Zavrieť

Porady

Novovzniknuta sro a platenie DPH

Zdravim. Som zaciatocnicka a potrebujem vyriesit jeden problem. Sro vznikla 5.7.2009, mala par dodavatelskych faktur (august) s vycislenou DPH a vystavila dve odberatelske faktury s DPH (oktober, november). Zaregistrovana k platbe DPH je vsak az od 1.12.2009 ako stvrtrocny platca. Co s tym? Ako to spravne zdokladovat, aby to nebolo na pokutu? Dakujem za odpoved.
Usporiadat
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Ako si v Omege pridam novu analytiku na ucet 343, keby som chcela 343 999 na DPH pre DU?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

kazdu novu analytiku pridavam cez KOPIA..

cize nastavim sa na prvy ucet nastaveny programom napr. 343-000 a potom dam kopia... takto sa mi skopiruju vsetky nastavenia tohto uctu a ja si prepisem analytiku podla potreby a prepisem aj nazov uctu.
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

andreaS Pozri príspevok
kazdu novu analytiku pridavam cez KOPIA..

cize nastavim sa na prvy ucet nastaveny programom napr. 343-000 a potom dam kopia... takto sa mi skopiruju vsetky nastavenia tohto uctu a ja si prepisem analytiku podla potreby a prepisem aj nazov uctu.
Idem cez ciselnik, uctova osnova, otvori mi iba synteticke ucty, kde najdem tie analyticke?
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

andreaS Pozri príspevok
kazdu novu analytiku pridavam cez KOPIA..

cize nastavim sa na prvy ucet nastaveny programom napr. 343-000 a potom dam kopia... takto sa mi skopiruju vsetky nastavenia tohto uctu a ja si prepisem analytiku podla potreby a prepisem aj nazov uctu.
Asi som to uz nasla, cez Firma, nastavenie, uctovy rozvrh. Mam si to iba skopirovat, alebo tam treba aj prestavit nejake udaje v zalozkach?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

len skopirovat...

menim si nastavenie len pri uctoch, kt. chcem sledovat saldokontne (a nemaju nastavene saldokonto) alebo pri 5 a 6 nedanovych treba zaskrtnut tuto vlastnost a nastavit este do kt. riadka v danovom priznani ma tento ucet tahat...
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

andreaS Pozri príspevok
len skopirovat...

menim si nastavenie len pri uctoch, kt. chcem sledovat saldokontne (a nemaju nastavene saldokonto) alebo pri 5 a 6 nedanovych treba zaskrtnut tuto vlastnost a nastavit este do kt. riadka v danovom priznani ma tento ucet tahat...
Ja som z tej DPH mierne zmätena. Nastavila som si uz 343 999 analyticky ucet na DU a svoju danovu povinnost za 4Q2009 vo vyske 36 euro mi ulozilo na tento ucet. Dan mi vyratalo az teraz v januari 2010 ale tyka sa to roku 2009, ako to mam zauctovat. Mohli by ste mi to prosim tak polopatisticky vysvetlit (preco je to nedanovy vydavok) a ide to do DP, ak ano, do ktoreho riadku??? Dakujem velmi pekne za pomoc.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

pozri si v hlavnej knihe stav uctu 343-999 ku 31.12.09 a tento by mal mat zostatok vo vyske danovej povinnosti za 12/2009 resp. 4Q/2009. Ak nema, je niekde chyba...

napr. typicky predstavitel nadanoveho nakladoveho uctu je 513...

otvoris si v uctovnej osnove tento ucet... a otvoris si na nom kartu "vykazy" a tam "Priznanie k dani z prijmov PO" a tam vyberies zo zoznamu kam do danoveh priznania ti ma ucet zahrnut... v pripade 513 je to Č.III.A r.7..

takto si treba nastavit kazdy nedanovy ucet a potom aj danove priznanie ti program urobi spravne...
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

andreaS Pozri príspevok
pozri si v hlavnej knihe stav uctu 343-999 ku 31.12.09 a tento by mal mat zostatok vo vyske danovej povinnosti za 12/2009 resp. 4Q/2009. Ak nema, je niekde chyba...

napr. typicky predstavitel nadanoveho nakladoveho uctu je 513...

otvoris si v uctovnej osnove tento ucet... a otvoris si na nom kartu "vykazy" a tam "Priznanie k dani z prijmov PO" a tam vyberies zo zoznamu kam do danoveh priznania ti ma ucet zahrnut... v pripade 513 je to Č.III.A r.7..

takto si treba nastavit kazdy nedanovy ucet a potom aj danove priznanie ti program urobi spravne...

Po uctovnej uzavierke B a D v Omege mi zauctovalo systemovy IDx doklad (nemal by to byt ID doklad k DPH IDr?) preuctovanie zostatkov na MD 343219/D 343999. Jeho uhradu mam teraz na prelome rokov robit MD 343999/D 221 alebo cez vydavky buducich obdobi?
A naco je potom ucet 343000, ked danovu povinnost si sledujem cez 343999?
343999 ma mat v nastaveni zaskrtnute policko ze je to nedanovy ucet???? Robila som ho cez kopiu 343000 a nemenila som v nastaveni nic.
Dakujem za odpovede.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

typ dokladu akym bude program preuctovavat DPH si vyberas ty... hned ako odkliknes uzavierku vyskoci tabulka, kde sa ta program pyta akym dokladom to ma zauctovat a na aky ucet... takze chyba sa stala tam....

nedanove ucty mozu byt len 5xx a 6xx... nikde som nepisala o tom, ze 343...

kedze si dala takyto dotaz, tak ti doporucujem skolenie podvojneho uctovnictva (bez urazky, ale keby si mala aspon zaklad vedomosti uctovania v PU, tak sa na toto neopytas)

v uctovnej osnove budu vzdy ucty s analytikou 000 .. ja osobne nemam rada pri uctoch, kt. potrebujem osobitne sledovat tuto analytiku... nastavenie uctovania je ale na kazdom z nas...

a co chces este preuctovavat??? vsak stav dph mas na ucte 343... preco by to malo ist cez vydavky buducich obdobi?? urobis uhradu, tak jediny mozny zapis je 343/221 ... ako inak? mas ine moznosti ako hradis dph? podvojne uctovnictvo je lahke (osobne ho mam radsej ako jednoduche) a nie je vobec komplikovane... len netreba hladat komplikaciu tam kde nie je
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Ako zaúčtujem DHIM , ktoré nejde do odpisov z DF ? ide o zariadenie prevádzky , položky sú menej ako 500EUR bez dph?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať