okruhu som jednoznačnu odpoveď nenašiel.A mam dokonca spravený taky malí projekt, ktorý s touto problematikou úzko súvisí ale keďže mame takúto zvláštnu legislatívu asi bude tento projekt bezpredmetný. :-(

Ak by sa jednalo len o výrobu pre seba, tak by tie papierovačky asi nemuseli byť, ale nie je mi jasné načo by ti tá energia bola . Priebeh letného výkonu si pozri v prílohe. Čo by si robil toho 29 ? A o zime ani netreba písať.
29.6.jpg  
5.7.jpg  
1/1
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať