Zavrieť

Porady

Rozširujúce štúdium a jej uznanie ako náhrady 1.KS

Môžete mi poradiť? Ukončil som rozširujúce štúdium predmetu aby som získal kvalifikáciu ho vyučovať, keďže mám ukončenú VŠ technického smeru.
RŠ som ukonči v roku 2008 a moja prax je 7 rokov. Je mi toto RŠ uznané ako 1 kvalifikačná skúška? A v akej triede by som mal byť zaradený?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

    doktor01
    Rozširujúce štúdium sa v zmysle zákona nepovažuje za náhradu atestácie- kvalifikačnej skúšky. Podľa zákona náhradou I. KS je napríklad úspešné absolvovanie rigoróznej skúšky(PaedDr.).

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    učiteľ1 Pozri príspevok
    Môžete mi poradiť? Ukončil som rozširujúce štúdium predmetu aby som získal kvalifikáciu ho vyučovať, keďže mám ukončenú VŠ technického smeru.
    RŠ som ukonči v roku 2008 a moja prax je 7 rokov. Je mi toto RŠ uznané ako 1 kvalifikačná skúška? A v akej triede by som mal byť zaradený?
    Ano podľa §9 odsek 1) vyhlášky 41/1996 sa rozširujúce štúdiu považuje za náhradu I. kvalifikačnej skúšky, ak máš viac ako 5 rokov pedagogickej praxe, tak od 1.11.2009 by si mal byť zaradený v 11. plat. triede - kariérový stupeň - pedagogický zamestnanec s I. atestáciou.

    Borisana je offline (nepripojený) Borisana

    Borisana
    Podľa mňa by mal byť v 11.triede už vtedy, keď RŠ ukončil a mal už 5 rokov pedagogickej praxe.

    baby1701 je offline (nepripojený) baby1701

    baby1701
    Možete mi poradiť? Mám ukončené VŠ vzdelanie 1.-4.pre ZŠ a zároveň som v ten istý rok ukončila rozširujúce štúdium ŠPg.
    K 7. októbru 2009 mám odpracovaných 5 rokov pedagogickej praxe. Je správne, ak ma riaditeľka bežnej základnej školy platí ako učiteľa v 10. triede a pritom pracujem ako učiteľka nultého ročníka, kde využívam prakticky vedomosti ŠPg. Mám nárok na uznanie 1. kvalifikačnej skúšky a potom aj 11. triedu? Za odpoveď vám veľmi pekne ďakujem.

    tímea19 je offline (nepripojený) tímea19

    tímea19
    baby1701 Pozri príspevok
    Možete mi poradiť? Mám ukončené VŠ vzdelanie 1.-4.pre ZŠ a zároveň som v ten istý rok ukončila rozširujúce štúdium ŠPg.
    K 7. októbru 2009 mám odpracovaných 5 rokov pedagogickej praxe. Je správne, ak ma riaditeľka bežnej základnej školy platí ako učiteľa v 10. triede a pritom pracujem ako učiteľka nultého ročníka, kde využívam prakticky vedomosti ŠPg. Mám nárok na uznanie 1. kvalifikačnej skúšky a potom aj 11. triedu? Za odpoveď vám veľmi pekne ďakujem.
    Nie si správne zaradená, mala si byť už vtedy zaradená do vyššieho platového stupňa, keď si dosiahla tých 5 rokov, z toho vyplýva,že právom nárokuješ 11PT,ako učiteľ s 1.atest.

    Rozširujúce štúdium a jej uznanie ako náhrady 1.KS

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.