Zavrieť

Porady

Slovenský telefónny zoznam s.r.o. - POZOR!!!!

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Dnes som dostal listom "faktúru" od horeuvedenej spoločnosti, napriek tomu, že som ich služby neobjednal. Dávajte si pozor a neplaťte. Ide o klasický prípad nalákania klientov do katalógu.
Samotná "faktúra" vyzerá celkom dôveryhodne. Ale spoločnosť samozrejme má len pobox. A na spodku je uvedené drobným písmom, že ide len o ponuku, v zmysle ich VOP.

Zaujímavý je nasledovný bod:
2.2. Zmluva bude uzatváraná na dobu 12 mesiacov odo dňa nadobudnutia jej účinnosti (pritom jej účinnosť je odo dňa pripísania platby na ich účet, čo ja ako klient nikdy neviem zistiť)s tým, že po uplynutí doby platnosti bude bez ďalšieho predĺženia predĺžená na dobu ďalších 12 mesiacov v prípade, že niektorá zo zmluvných strán predĺženie Zmluvynezruší písomným oznámením doručeným druhej zmluvnej strane najneskôr mesiac pred uplynutím platnosti Zmluvy.
2.3. Cena za poskytnutie služieb za obdobie 12 mesiacov je dojednaná dohodou obidvoch zmluvných strán vo výške štvornásobku prvej platby a bude uhradená v štyroch rovnomerných splátkach.

Teda na 12 mesiacov zaplatíte 4x116,62 eur.

2.4. Klient môže od uzatvorenej zmluvy odstúpiť písomným oznámením, ktoré musí byť vykonané do ôsmich kalendárnych (!!!) dni od uzavretia zmluvy a doporučeným listom zaslaným na adresu .................................. (tu je iba pobox spoločnosti), alebo na adresu sídla (menej obratní ľudia ako to zistia ?!) spoločnosti s uvedením plnej identifikácie klienta, variabilného symbolu a dňa prevedenia platby...........

Takže osobne si myslím, že VOP sú dosť jednostranné.

P.S.: Mimochodom ponuku som dostal na už nefungujúcu živnosť.
Usporiadat
lejka lejka

lejka je offline (nepripojený) lejka

Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac
Pozor- už zase chodia faktúry od Slovenského telefonneho zoznamu s.r.o. na sumu 99,50 eur bez DPH, s DPH celkom 119,40€. Práve sme takú dostali. za uverejnenie inzerenta v oborovom a abecednom zozname Slovenský telefónny zoznam 2012 za obdobie dle zmluvných podmienok. Asi je to česká firma, vzhľadom na slovo oborovom a dle. Samozrejme nič im neuhradíme,pretože sme si nič také nikdy neobjednali.
7 0
jued jued

jued je offline (nepripojený) jued

My sme tiež dostali takúto faktúru a keď som si firmu vyhľadala podľa OR, tak som zistila, že je to nejaký špekulant z Maďarska, teda aspoň ako štatutár a a spločník je tam uvedený Attila Levente Herceg ,Kisufvaros út 4 Budapešť 1081. Dokonca to praktizuje aj v Českej republike .
Naposledy upravil jued : 12.03.12 at 08:49
4 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

posúvam...
0 0
Romci Romci

Romci je offline (nepripojený) Romci

AJ my sme dnes dostali od tejto firmy fa..a ja sa chcem len spýtať stačí to ignorovať alebo im treba aj napísať že o ich služby nemáme záujem?
Ďakujem
0 0
Beulka Beulka

Beulka je offline (nepripojený) Beulka

[QUOTE=lejka;2010134]Pozor- už zase chodia faktúry od Slovenského telefonneho zoznamu s.r.o. na sumu 99,50 eur bez DPH, s DPH celkom 119,40€. Práve sme takú dostali. za uverejnenie inzerenta v oborovom a abecednom zozname Slovenský telefónny zoznam 2012 za obdobie dle zmluvných podmienok. Asi je to česká firma, vzhľadom na slovo oborovom a dle. Samozrejme nič im neuhradíme,pretože sme si nič také nikdy neobjednali.


Aj my sme takú faktúru dostali, chuť "obabrať" druhých ich ešte stále neprešla. P O Z O R - N E U H R Á D Z A Ť ! ! ! ! !
0 0
Suzanne Suzanne

Suzanne je offline (nepripojený) Suzanne

..aj k nám dnes dorazila táto faktúra, zdrbala som najprv šéfa, čo zase objednal a keďže na mňa pozeral ako bager na tvrdú hlinu, následne ma osvietilo, že som o tejto spoločnosti už niekde počula...faktúra skončila v skartovačke..
0 0
tibor35 tibor35

tibor35 je offline (nepripojený) tibor35

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Dnes som dostal listom "faktúru" od horeuvedenej spoločnosti, napriek tomu, že som ich služby neobjednal. Dávajte si pozor a neplaťte. Ide o klasický prípad nalákania klientov do katalógu.Samotná "faktúra" vyzerá celkom dôveryhodne. Ale spoločnosť samozrejme má len pobox. A na spodku je uvedené drobným písmom, že ide len o ponuku, v zmysle ich VOP. Zaujímavý je nasledovný bod:2.2. Zmluva bude uzatváraná na dobu 12 mesiacov odo dňa nadobudnutia jej účinnosti (pritom jej účinnosť je odo dňa pripísania platby na ich účet, čo ja ako klient nikdy neviem zistiť)s tým, že po uplynutí doby platnosti bude bez ďalšieho predĺženia predĺžená na dobu ďalších 12 mesiacov v prípade, že niektorá zo zmluvných strán predĺženie Zmluvynezruší písomným oznámením doručeným druhej zmluvnej strane najneskôr mesiac pred uplynutím platnosti Zmluvy.2.3. Cena za poskytnutie služieb za obdobie 12 mesiacov je dojednaná dohodou obidvoch zmluvných strán vo výške štvornásobku prvej platby a bude uhradená v štyroch rovnomerných splátkach. Teda na 12 mesiacov zaplatíte 4x116,62 eur. 2.4. Klient môže od uzatvorenej zmluvy odstúpiť písomným oznámením, ktoré musí byť vykonané do ôsmich kalendárnych (!!!) dni od uzavretia zmluvy a doporučeným listom zaslaným na adresu .................................. (tu je iba pobox spoločnosti), alebo na adresu sídla (menej obratní ľudia ako to zistia ?!) spoločnosti s uvedením plnej identifikácie klienta, variabilného symbolu a dňa prevedenia platby........... Takže osobne si myslím, že VOP sú dosť jednostranné. P.S.: Mimochodom ponuku som dostal na už nefungujúcu živnosť.
Ako vidim opakuje sa scenar z r.2009,aj mne prisla faktura,moj povodny zamer zahodit obalku bez otvorenia som zmenil- zvedavost ako nekalo niekto "podniká" bola vacsia. Nikde som v obchodnych podmiekach nenasiel odkaz na web,ze kde vlastne zverejnuju propagovanu sluzbu, sposob zverejnenia -firma,alebo meno.Ked som si na skusku zadal: www.telefonnyzoznam.sk,aby som zistil sposob zverejnovania, objavila sa mi ich stranka,ale nedostal som sa k ziadnym telefonnym cislam, stale len vseobecne info dookola a same reklamne odkazy:Tu su ich linky: http://www.telefonnyzoznampodlacisla.info/, http://www.telefonnyzoznampodlacisla...ny-zoznam.html, http://www.telefonnyzoznampodlacisla...ny-zoznam.html http://www.telefonnyzoznampodlacisla...ge-order.htmlv Zlatych strankach je moznost vyberu podla firiem,alebo mena,ale tu nic neponukaju.Zlaty klinec su nasledujuce linky ("Onas" a "kontakt"),ale to musite vidiet: http://www.telefonnyzoznampodlacisla...nam-O-nas.html http://www.telefonnyzoznampodlacisla...-Kontakt.htmlP O Z O R !!!!! ziadnom pripade neuhradzat!!!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja som práve teraz dostala so rúk taktiež faktúru od firmy Slovenský telefónny zoznam s.r.o. IČO 44 759 932 - konateľ občan maďarskej republiky .

Nič som si nikde neobjednala . Faktúra je na sumu 119,40 Euro, splatnosť FA je do 30.3.2012 .

Na druhej strane FA sú Všeobecné obchodné podmienky medzi zmluvnými stranami z ktorých vyberám :
....adresát, ktorý úkonom zaplatenia prvej platby potvrdzuje, že sa zoznámil s obsahom ponuky, v plnom rozsahu jej porozumel a to vrátane ich zmluvných podmienok a túto ponuku ponuku svojou slobodnou vôľou akceptuje s úmyslom uzavrieť so spoločnosťou Zmluvu o
poskytnutí služieb.

Čiže jedná sa o stránku www.telefonnyzoznam.net.

Takže ak niekto zaplatí prvú platbu, uzavrie tým Zmluvu o poskytovaní služieb. Aký je pán majiteľ vynaliezavý .Treba si dávať pozor .
5 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Niečo veľmi podobné faktúre sme dostali aj my, a nedalo mi musela som tam zavolať na infolinku. "Milá" pani my hrdo vysvetlila že to je ponuka a ja som sa do nej obula že čo skúšajú na ľudí a vraj keď ma to tak rozčuluje mám "ponuku" - fakturu ignorovať.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Tiež som od nich dostala ponuku, či čo to vlastne bolo,takú istú ako píše Zitka išla rovno do skartovačky
3 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať