Zavrieť

Porady

Stratená mačka

Dobry vecer.
Stratila sa mi mačka a neviem, dokedy mam nadej, ze sa vrati. Viem, ze sa radi tulaju, ale uz tyzden nie je doma. Byvam v RD a v okoli su len RD. Pochodila som vsetky dostupne cesty, ci nahodou......, ale nic. Co mozem este podniknut? Je mi luto, mam este dufat, ze sa vrati?
Usporiadat
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

podľa mňa sa vráti...
mne sa tiež dávno "stratila" a vrátila....ale už si nepamätám kedy to bolo...
a potom sa jej na rodil kocúrik......

skúste hľadať...prosiť aj susedov...
nachystajte jej vonku misku s jedlom.....aby mala keď sa vráti hneď čo papať...
neviem kedy majú mačky ruju....nemohla sa zatúlať s nejakým kocúrikom?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Neviem, mohla, aj to som rozmyslala. Misku mam stale z jedlom pripravenu a nic. Ako dlho bola tvoja macka prec?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Mačka z domu odíde na dlhší čas cca týždeň len v čase ruje.Ale v tomto období už majú po ruji.Iné je to u kocúrov.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

ja si to presne nepamätám..ale asi menej ako týždeň....bolo to dávno
pred cca 15 rokmi.....fakt neviem koľko bola preč..nechcem ťa zbytočne zarmucovať
neboj sa....možno sa len s niekým túla....a príde .....ona trafí domov...
popíš ju susedom..či ju nevideli pobehovať v okolí....s nejakými inými mačkami...
ved skús na ňu vykrikovať aj v okolí....možno započuje...
a možno ťa prekvapí neskor..ked bude mať malé mačiatka....
dúfam že to dopadne dobre....
a napíš nám ked sa vráti...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Mne sa pred rokom stratil kocúr. Vraví sa, že u kocúrov je to bežné, ale tento náš maznoš to vo zvyku nemal. Mal doma celý hárem, a stále bol doma. Tiež som sa po 2 dňoch začala obávať, chodili sme po dedine a vyvolávali ho, pozerali okraje ciest. Nič... Naše mačky sú výrazne odlišné od všetkých v celej dedine, takže ich bolo ľahko rozoznať.
Hanba, nehanba , obvolala som veterinárov a útulky v okolí, nechala svoje číslo, ak by ho náhodou niekto priniesol.
Potom som vytlačila plagátiky s fotkou a popisom a rozvešala po všetkých obchodoch, kde chodí veľa ľudí. Skrátka som zapojila čo najviac ľudí, susedov.

Kocúr sa doma objavil asi po týždni. Bol úplne dezorientovaný asi 3 dni, vysmädnutý (hoci bol upršaný týždeň a celou dedinou sa tiahne potok...), ale čistý.
Vydedukovali sme, že bol asi niekde zatvorený. Neviem naisto, ale možno tomu pomohli tie plagátiky...Ak si ho niekto plánoval nechať, zistil, že niekto ho hľadá , takže ho pustili.
Držím palčeky, nech sa vám vráti!!!!
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Nadviažem na arizona.....mačky vrátane kocúrov sú veľké nezbednice a špekulanti.Po svojom okolí majú preskúmaný každý kúsoček terénu.Tá naša sa dostala susedovi pod strechu.Ako to nikto nevie .Po asi troch dňoch začala mňaukať tak sme ju našli.Raz sa vrátila asi dopolovice svojej dĺžky spadla ktoviekde do fermeže.Mesiac sa z toho vilizovala.Bohužial na svete sú aj zlý ludia ,ktorý stavajú klepce a polovníci,ktorý v rámci svojej záluby na mačkách cvičia svojich psov.Mačka je pre nich škodná.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Ak sa nenájde, máme ešte 2 mačiatka narodené v máji, môžeš si z nich zobrať, sú krásne a aj myši chytajú.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Dakujem za vase mile rady a skusenosti, tak skusim este volat jej meno aj mimo domova, snad sa ozve. Dam vediet, srdecne vam dakujem.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

JarkaL Pozri príspevok
Ak sa nenájde, máme ešte 2 mačiatka narodené v máji, môžeš si z nich zobrať, sú krásne a aj myši chytajú.
Dakujem, si zlata, ale ja ich mam 9. Ale tato bola nas oblubenec.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

wegamizi Pozri príspevok
Dakujem, si zlata, ale ja ich mam 9. Ale tato bola nas oblubenec.
To ťa chápem. Aj ja mám doma zverinec, ale toho kocúra by som nevymenila ani za najdrahšiu cicu na svete. Je to moje zlatíčko
Neviem opísať tú radosť, akú som mala , ked som ho po týždni zbadala na okennej parapete. Len som neveriacky pozerala a potom vyletela von , či je to naozaj on
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Tak to si mala šťastie. My máme tiež zverinec. Ale náš kocúrik sa stratil pred tromi rokmi a už sa nám nevrátil. Mal tri roky, bol to čistokrvný, veľký kocúr. Nechceli sme ho nechávať zavretého vnútri, chcel byť vonku. Ani nechodil ďaleko od domu. Už máme druhého od vlaňajšej jari. Ale nezabudli sme
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
wegamizi Pozri príspevok
Dakujem, si zlata, ale ja ich mam 9. Ale tato bola nas oblubenec.
Ja som tiež "mačkárka", od môjho detstva sme stále mali doma mačky a zažili sme s nimi toľko veselých, no i smutných príhod a príbehov, že raz o tom asi napíšem knihu...Mám o nich aj čo to naštudované a je to tak, že mačky sú potvorky vypočítavé, zháňajú po okolí a že vraj veľmi radi aj zmenia domov, ak sa im tam viac zapáči, napríklad ich tam lepšie chovajú alebo čo by mohol byť tvoj prípad, že by tam našla väčší kľud, ak ju už omrzelo žiť v takej veľkej "rodine" mačiek. Ale nevzdávaj sa a hľadaj, pýtaj sa ľudí, hlavne detí, nám sa to veľmi osvedčilo pri hľadaní. Držím palce.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

No čo? Už sa cica vrátila?
0 0
ludlula ludlula

ludlula je offline (nepripojený) ludlula

pomožte mi mne sa stratila mačička mali sme ju tyžden bola možno polročna našli sme ju na ulici tyžden bola u nas cely den a v noci odchadzala na lov rano sa vždy vratila pred dvoma dnami večer odišla a rano sa nevratila volala som ju cely den a nič rano tiež bola som kontrolovat cesty nikde nič byvam v dedine dajte mi niake rady prosim je mi velmi smutno
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Možno sa len zatúlala.Ja vám dám, ako bolestné dve ,ihneď k odberu.
2 0
peterknazeje peterknazeje

peterknazeje je offline (nepripojený) peterknazeje

ludlula Pozri príspevok
mne sa stratila mačička mali sme ju tyžden bola možno polročna našli sme ju na ulici
u nas sa dnes objavilo maciatko, len tak si prislo a zacalo si pytat jedlo
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Alf mal večeru.
:-(
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Aj nám sa kedysi na jar stratil náš kocúrik a už viac neprišiel....celé to bolo okolo neho záhadné, lebo v tej dobe zmizli asi 3 mačky okrem neho... Bolo nám to veľmi ľúto, dlho sme smútili, ale zabezpečili sme si nových dvoch....a po týždni sa nám jeden kdesi stratil tiež..už sme mysleli, že je zase po ňom..a po dvoch dňoch ho neter našla asi v polke dediny pri kostole.... máme z nich teraz radosť.
013.jpg  
0 0
Sedulacka Sedulacka

Sedulacka je offline (nepripojený) Sedulacka

Takovaaa sedaaa myyys :)
My sme raz mali taku ciernu macku. Bola to velka krasavica, volala sa Pusa. No ale mala strasny zlozvyk- zvykla zmiznut aj na mesiac a potom sa vratila. Raz bola dokonca prec skoro 3 mesiace a vratila sa polozdivena a o par dni sa okotila no a potom sa ostala starat o tie male, ale ked mali ale 2 mesiace, znova sa zobrala a zmizla, tentoraz uz natrvalo. Co som tym chcela povedat? Hoci je velmi pravdepodobne, ze sa ti macka nevrati, ale nie je to uplne vylucene, nikdy nevies, ci si ju niekto neukradol- to sa nam tiez uz stalo ale s perzskym kocurom a ten asi od nich usiel a po 6-7 tyzdnoch ho nasiel bratranec vo vedlajsom meste Dufaj, ale velke nadeje si nerob, vela stastia
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
No to by bola sranda, keby sa k mojim dvom malým kocúrikom vrátil ešte aj ten starý.... Inak už dávno nedúfame, že by sa objavil.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať